Rapor alamayan hemşire doktora hakaret etti... Hemşire hakkında soruşturma başlatıldı
İşitme protezi kullanan hemşire rapor alamayınca hakaret yağdırdı
Rapor alamayan hemşire doktora hakaret etti... Hemşire hakkında soruşturma başlatıldı
11 Temmuz 2018 -

AHİ Evren Kalp Hastanesinde hemşire olarak görev yapan Ş. B., işitme engelli olduğunu ve protez kullandığını belirterek gece nöbet tutmamak için rapor almak istedi. KBB Uzmanı Doktor A. İ., diğer kurul üyelerini uyararak, cihazın nöbet tutmaya engele olmadığını söyledi. Bunu duyan hemşire Ş. B.’nin,  kurulda görevli doktorlara  yönelik, “Allah’tan korkunuz yok mu? Ben bununla nasıl nöbet tutayım? İnşallah elime düşersiniz, o günü sabırsızlıkla bekliyorum. Sırtımızdan geçiniyorsunuz. Allah belanızı versin” şeklinde hakarette bulunduğu iddia edildi. Doktorların şikayeti üzerine gözaltına alınan Hemşire Şafak B., iddiaları reddetti.  

Trabzon’da bu sefer hemşire, kendisine rapor vermeyen doktorlara hakaret ettiği gerekçesiyle karakolluk oldu.

GECE NÖBET TUTMAMAK İÇİN RAPOR İSTEDİ

Karadenizin yerel yayın organı Günebakış'ta yer alan habere göre; Ahi Evren Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi’nde hemşire olarak görev yapan 40 yaşındaki Ş. B., işitme engelli olduğunu protez kullandığını belirterek gece nöbet tutmamak için rapor almak üzere Kanunu Eğitim Araştırma Hastanesi Numune Yerleşkesi Sağlık Kurulu’na başvurdu. KBB Uzmanı Doktor A.İ., hemşirenin kullandığı protezin gece nöbet tutmasına engel olmadığı görüşünü, diğer kurul üyeleri ile paylaştı. Dr. A. İ.’nun kurul üyelerine cihazın nöbet tutmaya engele olmadığını söylediğini duyan Hemşire Ş. B., öfkeden deliye döndü.

DOKTORLAR HEMŞİREDEN ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Rapor alamayacağını anlayan hemşire kurulda görev yapan A.İ., M.N.A. ve S. B.K.’ye yönelik, “Allah’tan korkunuz yok mu? Ben bunla nasıl nöbet tutayım? İnşallah elime düşersiniz, o günü sabırsızlıkla bekliyorum. Sırtınızdan geçiniyorsunuz. Allah belanızı versin” şeklinde hakarette bulunduğu iddia edildi. Doktorların şikayeti üzerine ifadesi alınan hemşire hakkındaki iddiaları reddetti. Hemşire hakkında başlatılan soruşturma çerçevesinde kamu görevlisine görevinden ötürü hakaret iddiasıyla iddianame hazırlandığı öğrenildi. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) Sadık gülsu (Uzman doktor )
11.07.2018 17:16:17
Hemşireye bak sen, utanmadan sıkılmadan kendi içerisinde olduğu camianın en önemli unsuru hekime hakaret ediyor, hem de haksız yere rapor istediğini reddettiğinden dolayı. Kardeşim hemen il sağlık müdürlüğüne dilekçe verin, görev yeri değiştirilsin, kati surette nöbet tutar raporu verin, idari ve adli soruşturma açın,...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
21/03-23/03Sağlık Bilimlerinde Araştırma SempozyumuTIP EĞİTİMİİZMİ
27/03-30/0318. Nefroloji Kış OkuluNEFROLOJİKIBR
05/04-07/04TOD Nisan KursuGÖZ...ANKA
07/04-10/0441. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİÇOCUK...İSTA
12/04-13/04Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019RADYOLOJİANKA
12/04-14/04Hedef Kanser 2019TIBBİ...KIBR
10/04-14/04Türk Toraks Derneği 22. Yıllık KongresiGÖĞÜS...ANTA