Sağlık Bakanı Demircan acil servisleri denetledi
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, başkentte bazı hastanelerin acil servislerinde denetlemelerde bulundu.
Sağlık Bakanı Demircan acil servisleri denetledi
15 Ekim 2017 -

Denetimlerine Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinden başlayan Demircan, acil servisteki hasta ve hasta yakınlarıyla sohbet etti, sağlık çalışanlarıyla görüştü.

Demircan, hastanenin fiziki koşullarını ve insan kaynağı kapasitesi ile acil sağlık hizmetleri hakkında doktorlardan bilgi aldı.

Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine geçen Demircan, burada da vatandaşlarla görüştü. Bakan Demircan'ı karşılarında görmenin şaşkınlığını yaşayan hasta ve yakınları, denetimden duydukları memnuniyeti ifade etti.

Hastane acillerinde gereğinden fazla hasta yoğunluğu olduğunu belirten Demircan, "Acil olmayan, polikliniklerde muayene olabilecek vatandaşlarımızın çeşitli nedenlerle acilleri tercih etmesi sebebiyle gerçek acil hastaları mağdur oluyor." dedi.

Demircan, vatandaşlardan zorunlu olmadıkça acil servislerin meşgul etmemelerini istedi.

Son olarak Ankara 112 Komuta Kontrol Merkezini ziyaret eden Demircan, burada da sağlık hizmetlerinin büyük fedakarlık gerektiren bir alan olduğunu ve 24 saat kesintisiz hizmet verildiğini kaydetti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
5
1) Mustafa D. (Zoraki Acil Tıp Uzmanı)
17.10.2017 20:10:06
Bakanım sorunlarımız çok daha büyük ve derin; sadece ağır hastalarımız, ağır travmatoloji vakaları mağdur olmakla kalmıyor, sağlıklı insanlarımız da bu durumdan çok kötü etkileniyor. Umarım gereken önlemler, gereken politika değişikliği ile desteklenir.

İçimizdeki nükleer gücü uyandıramassak bunun bedelini gelecek nesiller ödemeye devam edecek.
People
3
2) m. murat (dr)
17.10.2017 15:04:40
Günaydın...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori