Sağlık Bakanlığı duyurdu! İstifa kısıtlaması kalkıyor!
Sağlık Bakanlığı’nca 81 ile gönderilen yazıda, pandemi ile etkin mücadele için sağlık çalışanlarına uygulanan izin ve istifa kısıtlamasının 1 Temmuz itibari ile kaldırılacağı belirtildi.
Sağlık Bakanlığı duyurdu! İstifa kısıtlaması kalkıyor!
23 Haziran 2021 12:07 -

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla 81 il sağlık müdürlüğüne 'personel işlemleri' konulu yazı gönderildi. Yazıda, Covid-19 salgını ile mücadelenin kesintisiz, etkin yürütülebilmesi, salgının yayılımının önlenmesi ve salgınla mücadelede görev yapan personeli olası riske karşı koruyabilmek amacıyla, başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca alınması gereken tedbirlere yönelik birtakım düzenlemeler yapıldığı ve uygulandığı hatırlatıldı.

Yazıda, "Bu süreçte, Bakanlığımızca, gerek kamu sağlık hizmetinin verildiği sağlık tesislerinde gerekse de merkez ve taşra teşkilatımızda görevli personelimizin enfekte olma riskini en aza indirebilmek ve kamu sağlık hizmetinin kesintisiz, etkin, verimli, salgının yayılımının önlenmesi ve salgınla mücadelede her alanda yeterli sayıda ve mücadelede tecrübe kazanmış personel eliyle yürütülebilmesini teminen personel iş ve işlemlerine yönelik Cumhurbaşkanlığımızca yayımlanan genelgeler dayanak alınarak Bakanlık makamının olurları ile Mart 2020 tarihinden günümüze kadar birçok genel yazı yazılarak teşkilatımıza duyurulmuş ve uygulanması sağlanmıştır" denildi.

Yazının son bölümünde, "Bu sürecin son döneminde, Bakanlık makamının tensipleri ile yürürlüğe konulan 14 Nisan 2021 tarihli genel yazımız ve 29 Nisan 2021 tarihli genel yazımızın (İstifa kısıtlaması da dahil) uygulanmasına 01 Temmuz 2021 tarihine kadar devam olunacak olup, bu tarihten sonra mer'i mevzuatın öngördüğü şekilde mutad uygulamalara devam edilecektir" ifadeleri kullanıldı.

Bakanlığın yazısı ile salgınla mücadele kapsamında sağlık çalışanlarına uygulanan izin ve istifa kısıtlamalarının kaldırılacağı, ayrıca esnek mesai uygulamasının da sona ereceği belirtildi.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
221
1) mustafa serdar (op.dr.)
23.06.2021 18:08:47
Dünyanın hiç bir yerinde istafa etmek yasaklanamaz,istifa ben bu işi yapmak istemiyorum demektir,hayır sen bu işi yapmak zorundasın demek köleliktir.
People
4
2) Ezgi Koral (Hemşire)
23.06.2021 17:37:03
İstifalar nedeniyle tayini çıkanların bekletilmemesi, boş kalan yerlerin bir an önce doldurulabilmesi bakanlığın ve tayini çıkanların ve geride kalanların sıkıntı çekmemesi için haziran dönemi kurum içi atamaların istifalar netleştikten sonra yeniden planlama yapılarak bayram sonrası yada ağustosa kaydırılması gerekiyor Çünkü istifa edenlerin yerine uzun süre birisi gelmezse özellikle mecburi hizmet dışı yerler için geride kalan personel için çok büyük sıkıntı olacak Gözden kaçan bu durum bir an önce ele alınmalı
People
160
3) A.a (Dr)
23.06.2021 16:47:56
Sonunda...istifa etmesen bile bunu istifa edebilme özgürlüğü bile bir nimetmiş...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)