Sağlık Bakanı: Herkesin vaktinde kaliteli hizmete erişebildiği bir Türkiye'yi hedeflemekteyiz
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Biz yeni dönemde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sağlıkla ilgili, tüm toplum olarak sağlıklı hayat tarzının benimsendiği, herkesin sağlık hakkının korunduğu ve vaktinde kaliteli hizmete erişebildiği bir Türkiye'yi hedeflemekteyiz." dedi.
Sağlık Bakanı: Herkesin vaktinde kaliteli hizmete erişebildiği bir Türkiye'yi hedeflemekteyiz
18 Mart 2019 - AA

Tokat'taki temasları kapsamında 150 yatak kapasiteli Erbaa Devlet Hastanesinin açılışına katılan Koca, burada yaptığı konuşmada tüm şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini, eski sistemin kodlarını öteleyen, daha pratik düşünen, sonuç odaklı bir icraat dönemi olarak gördüklerini belirten Koca, "Önümüzdeki dönem, 31 Mart'tan sonra 2023 yılına kadar yani 4,5 yıla kadar seçimin olmadığı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin bir dönemini yaşıyor olacağız. Bu icraat dönemi son derece önemli. Bu anlamda özellikle yerel yönetimlerin, merkezi hükümetle sinerji içinde olup daha güçlü icraatları gerçekleştirmesi için bir fırsat olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Koca, şöyle devam etti:

"Biz yeni dönemde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sağlıkla ilgili, tüm toplum olarak sağlıklı hayat tarzının benimsendiği, herkesin sağlık hakkının korunduğu ve vaktinde kaliteli hizmete erişebildiği bir Türkiye'yi hedeflemekteyiz. Yani, 82 milyon vatandaşımıza hakkaniyetli, kaliteli, nitelikli ve sürdürülebilir bir sağlık hizmeti hedefimiz olacaktır. Yeni dönemde sağlıkta dönüşüm programı çerçevesinde geldiğimiz dönemi ve noktayı biliyorsunuz. Önemli bir mesafe katettik. Son dönem şehir hastaneleriyle sağlıkta geldiğimiz noktayı taçlandırmak istiyoruz. 9. hastanemizi Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle açtık. Biz yeni dönemde özellikle şehir hastanelerimizi bulundukları bölgede son nokta anlamında hizmet veren, özellikle hastanın başka bir sağlık kuruluşuna sevk edilmediği ve üniversite iş birliğiyle faaliyet gösteren, hizmet eden, araştırmanın, klinik çalışmaların da zirvede yapılabilir olduğu bir sağlık kuruluşu olarak hedefliyoruz."

Tokat'ta şehir hastanesi fonksiyonunda işler görecek bir bölge hastanesine ihtiyaç olduğunu da aktaran Koca, "Tokat Devlet Hastanesi özelinde her geçen gün bir geniş alan oluşturup son noktada hizmet eden, yatırım odağı olmasını düşünüyoruz ve bunu gerçekleştirmek önümüzdeki dönemde hedefimiz olacak." ifadesini kullandı.

Koca, açılışın ardından hastaneyi gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
8
1) misafir (dr)
19.03.2019 20:20:09
sağlık iki kanatlı bir kuştur ,tek kanatla uçurmaya istediğin kadar çalış sonuç alamazsınız. bir ucunda hekimin hastası diğer ucunda hekimin kendisi ve sağlık çalışanı vardır. sadece hasta memnuniyetini gözeterek üstelik doktor memnuniyeti, çalışan memnuniyeti gerilediği bir ortamda istersen hilton klasında beş yıldızlı otel klasında hastaneler yap dünyadaki en iyi teknolojiyi türkiyeye getir sonuçta sağlığın motoru doktordur, sağlık çalışanıdır ve istediğin sonucu alamazsın. doktorları döner sarmalında oyalayarak malpraktis cenderesine mahkum ederek sağlıkta ne kadar ilerleme sağlanacak acaba. yıpranma payı getirdik dediler bir şey anlayabilen varsa söylesin. emekli maaş artışı getirdik dediler kimin faydalanıp kimin faydalanamayacağı malum.hastalar doktorun hastası olmaktan çıkmış devletin hastası olmuş üstelik edilgen müşteri olarak görülüyor. uzun yıllar uğraştıkları memur anlayışında doktor mantığına sonunda ulaştılar galiba.zaten 2002 den sonra doktora şiddet katlanarak artmış. ciddi bir önlem yok ciddi bir ceza da yok ...sadece cek cak var.izlenen politikaların doğal sonucu olarak cerrahi branş tercihleri 10 lu 20 li sıralara düşmüş. yakında tıp tercihleri de aynı akibete uğrarsa şaşırmamak lazım.
People
15
2) Muhiddin Göç (Emekli dr)
19.03.2019 16:37:19
Hastaneleri bina olarak bir araya toplamak doğru bir yöntem değil. Sağlık sistemini ticarileştirmek doğru bir yöntem değil. 600 yataklı bir hastanede muayene olacağı polikliniği aramaktan bitap düşmüş bir yaşlı çiftin yüz ifadesini
unutamıyorum. Hastane 300_400 yataklıdan daha büyük olmamalı. Şehrin dışında bir noktada devasa hastaneler yerine şehrin içine muhtelif yerlere 300_400 yataklı hastaneler yapılmalıydı..
People
10
3) Hasan (Eczacı )
19.03.2019 15:37:47
Eczacıyı ikinci plana alıp ilaca mal muamelesi yaparak kalite sağlanamaz. Eczacılar ne maaş olarak ne de sahip oldukları haklar olarak adaletli bir yerde değiller. Tüm Türkiye de kamuda 2500 eczacıyla nasıl kalite sağlanacak Sn. Bakanım? Bir de bu eczacıların bir kısmı sarf depolarda görevlendiriliyor. Stratejik personel yapıldık maaşlarımız hemşirelerden düşük. Aldığımız eğitimin hakkı bu mudur? Kliniklerde ilaç uygulamaları Allah a emanet gidiyor..Eczacı olmadan Kliniklerde akılcı ilaç kullanımı nasıl kaliteli uygulanacak? Lütfen eczacıların sorunlarına eğilin biraz..
People
7
4) ali s. (dişhekimi)
19.03.2019 10:53:36
2008den beridir değişmeyen sut fiyatlarıyla dişhekimlerinin dönerleri sıfıra düşmüştür.şişirenler hariç diyorum.onlarda 100000 puana üçbeş lira anca alıyorlar
People
15
5) Diş tabibi (Diş tabibi)
18.03.2019 20:39:00
Diş tabibine öğretmenden 2000 tl az maaş vererek mi hizmet sağlayacaksınız?
People
15
6) Dbc (Diş hekimi)
18.03.2019 20:37:49
Hastaneler, sağlık ocakları,müdürlükler (özellikle müdürlükler)vs. hatta kendi bakanlığımız bizlere dahi hizmet sunmaktan aciz iken,sesimizi duymazken, bizlerden göremediğimiz hizmeti alakayı ciddiyeti halka sunmamızı beklerler ne diyelim hayırlısı. Benim evrakım takip ediliyor mu, muhatap bulabiliyor muyum,bizlerin işlerini görmesi için hastanelere, müdürlüklere yığılan amca dayı çocukları iş biliyor mu ya da yapıyor mu, mobbing beyaz kodun hukuki yardım kapsamında bile değil (niyet zaten buradan belli). Bize gelince halka hizmet de peki bizler çalışanlar düşman askerimiyiz...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA