Sağlık Bakanı Ahmet Demircan: Bayram tatiliyle ilgili izin düzenlemeleri yapıyoruz
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Bakanlar Kurulu kararıyla Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılması nedeniyle sağlıkta ek tedbirler alacaklarını bildirdi.
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan: Bayram tatiliyle ilgili izin düzenlemeleri yapıyoruz
16 Ağustos 2017 -

Demircan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sağlık hizmetinin 7-24 saat anlayışıyla sürdürüldüğüne işaret ederek, bayram tatili süresince sağlık sektöründe aksama olmaması için alınacak önlemlerle ilgili hazırlıkların sürdüğünü vurguladı.

Tatil yörelerinde yaşanacak nüfus yoğunluğunu da dikkate alarak hazırlıkları sürdürdüklerini belirten Bakan Demircan, "Vatandaşımızın yoğun olduğu yerlerde ek önlemler alınacak. Sağlık hizmeti her zaman en etkin şekilde verilmeye devam edilecek." diye konuştu.

Bayram tatilinde sağlık çalışanlarının izinleriyle ilgili de düzenlemeler olacağını, tüm hastanelerde ve acil servislerde buna uygun düzenlemeler yapılacağını aktaran Demircan, şunları söyledi:

"Bayram tatilinin 10 güne çıkarılması nedeniyle ilave ek tedbirler alacağız. Sağlık makinesi stop etmez. Tatil süresince vatandaşın sağlık ihtiyacı konusundaki taleplerini karşılayacak konuşlanmayı yapacağız. Bizim bu konuda her zaman tecrübemiz var. Sağlık hizmetleri 7-24 hiç stop etmeden devam eden bir hizmet. Doğumdan ölüme devam eden bir hizmet alanı. Turizm bölgelerinde özellikle acil hizmetlerimiz takviye edilecek. Ambulans hizmetlerimiz takviye edilecek. Biliyorsunuz hem kara hem hava ambulansı hizmeti veriyoruz. Vatandaşımızın elbette ihtiyaç duymasını istemeyiz ama ihtiyaç duyduğunda hemen ulaşmamız lazım. Onun için bayramda ek tedbirler alıyoruz, almak zorundayız."

Vatandaşları kurban ibadetini yerine getirirken yaşanan yaralanmalara karşı dikkatli olmaları konusunda uyaran Demircan, kurban kesimi için yerel yönetimlerin sunduğu kasap ve toplu kesim alanlarındaki hizmetlerin tercih edilmesi tavsiyesinde bulundu.

Sağlık Bakanı Demircan, Kurban Bayramı nedeniyle trafikte de yoğunluk yaşanacağına işaret ederek, trafikte gelişecek bu yoğunluğa karşı vatandaşları tedbirli olmaları, yorgun ve uykusuz yola çıkmamaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.

Demircan, her bayramda trafik kazalarının üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek, bu bayramda trafik kazalarının olmamasını diledi.

Kurban Bayramı'nda beslenme konusuna da özen gösterilmesi gerektiğinin altını çizen Bakan Demircan, tüm vatandaşlara, sağlıklı ve huzurlu bir bayram ve tatil geçirmelerini temenni etti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) Esra (Lisans hemşire)
17.08.2017 22:44:30
Sağlık bakanlığının derdi nedir? 2017/5 te atananlar hala zimmete düşmeyi bekliyor atananlar göreve başlayamıyor mezunlar atanamıyor bizim iş sıkıntımızı kim çözecek?????
People
19
2) Drovuz (Uzdr)
16.08.2017 18:20:36
Düzenlemeymis, vuracaz kırbacı gariban acilcilere diyemiyor tabi, şimdi millet gezerken biz kümesteki kazlar, çalıskan merkepler çok gezip yorulanlara bakacaz tabi ne demek, tatil biz gezelim çoluk çocukla vakit geçirelim diye yapılmıyor ya . Allah sağlıkçılar, güvenlik ve diğer tüm bayram mağdurlarına giüç ve sabır versin.
People
19
3) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
16.08.2017 18:08:34
Yiğidi öldür ama Hakkını yeme demişler...

Türkiye'de " hemen her dönemde " en başarılı ve en istikrarlı şekilde yapılan icraat bu olsa gerek..

İyi mi Kötü mü , kimlere Yarar kimlere Zarar , Trafik kazalarındaki artış nedeniyle bilanço acaba nasıl olacak ???
Elbette hemen herkesin bulunduğu konuma göre farklı düşünceleri mevcut..

Ama kesin olan bir tek şey var :
Allah " Acil Servislerde " çalışan tüm kardeşlerimizin yardımcısı olsun , onlara sabır versin .
Uzun tatillerde " Yükleri " her zamankinden daha çok artıyor...

Onları düşünen var mı ???
Hele de böyle zor zamanlarda ; birikmiş , yığılmış onca sorun varken...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
22.05-21.06Ortopedi UzmanıPersonel Arayanlar