Sağlığını seven arka cebinde bir şey taşımasın!
Bu haberi okurken oturuyorsanız öncelikle arka ceplerinizin boş olduğundan emin olun çünkü zaten haberi okuduktan sonra bir daha arka cebinize herhangi bir şey koymak istemeyeceksiniz. Neden mi?
Sağlığını seven arka cebinde bir şey taşımasın!
09 Şubat 2016 08:14 -

Waterloo Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma özellikle erkekleri ilgilendiren bir soruna parmak bastı. Kadınların çoğunlukla çantalarında taşımayı tercih ettiği cüzdanlar, erkeklerin genelde arka ceplerinde taşıdıkları bir aksesuar. Ancak bunu yaparak erkeklerin sağlıklarına verdikleri zarar gerçekten çok büyük olabiliyor. Dr. Stuart McGill'in yürüttüğü ve biyomekanikler üzerine olan bir araştırma ortaya çıkarttı ki, arka cüzdanda duran herhangi bir nesnenin (bu telefon vs. de olabilir) üstünde uzun süre oturmak ciddi kemik hastalıklarına yol açabiliyor.

 

 

 

Yukarıdaki resimde görüleceği üzere vücudun otururken denge ağırlığını bozacak yükseltiler büyük soru yaratabiliyor. Hayatınız boyunca bel, sırt ve kalça ağrılarından şikayet etmek istemiyorsanız kesinlikle arka ceplerinizin boş olduğundan emin olmanız gerekiyor. Özellikle gençlerde yaygın olarak görülen cep telefonunu arka cepte taşıma eylemi de uyuşma ve kas ağrılarına davetiye çıkartıyor. Yani siz siz olun arka cebinizde mümkün olduğunca ince ve ufak şeyler taşıyın, ya da bırakın boş kalsın, yan cepleriniz ne güne duruyor?

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)