Sağlık çalışanları icap nöbeti ücretlerinin ödenmemesini protesto etti
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) ve Türk Sağlık-Sen üyeleri, Ege Üniversitesi Hastanesi'nde görev yapan sağlık emekçilerinin icap nöbeti ücretlerinin ödenmemesi nedeniyle yaptıkları basın açıklamasında, sorun çözülene kadar mücadele edeceklerini dile getirdi
Sağlık çalışanları icap nöbeti ücretlerinin ödenmemesini protesto etti
09 Ekim 2018 - DHA

İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimlik binası önündeki eylemde 'İcap hakkımız, söke söke alırız', 'Bu daha başlangıç mücadeleye devam' sloganları atan sağlık emekçileri ve sendika üyeleri, ellerindeki siyah kartları kaldırarak icap nöbeti ücretlerinin ödenmemesini protesto etti.

'İCAP ÜCRETİME DOKUNMA'

Basın açıklamasını okuyan Türk Sağlık-Sen İzmir Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin, şunları söyledi:

"Kurumda sağlık hizmeti sunumunda ve hizmetin devamlılığında personel ihtiyacı nedeni ile icap nöbeti zorunlu olarak çalışanlara tutturulmakta, bunun karşılığında bugüne kadar çalışanlara icap nöbetleri ödenmekteydi. Ancak ağustos ayında icap nöbeti tutan ve eylül ayında bu ödemeyi almaları gereken çalışanlar, icap nöbet ücreti alamamanın şokunu yaşadı. Tarafımızca kurum yetkilileri ile görüşmeler neticesinde kurumun Sayıştay denetçileri tarafından denetlendiği, bu denetleme esnasında Sayıştay denetçilerinin görüşleri üzerine ödemelerin durdurulduğu ve icap ücreti ödenmeyeceği öğrenildi. Buradan çağrımızdır; gelin bu yanlıştan bir an önce dönün ve çalışanlarımızın alın terinin karşılığını verin. Kanunlar bu kadar açık, çalışan lehine iken hatalı bir uygulama ile kuruma açılacak davalar ile kamu zararı oluşmasına sebep olmayın. İcap nöbeti ücreti ödenmesi ile ilgili sorun çözüme kavuşana kadar tüm çalışanlarımızın sendika olarak yanlarında olacağız. Her türlü hukuksal desteği vereceğimizden de hiç kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) tergan (doktor)
12.10.2018 12:58:17
uzmanlara ait bir şey değil. ben istemiyorum alın sizin olsun
People
8
2) ACİL (PRSTİSTEN)
11.10.2018 17:16:28
Acilde ambulans icap nöbeti tutuyoruz ve hasta sevklerinde evden gelip ambulans ile yola çıkıyoruz .bazen il dışına gidiyoruz.fakat icap nöbet parası alamıyoruz.bu adalet mi.hani adalet?
People
1
3) turgay (özcüler)
11.10.2018 11:27:42
temizlikçi,elektrikçi,ezcacı kalfası,laborantın icabı mı olurmuş.
People
29
4) emrah demir (eczacı)
10.10.2018 15:02:51
gerekçe olarak ''uzman hekim dışında icap nöbeti tutulması mümkün olmadığından icap nöbet ücreti de ödenmez'' yazan bir belge gösteriyorlar nöbet ücretleri ile alakalı. ama icap nöbeti de tutmaya devam ediyoruz. madem bu nöbeti niye tutuyoruz o zaman sadece uzman hekime ait bişeyse??
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori