Sağlık Bakanı Koca: 15'inden itibaren tüm vakaları açıklayacağız
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15 Ekim'den itibaren semptom göstermeyenler de dahil olmak üzere tüm koronavirüs vakalarının açıklanacağını söyledi.
Sağlık Bakanı Koca: 15'inden itibaren tüm vakaları açıklayacağız
11 Ekim 2020 13:17 -

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Hürriyet'ten Ertuğrul Özkök'e verdiği mülakatında koronavirüs vakalarının taraması hakkında yeni bilgiler verdi.

Bakan Koca, "Bundan sonra yapılan kesitsel taramaları da toplumla paylaşacağız. Semptomu olmasa da paylaşacağız" dedi.

Vaka sayılarının Dünya Sağlık Örgütü'ne de (DSÖ) bu şekilde bildirileceğini söyleyen Koca, "Bu ayın 15’inde başlıyoruz. Ortalama 1.5-2 ayı geçmeyecek şekilde bütün toplumu kapsayacak şekilde saha taramaları yapmaya devam ediyor olacağız. Bundan sonra yapılan kesitsel taramaları semptomu olmasa da paylaşacağız. Bunu da Dünya Sağlık Örgütü’ne bildireceğiz" dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
23
1) Vaka mı (Hasta mı?)
11.10.2020 14:53:09
Birileride şimdiye kadar neden açıklamdınız demez mi? TTB aylarca bu söyledi hedef tahtasına konuldu...

Ayrıca her gün bir iki meslektaşımızı kaybediyoruz.48 saatte 5 hekim hayatını kaybetti biri 31 diğeri 41 yaşında genç meslektaşlarımız.Sayın bakandan görev şehidi arkadaşlarımızı fotoğraf ve isimleri ile sosyal medyadan paylaşarak anmasını rica ediyoruz.Günlük veriler kadar yer bulsun kayıplarımız belki o zaman hala sağlık çalışanlarına saldıranlar utanır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)