Rus ajanının zehirlenmesi davasında şüphelilerden birinin askeri doktor olduğu ortaya çıktı
Eski Rus ajanı Sergey Skripal'in zehirlenmesi davasında şüpheli olarak gösterilen iki Rus vatandaşından birinin Alexander Mishkin adında askeri bir doktor olduğu öğrenildi
Rus ajanının zehirlenmesi davasında şüphelilerden birinin askeri doktor olduğu ortaya çıktı
09 Ekim 2018 - İHA

Bellingcat araştırmacısı web sitesi, Alexander Petrov takma adı altında seyahat eden şahsın gerçekte Rus İstihbarat Servisi (GRU) için çalışan Alexander Mishkin adında bir askeri doktor olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz ay Bellingcat tarafından yapılan, şüphelilerden Ruslan Boshirov'un, Putin tarafından onur madalyası verilen bir Rus generali olduğu iddiası Rusya tarafından reddedilmişti.

Eski Rus ajan Sergei Skripal ve kızı Yulia 4 Mart'ta İngiltere'nin Salisbury şehrinde zehirlenmişti. Bir tür sinir gazıyla zehirlendikleri söylenen Skripaller hastanede tedavi olduktan sonra taburcu edilmişti. Bu olay ülkeler arasında diplomatik krize yol açmış, başka ABD ve İngiltere olmak üzere bir çok Avrupa ülkesi Rus diplomatları sınırdışı etme kararı almıştı.

Geçtiğimiz ay Londra polisi, Alexander Petrov ve Ruslan Borishow’un adlı iki Rus vatandaşının 2 Mart'ta Londra’ya geldikten iki gün sonra sinir gazı Naviçok’u Skripal’in Salisbury’deki evinin önüne püskürttüklerini ve aynı gün Rusya’ya döndüklerini söylemişti.

İngiliz gazetesi The Times tarafından servis edilen bir haberde ise, eski Rus ajanı Sergey Skripal'in zehirlenmesi davasında şüpheli olarak gösterilen 2 Rus vatandaşından biri olan Ruslan Boshirov'un, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından onur madalyası verilen Anatoliy Chepiga adlı general olduğu bildirilmişti.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/06-30/06 5. Karadeniz Hematoloji Sempozyumu HEMATOLOJİ SAMS
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA