Sağlık çalışanları hatırlatma dozu istiyor
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu 2.Başkanı, sağlık çalışanlarına uygulanan aşının üzerinden 6 ay geçtiğini, üçüncü bir dozun uygulanması gerektiğini açıkladı.
Sağlık çalışanları hatırlatma dozu istiyor
03 Haziran 2021 09:58 - milliyet.com.tr Aykut Yılmaz

Milliyet'ten Aykut Yılmaz'ın haberine göre, Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu 2. Başkanı Hacı Yusuf Eryazğan, sağlık çalışanlarının Sinovac’ın geliştirdiği “CoronaVac” aşısının üzerinden 6 ay gibi zaman geçtiğini hatırlatarak, sağlık çalışanlarına “hatırlatma dozu” olarak isimlendirilen 3’üncü doz aşının yapılması gerektiğini söyledi.

Eryazğan, Sağlık Bakanlığı ile görüşmelerinin sürdüğünü vurgulayarak “Bunun nasıl, hangi zaman, hangi aşıyla olacağına ilişkin ise, Sağlık Bakanlığı ile görüş alışverişi içerisindeyiz” dedi. Aşı tedarikinde sıkıntının sürdüğünü ifade eden Eryazğan, Sinovac aşısının birinci dozuyla ilgili sıkıntı olduğunu belirterek, “Vatandaş randevu alamıyor ve Sinovac yapılamıyor. Sadece ikinci dozlar için randevu oluşturulduğunu görüyoruz. Bu da elimizde olan Sinovac aşılarının ikinci doz için kullanıldığını gösteriyor” ifadesini kullandı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
15
1) Sağlıkçılara Biontech Aşısı (doktor)
10.06.2021 13:37:16
Neden mi adı biontech olan DOKTOR arkadaşım hala Çin aşısı olmuş doktor meslekdaşlarımız hastalanmaya ve görev şehidi olmaya devam ediyor... Çin aşısının virüsün bulaşmasında fazla koruyucu olmadığını sadece yoğun bakıma gidişatı azalttığını yoğun bakım uzmanları tecrübeleri ile söylüyor, ben demiyorum bilim insanlarımız söylüyor. doktor olanlar olaya bilimsel bakmalı, dedikodu efsaneler bizim işimiz değil o falcıların işi, bizim işimiz yapılan yayınları takip etmek, biontech ile ilgili onlarca yayın var ama çin aşısı ile ilgili yayın ben göremedim. "Genetiği ile oynanmış insan" ile ilgili bir BİLİMSEL bir yayın varsa kaynak verin okuyalım bilgilenelim.
People
4
2) BİONTECH (HEKİM)
09.06.2021 09:42:16
Sürekli biontech yaptırmak isteyen arkadaşım ustuste 4 msj atmışsınız. Genetiği ile oynanmış ınsan projesi iddialı var. Bu konuda ne diyorsunuz?
People
8
3) Sağlıkçılara Biontech Aşısı (doktor)
08.06.2021 09:53:25
"SAĞLIK PERSONELİNE VE 65 YAŞ ÜSTÜ RİSKLİ GRUPLARA HATIRLATMA DOZU BIONTECH YAPILMALI"
Prof. Dr. Kurugöl, öte yandan, daha önce iki doz Sinovac ile aşılanmış, üstünden altı ay geçmiş sağlık personeline ve 65 yaş üstü gibi riskli gruplara hatırlatma dozu olarak BioNTech aşısının yapılmasının çok yararlı olacağını söyledi.

Kurugöl, "Bu konunun mutlaka Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tarafından değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum" açıklamasında bulundu.
People
9
4) drpediatrics (Doktor)
07.06.2021 17:27:42
Biontech aşısını booster amaçlı tüm sağlık çalışxnlarına yapmalı. Böylece sürü bağışıklığında daha da başarıya ulaşırız… saygılarımla..
People
16
5) akın aydemir (uz.dr)
03.06.2021 12:34:09
sağlık çalışanları olarak en ön safta olmamıza rağmen sinovac gibi zayıf bir aşı olarak hala hastalanıp hastanede yatabiliyoruz. çok acilen cumhurbaşkanına yaptıkları gibi sağlık çalışanlarına tek doz biontech hatırlatma aşısı yapılmalıdır.
People
20
6) yg (dr)
03.06.2021 12:25:35
Bence hatırlatma dozu temmuz ayında BioNTech aşısıyla yapılmalı.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)