Sağlık çalışanlarına eğitim: Amacımız sağlık alanındaki iletişim kazalarını azaltmak
Diyarbakır'da, sağlık çalışanlarına yönelik "sağlık iletişimi eğitimi" verildi.
Sağlık çalışanlarına eğitim: Amacımız sağlık alanındaki iletişim kazalarını azaltmak
21 Mart 2019 - AA

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü İdari Hizmetler ve İletişim Yönetimi Daire Başkanlığı ile İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde Dr. Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gerçekleştirilen eğitim programında, hastalara daha iyi hizmet sunulabilmesi için sağlık personelleri ile yöneticilere sağlık iletişimi eğitimi verildi. 

Sosyal Hizmet Uzmanı Araştırmacı Yazar Refik Akten tarafından verilen eğitimde, iletişimin hasta ve çalışan memnuniyetindeki önemi, kişiler arası doğru iletişim becerileri gibi konular anlatıldı. 

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar, eğitim programına ilişkin yaptığı değerlendirmede, hasta ve çalışan memnuniyeti ile sağlık hizmetlerinin verimliliği açısından sağlık iletişiminin önemli bir konu olduğunu belirtti. 

Bu bakımdan sağlık iletişimi eğitimlerini önemsediklerini ifade eden Avar, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü'ne eğitimin programının düzenlenmesindeki katkılarından dolayı teşekkür etti. 

Akten ise sağlık iletişimi ve iletişim becerilerinin yükseltilmesinin tüm sağlık çalışanları açısından önemli bir konu olduğunu vurgulayarak, "İletişimde sözlerin yanı sıra hareketler, düşünceler, fiziki ortam gibi birçok konu iletişim kazalarına neden olmaktadır. Amacımız sağlık alanındaki iletişim kazalarını en aza indirebilmektir." dedi. 

Eğitim programına, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü İdari Hizmetler ve İletişim Yönetimi Daire Başkanı Ali Özhan ve sağlık çalışanları katıldı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA