Sağlık Bakanlığı aşı farkındalığı için videolar hazırladı: Neden Aşı Oluruz?
Sağlık Bakanlığı tarafından, bulaşıcı hastalıklardan korunmanın en etkili yöntemi olan aşılamanın önemine dikkati çekmek amacıyla videolar hazırlandı
Sağlık Bakanlığı aşı farkındalığı için videolar hazırladı: Neden Aşı Oluruz?
25 Nisan 2019 - AA

Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğünce yapılan yazılı açıklamada, bebeklik ve çocukluk döneminde aşılama takvimini tamamlayan bir kişinin, büyük salgınlara, engelliliğe ve ölümlere yol açan mikroplardan korunduğu belirtildi.

Nisan ayının sonunda kutlanan Dünya Aşı Haftası kapsamında bu yıl, kreş çağındaki çocuklarla videolar çekildiği, ayrıca konu hakkında uzman görüşü almak için stüdyo programı hazırlandığı ifade edildi.


Türkiye'de aşı kararsızlığı 6 yılda 128 kat arttı! 


Videolarda, çocuklara yöneltilen "Aşı Denince Aklına Ne Geliyor?", "Neden Aşı Oluruz?", "Hastalanmamak İçin Neler Yapıyorsun?", "Hastalandığında İyileşmek İçin Neler Yaptın?" sorularına verilen cevapların yer aldığı bildirildi.

 Çocukların aşı konusundaki bilgi, deneyim ve düşüncelerini anlattığı videolar, Bakanlığın resmi sosyal medya hesaplarından "#DünyaAşıHaftası" ve "#SağlıkİçinAşı" etiketleriyle paylaşıldı.

Ayrıca, "Sağlık Ajandası" adlı Bakanlığın sosyal medya platformlarından yayımlanmak üzere Genel Müdürlük tarafından hazırlanan stüdyo programının da ilk bölümünde aşı ve önemi konusu tartışıldı.


 Sıtma aşısı ilk kez Afrika'da uygulanmaya başlandı


Sağlık Ajandası'nın ilk programı 28 Nisan 2019 Pazar günü Bakanlık resmi sosyal medya platformlarından paylaşılacak.

"Aşı Denince Aklına Ne Geliyor?" videosu, "https://yadi.sk/i/eH8PgAvOksJA1Q", "Neden Aşı Oluruz?" videosu "https://yadi.sk/i/EZyFUjDBlVWUgw", "Hastalanmamak İçin Neler Yapıyorsun?" videosu, "https://yadi.sk/i/Cd005JcDhT1A1Q", "Hastalandığında İyileşmek İçin Neler Yaptın?" videsou "https://yadi.sk/i/apjHjlRbUCtgAw" linklerden izlenebilecek. 

 


Sağlık Bakanı: Aşı toplu yapılmayacak...Takip için sağlık kartı geliştiriyoruz 


Aşı konusunda detaylı bilgiye "https://asi.saglik.gov.tr/" ve "http://www.seyahatsagligi.gov.tr/" adreslerinden de ulaşılabilecek. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
20/09-20/09 7. Geriatri Günleri GERİATRİ İZMİ
19/09-22/09 14. Ulusal Genç Yaşam ve 4.Klinik Romatoloji Kongresi ROMATOLOJİ KIBR
19/09-22/09 16. Ege Romatoloji Günleri ROMATOLOJİ İZMİ
19/09-22/09 16. Metabolik Sendrom Sempozyumu BESLENME... MUĞL
20/09-22/09 5. Klinik Embriyoloji Derneği Kongresi HİSTOLOJİ... İZMİ
21/09-24/09 Dünya Gastroenteroloji Kongresi 2019 GASTROENT... İSTA
25/09-27/09 4. Ulusal Çocuk Genetik Kongresi ÇOCUK... ANKA