Sağlık çalışanına parmak çıkarttığı iddiası ile suç duyurusunda bulunuldu
İzmir'de aşçılık yapan bir kişi, parmağındaki kesik nedeniyle pansuman için gittiği hastanede görevli sağlık çalışanının parmağını eklem yerinden çıkardığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu
Sağlık çalışanına parmak çıkarttığı iddiası ile suç duyurusunda bulunuldu
12 Kasım 2018 - AA

Yağmur Güney Hıncal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 11 Ekim'de yemek yaparken başparmağını kestiğini ve pansuman için Ege Üniversitesi Hastanesine gittiğini söyledi. 
Sağlık çalışanının kendisini muayene ederken parmağını hızla hareket ettirdiğini ve aniden bastırdığını öne süren Hıncal, "Çat diye bir ses duydum. Kemik çıkmış. Parmağımı tekrar düzeltti. Sağlık çalışanı panik yaptı. 'Tamam düzelttim' dedi. Dondum kaldım. Röntgene gönderdiler. İlk muayene eden doktora gönderdiler. 2 saatlik ameliyata aldılar. Tendonlar kopmuş. Eklem yerinden parmağı çıkarmış." diye konuştu. 
Hıncal'ın avukatı Gani Engin Ulusoy ise sağlık çalışanı hakkında "dikkatsizlik, meslek ve sanatta acemilik" sebebiyle taksirle yaralamaya neden olmaktan suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. 
Ulusoy, "Müvekkilde uzuv zafiyeti oluşursa cezası ağır. Şu an bekleme sürecinde. Hastanede ehil eleman çalıştırmama durumu olmuş. Hastaya özenli davranan elemanlar çalışması lazım. İbret olsun." dedi. 
Hıncal'ın diğer avukatı Keziban Işık da "Müvekkilimin parmağını tam kullanabileceği kesin değil. İş gücü kaybı nedeniyle zarara uğradı." diye konuştu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
ETİKETLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
30/05-31/05 5.Nadir Görülen Hastalıklar Sempozyumu NÖROLOJİ İSTA
26/05-01/06 Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı 2019 ACİL TIP ANTA
12/06-14/06 37. Zeynep Kamil Jineko-Patoloji Kongresi KADIN... İSTA
13/06-15/06 9. Solunum Zirvesi GÖĞÜS... ISPA
14/06-15/06 MEDÜLLOBLASTOMA SEMPOZYUMU MULTİDİSİ... ADAN
14/06-16/06 11. Ulusal Viral Hepatit Sempozyumu (UVHS) ENFEKSİYO... AFYO
15/06-16/06 5. Kanserde Destek Tedaviler ve Palyatif Bakım Sempozyumu TIBBİ... ADAN