Sağlık Bakanı Demircan: Sağlık Çalışanlarının Memnuniyeti Artırılmalı
Sağlık Bakanı Op. Dr. Ahmet Demircan sağlık çalışanlarının memnuniyetinin, sağlık hizmeti alanlarla aynı düzeyde artması gerektiğini söyledi. Bakan Demircan, Sağlık Bakanlığı ile Sağlık-Sen SASAM Enstitüsü tarafından Halk Sağlığı Günleri kapsamında düzenlenen Kronik Hastalıkların Yönetimi sempozyumuna katıldı.
Sağlık Bakanı Demircan: Sağlık Çalışanlarının Memnuniyeti Artırılmalı
19 Eylül 2017 -

Burada konuşan Bakan Demircan, “Sağlık hizmeti sunanların memnuniyeti, sağlık hizmeti alanların memnuniyeti gibi artmalıdır. Sağlık hizmeti alanların memnuniyet oranı yüzde 74’lere çıktı, bunu kabul edemiyoruz. Niye yüzde 100’le çıkmasın. Sağlıkta hizmet alanın memnuniyeti artarken sağlık çalışanlarının memnuniyeti de artmalıdır. Sağlık hizmetindeki bu sürdürülebilirlik ve kalite yükselmesinin devam etmesi, sağlık çalışanlarıyla ilgili önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağımız düzenlemeler yapacağız.

Bir tarafta hizmeti veren eğer memnuniyet noktasında sıkıntı yaşıyorsa sadece hizmeti alanın memnuniyetinin yükselmesini beklemek haksızlık olur. Bunu çözeceğiz. Hedefimiz insanlığa ve milletimize sağlık çalışanları ile beraber hizmet etmek.  Biliniz ki biz sizin yanınızdayız sizinle beraberiz, hep beraber de milletin hizmetindeyiz.’’  dedi.

Sağlık çalışanlarının talepleri dinlenecek

Sendikanın rolünün de burada önemli olduğunu söyleyen Bakan Demircan, Sağlık-Sen’in sağlık çalışanlarının taleplerini, en doğru şekilde ve çözüm önerileriyle birlikte kendisine getirmesini istedi. Gelen talepleri değerlendireceklerini ve ülke imkanları içerisinde neler yapabileceklerini görüşerek hayata geçireceklerini söyleyen  Demircan,

“16 Nisanda bir referandum yaptık. Gerekçesi, iki başlılığın verimliliği düşürmesi idi. 2011’de yapılan değişiklikle sağlık sisteminde de çok seslilik geldi. Birbirine geçmiş şekilde çalışmalarına rağmen yetki bağı kurulmamıştı. Orkestra sahaya dizilmiş ama önüne üç şef dizilmiş. Verimsiz bir durumdu. Arzulanan bu değildi elbette. Bizden önce niyetler oluşmuştu. Düzenlemeyi yaptık. KHK’yı önümüzdeki günlerde uygulayacağız.” dedi.


“Bu dönüşüm sürecinde sağlık çalışanlarının endişesi ve sıkıntısı olmasın. Bizim sağlıkta zaten eleman ihtiyacımız tamamlanmış değil. Herkese ihtiyacımız var.” şeklinde konuşan Bakan Demircan, yetkinin illerde tek elde toplanacağını, kaynakların verimli kullanılacağını ifade etti.


Sağlık çalışanlarına şiddetin kabul edilebilir bir şey olmadığını da söyleyen Demircan, “Sağlık fedakarlık ve gönüllülük isteyen bir hizmettir, değerli bir hizmet alanıdır. Kendinizi ve sağlığınızı emanet ettiğiniz kişiye el kaldırılması kabul edilebilir bir durum değildir. Sizlerin tavsiyelerini de alarak ne yapılması gerekiyorsa, yapılanların üstüne yapacağız.” dedi.
 


 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) kahraman (dr)
10.01.2018 17:21:32
Emekli hekimlerin maaşları Hakim-Savcı-Albay daha az olmasın, Ek ödemesiz kurumlarda hekimlere, SGK - TSK - Hudut Sahilller hekimine verilen Tazminatı oranında (% 700) verilsin.
People
3
2) davut (dr)
21.12.2017 14:25:33
Ek ödemesi olmayan hekimler için bir maas iyileştirmesi acilen !!!
People
7
3) Orçun (Dr)
13.11.2017 10:51:59
https://www.medimagazin.com.tr/medimagazin/tr-emekli-maaslari-artacak-1-0-11338.html
People
0
4) Nilgün Bilhan (Hemşire)
24.10.2017 18:33:36
Bence anne babalara egitim zorunlu olmalı anne baba cocugunu nasıl eğitirse ve nasil egiteceğini bilirse olay çözülür.Bi de uzman ve saglikta iyi bir kisilik ve karaktere sahip kişiler bu işi yapmalı.Ki sağlık bakanımız güzel şeyler söylemiş inşallah yüzümüz güler 23 yaşında çalışmayı çok severken sirf iş yeri ahlaki ve iş arkadaşları arasında saygısızlık ve yastan dolayi ezme çalışmaları yuzunden işimden soğudum
People
2
5) Ahmet Hamdi ÖZEN (dahiye uzm. Velimeşe ASM hekimi)
30.09.2017 15:22:11
asm hekimliğine yeni başladım.burada bir gariplik var ! 4000 hastası olan hekim muayene olmaya gelen hastadan köşe bucak gizleniyor.çünkü aybaşında aldığı para kendisine kayıtlı hasta sayısına göre, baktığı hasta sayısına göre değil. bunun neresi adil?
People
2
6) DR (DR)
26.09.2017 16:24:17
2200 DEĞİL Mİ UZMAN DR VEYA DR İÇİN ?
People
16
7) Caner (Dr)
26.09.2017 14:08:20
Jandarma Ast.Sb. 3.600 ek göstergeden maaş almaktadır, yani siyasilerin gözünde Hekim ile aynı.. Arada bir fark yok demek?
People
36
8) ali (dr)
24.09.2017 12:19:40
Ek ödemesi olmayan hekimler için bir maas iyileştirmesi müjdeniz var mı?
People
16
9) Esra özdemir (Hemşire)
22.09.2017 03:50:42
Sağlık bakanlığının söz vermiş olduğu ek atamalara maliyeden onay çıkmıyor oy zamanı geldiğinde işsiz bıraktığınız bu sağlıkçılar elbet karşınıza çıkacak acaba yeni açtığınız o hastanelere kimleri alıyorsunuz bize atama yapmazken!
People
18
10) AS (UZMAN)
21.09.2017 18:18:12
Bakan, sağlıkçılardan talepleri ve çözüm önerilerini istemiş. Yıllardır taleplerin ne olduğunu sağır sultan bile duydu. yıllardır.... Ondan önceki bakana hiç mi sormadı, bürokratlarına sorsa bile fazlasıyla söylerlerdi.. Yani bakan çok iyi İDARECİ olacağını belli etti bana göre.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori