Sağlık Bakan Yardımcısı: “Riskli alanları cazip hale getirecek düzenleme hazırlıyoruz”
Türk Nöroloji Derneği (TND) Yönetim Kurulu üyeleri Sağlık Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Muhammet Güven’i makamında ziyaret etti
Sağlık Bakan Yardımcısı: “Riskli alanları cazip hale getirecek düzenleme hazırlıyoruz”
19 Mart 2019 15:31 - MEDİMAGAZİN

TND Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şerefnur Öztürk, Genel Sekreter  Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. M. Akif Topçuoğlu ile Uzm. Dr. M. Tuncay Epçeliden'in katıldığı toplantıda; nöroloji uzmanlarının eğitim yanı sıra çalışma hayatı ve  özlük haklarına ilişkin sorunlar ve çözüm önerileri Sayın Prof. Dr. Muhammet Güven’e aktarıldı. 
TND tarafından yeniden düzenlenmesi  talebiyle gündeme getirilen konuların ilk sırasında "TND'nin eşit işe eşit ek ödeme talebi" yer aldı. 

Prof. Dr. Şerefnur Öztürk tüm TND üyelerinin derneğimize ilettiği ek ödemeler konusundaki güncel  sorunlarını ve isteklerini sözlü ve yazılı olarak Sn. Güven'e  iletti.

Özellikle nörologların ek ödemeler konusunda yaşadığı sorunların dile  getirildiği toplantıda, söz konusu mağduriyetin düzeltilmesi bir kez  daha talep edildi. Muhammed Güven “ek ödemelerin güncel hedeflere göre tekrar düzenlenmekte olduğunu; zor, nöbeti olan riskli alanları cazip hale getirecek bir düzenlemeyi hazırladıkları ve bu konudaki düzenlemenin en fazla 2 ay içerisinde hayata geçirileceği" bilgisini paylaştı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) İbrahim Kalkan (DOKTOR)
23.03.2019 21:06:16
Doktorlara muayenehane açma izni verilmediği müddetçe bu meslek hiçbir zaman cazip olamaz.Doktor emeğini sermayeye peşkeş çekmeyin.Gelin poliklinik nasıl çalıştırılır bir görün.Uzman maaşlarını gördükçe kendimle gurur duyuyorum.
People
14
2) Diş hekimi (Diş hekimi)
22.03.2019 06:51:15
Günde 20-30 tane diş çekıyorum. Diş kırılıyor bazen 45 dakika 1 diş için uğraşıyorum. Eldiven deliniyor elim yüzüm kan oluyor.. Döner sermaye yok hastanede, tıp hekimlerine sözleşme hakkı varken diş hekimlerine yok.. Bizim meslekte hiç risk yok galiba karın tokluğuna çalıştırıyorlar bizi..
People
12
3) drhammer kayzer (dr)
22.03.2019 00:50:44
4) Aile hekimi (Doktor)20.03.2019 19:13:39. yoruma cevaptır.
Biz aile hekimi olmak istiyoruz ama bakanlık engel oluyor. Yazdığınız problemlerin kat be kat fazlasını zaten yaşıyoruz sadece icap ve yatan hasta sorunu bile sizin problemleriniz aşar. Yoğun bakım+polk tantanası da üstüne jöle olur
People
14
4) Dr.Cevdett (Cerrah)
21.03.2019 22:33:52
TIP DOKTORU olmak başlı başına bir RİSK artık.
People
34
5) dr.mikro (Hekim)
21.03.2019 16:09:49
Yine kavga başlamış biz meslektaşımızı rakip görmekten vazgeçmesikçe ilerliyemeyiz.Meslek örgütü çatısı altında mesleki dayanışma ile ancak kazanabiliriz..
PASTA aynı hatta azalmakta emin olunki birinin artarsa o oranda diğerinin düşecek hatta düşüş daha fazla olacak.Ocak’ta sabit 500 TL artacak dendi artı mı arttı ama bu sefer performans 1.000-1.500 TL düştü adı artış oldu.Sabitten kesilen 500 TL emekliliğe yansıyordu oda gitti yani nereden bakarsan zarar.

Performans döner vs.hepsini kaldırın hekime kadro ve derecesine göre çalışırken ve emeklilikte hakim savcı maaşı verin hem hekim hem ülke ekonomisi hemde hastalar kazansın.
People
16
6) m. murat (dr)
21.03.2019 02:57:19
Döner kalmadı, ekmek arası simit yiyin!
People
17
7) İbrahim (Uz.dr.)
20.03.2019 21:36:27
Hastanelerin dağıtacağı para varmı,,varsa bile 3-5 yılda zaten var olmayacak.Olan parada sabite,nöbete,icap'a, maaşını dönersermayeden alan personele gitmekte. Öncelikle tüm bu giderler genel bütceden karşılansın,sonra ayrıntılara geçelim.
People
9
8) Aile hekimi (Doktor)
20.03.2019 19:13:39
Mert uzman ben entegrede calisiyorum aile hekimiyim. 18 bin tl diye öyle bir sayı uydurmuşsunuz ki ben o miktarı rüyamda göremem. Diger dalların aile hekimligine bu sekildeki bakış açısından dolayı aile hekimliği sistemi tıkandı. Sizin gibi dusunenlerin haksız fikirleri sayesinde, sürekli yenilenen mevzuatlar ile ilave is yükü sabit kalan ucret negatif performans ekleniyor bizlere. 10 yıldır aile hekimligi disinda bu kadar cok sistem değişikliğine uğrayan ve ek işler yüklenen başka bir branş yok. Siz hastanelerde sadece hasta bakmakla yükümlüsünüz. Oysaki aile hekimleri asm nin kapısından zemininden duvar boyasindan temizliğine, elektrik su isitma sisteminden jeneratorunden personel ücretlerine, izlemler aşılar ve aşıların dolaplarda muhafazasindan ve bozulan aşının tazminatını ödemekten her gun 40 50 tane poliklinik hastasiyla ilgilenilmesine kadar ve daha sayamadigim bir sürü isten sorumlu durumda su an. Şiddet ve malpraktis sadece hastanelerde sizler hakkinda olmuyor. 40 tan fazla çeşit saglik raporu düzenlemek zorunda olan ve duzenlenen raporlar sonrasinda en küçük bir problemde de direkt olarak sorumlu tutulan aleyhinde dava açılan, hastaların usulsüz isteklerinden dolayı şiddete maruz kalan darp edilen aile hekimi sayısı hiç de az değil. O yüzden aile hekimliği sistemine karşı bu fikirlerinizden vazgeçin artık ya da madem o kadar iyi olduğunu düşünüyorsunuz siz de aile hekimi olun. Sadece aile hekimliği uzmanlarının aile hekimi olabilmesi gerekirken halen daha her branstaki doktorun aile hekimliği yapabilmesi bile aile hekimliği sisteminin ne kadar geri, oturmamış olduğunu gösteriyor. Günden güne daha da kötüleşiyor.
People
44
9) erdal (uzm.dr)
20.03.2019 16:37:18
Yıllardır doktorları birbirine hedef ettiniz, doktorları kendi kendilerine düşürmek iyi mantık, o zaman kafasını kaldırmadan hasta baksın, ya da hakim ve savcı maaşları gibi yapın, insanlar işini yapsın, ya da hakim ve savcıları da performans koyun, ne kadar dosya o kadar para...
People
48
10) mert (uzman)
20.03.2019 11:51:01
entegre hastanede çalışan aile hekimi 18 bin lira alıyor. hergün hastaneye gelip ameliyat yapan cerrah 7-10 bin lira arası toplam maaş alıyor. böyle bir dünya yok. cerrahiyi bırakıp aile hekimi olanlar var.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer