Sağlık Bakanlığından teşvik: Aşılamada önemli rol üstlenen aile hekimlerine ek ödeme
Sağlık Bakanlığı, Kovid-19'la mücadelede toplumsal bağışıklığın sağlanması hedefiyle yürütülen aşılama çalışmalarında önemli görev üstlenen aile hekimleri ile aile sağlığı elemanlarına ek ödemede bulunacak.
Sağlık Bakanlığından teşvik: Aşılamada önemli rol üstlenen aile hekimlerine ek ödeme
02 Temmuz 2021 09:55 - AA Burcu Çalık Göçümlü

Aile hekimlikleri, Türkiye'de bir yılı aşkın süredir devam eden Kovid-19 salgınıyla mücadelede hem koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerinin yürütülmesi hem de Kovid hastaları ile temaslıların izlenmesinde önemli görev üstlendi.

Son dönemdeki yoğun aşılama programıyla salgının bitirilmesi için en büyük adım atılırken, aile sağlığı merkezleri, aşının en etkin uygulayıcıları arasında yer aldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı, salgın şartlarına rağmen bütün çocukluk çağı aşılarının eksiksiz tamamlanmasını sağlayan, aynı zamanda Kovid-19 aşı programının uygulanmasına önemli katkılarda bulunan aile hekimliği birimlerini teşvik etmek için harekete geçti.

Aile hekimliği birimlerinde kayıtlı aşısız birey kalmamasını hedefleyen Bakanlık, Aşı Programı Teşviki kapsamında aile hekimlerine yapılacak ek ödemeleri karara bağladı.

Bu çerçevede 1 Temmuz'dan itibaren aşılamadaki başarıları dikkate alınarak aile hekimlerine 3 bin, aile sağlığı elemanlarına ise 1500 liraya kadar aylık ek ödeme verilecek.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
10
1) ailenizin hekimi (hekim)
09.07.2021 10:18:57
neden verecez dediğinizi işimizi tam yapsakta sistemsel sorun diyerek eksik veriyorsunuz, neden aile hek lerine gelen tam olarak uygulanması mümkün olmayan kronik hasta takibi, taraması yüzünden ve güya gelişmiş sosyoekonomiye bağlı verdiğiniz kadar olacak kesintiyi de halka söylemiyorsunuz.üstüne sistemsel her sorun için hekime karşı dava yolunu açtınız. neden kimin ne aldığı açıklanmazken bizim gelirlerimizi milletin diline düşürüp illegal yoldan kazanıyormuşuz gibi bize düşman ediyorsunuz. kesintiyi yönetmelik yazısıyla bildirdiğiniz gibi ek ödemeyi de yazıyla bildirseniz şov yapmasanız olmaz mı???
People
8
2) Necla Ayla Yiğitoğlu (Hemşire)
04.07.2021 21:16:44
Aşıyı hemşire yapıyor .. ek ödeme hiç olmazsa eşit olmalı
People
31
3) Doğrucu Mehmet (Hekim)
02.07.2021 12:45:29
Bu haberin gerçekliğini ve kaynağını çok merak ettim.
People
61
4) Muzaffer Hekim (Emekli )
02.07.2021 11:20:08
Hadi oradan!
Kaç kere vereceğiz dediniz vermediniz. Halk da her seferinde verdiğinizi zannedip sağlıkçılara karşı tavır alıyor. Vermeyeceksiniz onu anladık da en azından vereceğiz verdik diye milleti kandırmayın, halkı yanıltmayın .
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)