Prof. Dr. Ceyhan'dan Sağlık Bakanı'na tepki: Virüsün yayılımını önleyecek bir engel koymuyoruz
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı 11 Temmuz Covid-19 Tablosuna tepki gösterdi. Ceyhan, virüsün yayılmasına engel koymazken, hangi şehirde vaka artışı yaşandığının önemi olmadığını belirtti.
Prof. Dr. Ceyhan'dan Sağlık Bakanı'na tepki: Virüsün yayılımını önleyecek bir engel koymuyoruz
12 Temmuz 2021 12:04 -

Sağlık Bakanı Twitter hesabı üzerinden 11 Temmuz 2021 Pazar gününe ait Günlük Covid-19 Tablosunu "Kırmızı kategorideki illerimizde vaka sayılarının düşüş eğilimini kontrol altında tutmak güçleşiyor. Mücadelede yerinizi almak için biran evvel aşınızı olun." sözleri ile paylaştı. 

 

 

Sosyal medya hesabı üzerinden Bakan Koca'nın paylaşımını alıntılayarak açıklamada bulunan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, vaka sayısında artışın hangi illerde yaşandığının önemi olmadığını ifade ederek, kontrolsüz dolaşım ve temasın önüne geçilmesi gerektiğini belirtti.

"Şehirler arası ve ülkeler arası dolaşım ve insan teması bu kadar kontrolsuz olunca, hangi şehirlerde vakaların arttığının önemi yok maalesef. Şu anda Delta varyantı başta olmak üzere virus yayılımını önleyecek bir engel koymuyoruz."

"Aşılama oranı % 19’dan % 50’ye de yükselse, % 80 olmadıkça vaka artışını durduramaz. En azından biz maske ve mesafe önlemlerine uyalım."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
11
1) Faruk Uguz (ogr uyesi)
13.07.2021 00:43:03
acikcasi ben de bir psikiyatrist ogretim uyesi olarak bilim kurulunun sosyal ve toplumsal psikolojik ihtiyaclari gozetmeksizin surekli kapanma onerisini elestiriyorum Artik bu konuda psikiyatrist psikolog larin ve mesleki derneklerinin de goruslerine daha cok başvurulmalıdır. Zira simdiden ebeveyn cocuk catismalari es catismalari cocuklarda internet vb bagimliliklar yatkinlik olanlarda veya daha once kompanse veya remisyondaki kisilerde ruhsal bunalimlarin tetiklenmesi maddi kayiplarin direkt ruhsal olumsuz etkileri ruhsal streslerjn tetikledigi MIvb bedensel sorunlar vb leri artik gozardi edilemeyecek duzeye gelmistir.
People
15
2) Prof. (Dr.)
12.07.2021 15:58:37
Dilinde tüy bitti hocanın
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)