Saç ekimi sırasında ölüm iddiası: Doktor gözaltına alındı
Bağcılar'da İbrahim Gül'ün saç ekimi için gittiği özel hastanede hayatını kaybettiği olayla ilgili görevli doktor gözaltına alındı.
Saç ekimi sırasında ölüm iddiası: Doktor gözaltına alındı
12 Eylül 2021 17:04 -

İtalya’da kuaför olan 27 yaşındaki İbrahim Gül, saç ektirmek için geldiği İstanbul’da özel bir hastanede ameliyat esnasında hayatını kaybetmişti. İhmal iddialarının ardından harekete geçen polis ekipleri, saç ekiminde görevli doktor M.A'yı gözaltına aldı.

Konuyla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise, "İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, 'şüpheli ölüm' konusuyla ilgili Bağcılar ilçesinde yürütülen çalışmalar kapsamında; 11.09.2021 tarihi saat 18.10 sıralarında Bağcılar ilçesi Barbaros Mahallesi'nde bulunan bir hastanede İbrahim G. isimli şahsın saç ekimi esnasında kalp krizi geçirmesi sonucu hastaneye intikal ettirildiği ancak kurtarılamayarak hayatını kaybettiği anlaşılmış, saç ekiminde görevli doktor M.A. görevlilerimizce yakalanmıştır" ifadelerine yer verildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
5
1) İsmail Demir (Mak. Müh.)
17.09.2021 11:39:28
Bu haberi okuyunca empati yaparak şöyle düşündüm: Gencecik yaşta ölen kişiye mi, yetim kalan minik yavruya mı, eşini kaybeden kadına mı yanayım; yoksa, hiç istemediği halde hastası ölen, kaçmadığı halde emniyet tarafından “yakalandı” denilerek ters kelepçe ile ceza evine gönderilen doktora mı yanayım…? Hastanenin başhekimi de açıklıyor, tutuklanan doktor da… Hasta saç ekimi operasyonu sırasında fenalaşıyor. Doktor derhal ilgili birimleri uyarıyor. Onlar da gerekli müdahaleleri yaparken anlaşılıyor ki hastanın kalp ana damarlarından biri tamamen tıkalı… Gerekli müdahaleler yapıldığı halde hasta kurtarılamıyor.
Pek çoğumuz Covid 19 aşısı olduk. Ne soruldu? Herhangi bir alerjiniz var mı? Kronik bir rahatsızlığınız var mı? Son 24 saat içinde alkol kullandınız mı? Sigara kullanıyor musunuz? Gibi... Verdiğimiz beyan esas alınarak aşı yapılmadı mı? Yapıldı… Kimse; dur bakalım, sana bir alkol testi yapalım bakalım alkol almış mısın, almamış mısın, dedi mi? Demedi… Kronik bir hastalığımız ya da bir alerjimiz olsaydı bunu gizler miydik? Gizlemezdik… Sonra ne yaptılar? Bize bir kâğıt imzalattılar… Kaç kişimiz bunu okudu? Bu kâğıtta ne yazıyordu? Bilen var mı? Yok…
Bu olayda da - anladığım kadarıyla - yapılan tahlillerle birlikte hastanın beyanı esas alınarak operasyona başlanıyor, ters bir durum olunca da gerekli müdahaleler yapılıyor, ancak hasta kurtarılamıyor… Üzücü mü, elbette üzücü bir olay… Ama, canımızı emanet ettiğimiz doktorlarımıza ters kelepçe vurularak göz altına alınması, tutuklanması da o kadar üzücü…
Kaçarken mi yakaladınız da “YAKALADIK…” diyorsunuz ey emniyet yetkilileri? Daha olay tam aydınlığa kavuşmadan isim vererek yargısız infaz yaptığınızın farkında mısınız ey medya mensupları…? Haber yaparken, yorum yaparken, uygulama yaparken (Göz altına alırken, tutuklarken) biraz insaf, biraz vicdan, biraz merhamet, biraz saygı lütfen… “Doktor” dediğiniz kişi öyle kolay yetişmiyor…!
Olay sanıldığı gibi değil…. https://www.youtube.com/watch?v=lefct4nOE8s
People
1
2) DR Betül (Uz DR )
15.09.2021 13:14:36
Çok acı, Allah rahmet eylesin, gencecik bir insan, araştırılmalı elbet, ama her işlemin bir riski olduğunu ve ölüm diye bir gerçek olduğunu unutuyoruz bazen.
People
5
3) hasan (dr)
14.09.2021 18:26:16
Muhtemelen ritim bozukuğuna yol açan irsi bir kardiyak anomali vardı. Bu durumda olanlar aniden ölebilirler. Otopside septumun kalın olması olayı aydınlatır. Ayrıntılı adli rapor çıkmadan hekime ceza verilmemelidir.
People
5
4) özkan ışık (doktor)
14.09.2021 17:14:35
hekim suçsuzdur. bence mukadderat.
People
28
5) ömer hayyam (op.dr.)
14.09.2021 11:04:59
bir hakim doktoru ( seni) hapse atsa, hapiste ölsen, sonrada masum olduğun ortaya çıksa...bu hakim;

* yanlış kararından dolayı
* özenli davranmadığından dolayı

taksirle adam (seni) öldürmekten ceza alır mı?

almalı mı?
People
26
6) Uzman dr Mehmet (Uzman tabip )
13.09.2021 18:47:24
Doktorun yeri yurdu çalıştığı yer evi telefonu her şeyi bellidir. Kimi yakaladınız anlamadım? O kadar katil varken o kadar tecavuzcu varken keşke onları yakaladık diye açıklama yapabilseydiniz . Ayrıca malpraktis çıkmaz bu işten ☺️ Stres kaynaklı mi olabilir.
People
15
7) murat (tıp doktoru)
13.09.2021 09:11:02
Basit bir saç ekiminin böyle hayati bir duruma yol açabileceğini kimse aklına getirmemiştir sanırım.İşlem sırasında stres kaynaklı kardiyak bir problem veya anaflaksi olmuş olabilir.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)