Sağlık çalışanlarına yapılacak 4 aylık ek ödemeye ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı
Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde görevli personele, 1 Nisan 2021'den itibaren geçerli olmak üzere 4 ay süreyle ek ödeme yapılabilecek.
Sağlık çalışanlarına yapılacak 4 aylık ek ödemeye ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı
08 Mayıs 2021 02:59 -

Resmi Gazete'de yayımlanan "Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" ile 4 Mart 2020 tarihli yönetmeliğe geçici madde eklendi.

Yeni düzenlemeye göre, 1 Nisan 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 4 ay süreyle yer ve/veya personel yönünden kapsamı ve oranı, bakan tarafından belirlenmek kaydıyla personele ek ödeme yapılabilecek.

Bu şekilde yapılacak ödeme tutarı toplamı, mesai içi tavan ek ödeme tutarını geçemeyecek.


Sağlık Bakanlığından:

SAĞLIK BAKANLIĞINA BAĞLI SAĞLIK TESİSLERİNDE GÖREVLİ

PERSONELE EK ÖDEME YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİKTE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

 

MADDE 1 – 4/3/2020 tarihli ve 31058 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

GEÇİCİ MADDE 4 – (1) 1/4/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere dört ay süreyle yer ve/veya personel yönünden kapsamı ve oranı Bakan tarafından belirlenmek kaydıyla personele ek ödeme yapılabilir. Bu şekilde yapılacak ödeme tutarı toplamı mesai içi tavan ek ödeme tutarını geçemez.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Sağlık Bakanı yürütür.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
4
1) EMMİ (OP.DR)
24.05.2021 10:18:37
AYDA 3 GÜN KOVİD BAKIYORSANIZ SADECE 3 GÜNLÜK TAVANDAN ÜCRET ALINACAK. FAZLA SEVİNMEYİN
People
4
2) Dr.Cevdett (Cerrah)
21.05.2021 15:15:27
ÖZLÜK HAKLARI VE TEMEL MAAŞLAR KONUSUNDA 3 MAYMUNU OYNAYAN YETKİLİLER, BÖYLE GÜNÜBİRLİK YÖNETMELİKLERLE SAĞLIK PERSONELİ ARASINDA FİTNE ÇIKARIYORLAR. BÖL, PARÇALA, YÖNET. KLASİK TAKTİK. BUNA ALET OLMAYALIM ARKADAŞLAR.....
People
7
3) E. E (Sağlıkçı)
15.05.2021 23:32:43
Gerek var mıydı şimdi buna. Statüye bakılmaksızın alınan riske, yapılan işe göre dağıtılması lazım.
People
14
4) yılmaz (protez)
14.05.2021 16:52:29
51 yaşındayım 28 yılımı çalışıyorum 2) hemşireler (hemşir) kişisinin yazdığı yorum kadar narsist görmedim
People
72
5) Dentist (Diş hekimi)
10.05.2021 00:46:59
Ocak_subat_mart aylarına ne oldu acaba.1 lira ek ödeme yapılmadı.Bakanliktan alınıp başka bir yere üye yapılanlar 40_50 bin maaş alırken bize yine sadaka gibi ek ödeme verecekler.saglik bölümü sectigim güne lanet olsun.bizi çok yordunuz maddi manevi.Hakkimiz haram olsun buna sebep olanlara
People
40
6) hemşireler (hemşir)
09.05.2021 19:04:29
Bu ek ödemeyi hak Eden sadece servislerde çalışan gün boyu tulumlar içinde çalışan hastaların gece gündüz tedavilerini yapan refacakciligi yapan hasta bakıcılığı yapan altını temizleyen silen
biz hemşire olarak git hacettepede 4 yıllık lisans oku ama gel gör ki lise mezune yada 2 yıllık yokul mezunu röntgen tek ile laboratuvar tek il aneztezi tek ile vbvb kişilerle denk tutul aynı maaşı al aynı döneri al .bütün toplumsal olaylarda depral sel yangın bulaşıcı hast lar salgınlar olay yerine koş hastanelere koş hastalara müdahale et Bu ek ödemeyi hak Eden sadece servislerde çalışan gün boyu tulumlar içinde çalışan hastaların gece gündüz tedavilerini yapan refacakciligi yapan hasta bakıcılığı yapan altını temizleyen silen yıkayan yemeğini yediren vbvb işlerini yapan hemsireler almalıdır. Bir röntgenci serviste 80 hastanın filmini çekmesiyle bir laborantin günde 150 300 arası saat olarak toplsasan 40 dk sürmez çalışması PCR testini çalışmasıyla hemsirelerin gün boyu yaptıkları işler tedaviler bakımlar bir tutulmamalıdır bu yanlış uygulamalar son bulmalıdır bir hemşirenin iş yoğunluğu ile iş yükü bile diğer sağlık çalışanlarının iş yükü stresi yogunluğu bir değildir bir tutulmamalıdır sayın bakanımız
biz hemşire olarak git hacettepede 4 yıllık lisans oku ama gel gör ki lise mezune yada 2 yıllık yokul mezunu röntgen tek ile laboratuvar tek il aneztezi tek ile vbvb kişilerle denk tutul aynı maaşı al aynı döneri al .bütün toplumsal olaylarda deprem, sel yangın bulaşıcı hast lar salgınlar olay yerine koş hastanelere koş hastalara müdahale et sağlık demek hasta demek doktor demek hemşire demektir geresi yardımcı elemanlardır hastaya bakan ve tedavi eden doktor ve hemşirelerdir. bir sağlık kurulusu doktorsuz hemşiresiz olamazken diğerlerine gerek yoktur sağlık ocakları asmlr trsmler vbvb yerlde diğer sağlıkçalışanlarına gerek yoktur.hemşire ve doktordan hariç hiçbirçalışanın hastaya müdahele etmeye bakmaya yetkiside yoktur bilgiside yoktur bunun içindir ki bu riskler altında bu sorumluluk altında en çok maaşı döneri hemşireler hak etmektedir biz hemşireler yoğun bakımlarda servislerde ölü gibi yatan hastaların her türlü işini tedavisini yaparken diğer sağlık çalışanları ne yapıyor hangi işleri bizlerin yaptığı bir işe denktir söylermsiniz bizler bir bir hastaya emek verirken kendimizden verirken laborant ne yapıyor eline gelen numuneyi makineye koyuyor o kadar rönyegen gi ne yapar gelen hastaya 3 saniye sürmez bir tuşa basar o kadar diğer sağlık çalışanlarının işleri daha da kolay yani hiç bir sağlık çalışanı hemşirelerle hemşirelerin yaptıkları işlerle denk bir tutulmamalıdır.
People
48
7) Ayşe (Yurt)
09.05.2021 10:59:09
Sonrasında peş peşe açıklamalar gelir. Şu kadar performans yapan bu kadar alacak, başhekim kendisi kime ne kadar dağıtılacak gibi. Şunların hepsini ya baştan belirleyip ilan edin ya da herkese adil bir dağılım yapın. Covide maruz kalmayan hasta bakmayan bir sağlık çalışanı kalmadı neredeyse.
People
78
8) Hekim (uzman)
08.05.2021 19:03:58
Hastaneler seçim zamanı iktidarların adama iş bulma yeri değildir. Bu düşünce ve davranış hastaneleri her bakımdan sıkıntıya soktu öncelikle de finansman açısından ! Hastanelerde az bir hekim kitlesi dışında hemen herkes bu ek ödeme yönetmeliğinden rahatsız !Hekimler arasında huzursuzluk arttı. Haksızlık diz boyu ! Bu sistem böyle gidemez. Bir müddet sonra hastanelerde çalışacak nitelikli uzman hekim bulamazsınız . Hotel tarzında hastaneler yapmakta durumu değiştirmez. Haksızlığın ve hukuksuzluğun olduğu yerde mesleki motivasyon ve iş barışı olmaz ;buna da ne halkın ne de Hakk'ın rızası olur.
People
63
9) lokman hekim (uzman doktor)
08.05.2021 18:16:35
Hiç sevinmedim. Yine haksızlık hukuksuzluk yaparak milleti birbirine düşürecekler.
People
77
10) Ahmet (Dr)
08.05.2021 14:16:42
Şimdi 40 takla atarak kime nasıl para vermeyizin hesabını yapan bir genelge görürüz. Herkes esnek herkes evinde. Sağlıkçılar mesaide. MEB çalışmayan öğretmenine ek derslerini ödüyor. İyi de yapıyor. Bakalım Sağlık Bakanlığı bu sefer ne yapacak
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)