Sağlık Ekonomisi Ankara'da masaya yatırılıyor
Sağlık Ekonomisi ve Politikası Derneği tarafından, 6-7 Aralık tarihinde Ankara'da TED Üniversitesi ev sahipliğinde IV. Sağlık Ekonomisi Kongresi gerçekleştirilecek.
Sağlık Ekonomisi Ankara'da masaya yatırılıyor
04 Aralık 2018 - İHA

Kamu, akademi ve sağlık sektörünün önde gelen isimlerinin katılacağı kongrede, Cumhurbaşkanlığı sisteminin ülkemize sağlık politikaları açısından getireceği değişiklikler, Avrupa Birliği sürecinde sağlık teknolojileri değerlendirme sürecinde takip edilen EuNetHTA yapılanması, klinik kılavuzların uygulamalarının sağlık ekonomisi açısından etkileri, hasta ve hasta yakınları açısından tedavilere erişim süreçleri değerlendirilecek. Bunlara ek olarak birçok kurumdan gelen sözel bildiriler sunulacak. 
Kongrede, Yeni Yönetim Sisteminde Sağlık ve Gıda Politikaları, Türkiye Sağlık Teknolojileri Değerlendirme Yol Haritası, Önde Gelen Gelişmekte Olan Ülkeler ve Türkiye'de Yaşlanan Nüfus ve Uzun Dönem Sağlık Harcamalarına Etkisi, Türkiye'de Klinik Kılavuzlar ve Muhtemel Uygulamalarının Sağlık Ekonomisi Sonuçları başlıkları doğrultusunda birbirinden değerli konuşmacılar bilgilerini aktaracak. 
Kongre sonrasında kongre sunumları ve sonuç raporu dernek internet sitesinde yayınlanarak ilgili kamu, akademi ve özel sektör kurum ve kuruluşlarıyla paylaşılacak. Kongre web sayfasına 2018kongre.sepd.org.tr adresinden ulaşılabileceği belirtildi. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
24/05-25/05 Marmara Odyoloji Günleri-2019 DİĞER İSTA
25/05-25/05 Vaskülitlere Multidisipliner Yaklaşım ROMATOLOJİ İSTA
25/05-26/05 MS'de Sağlıklı Yaşam Sempozyumu NÖROLOJİ İZMİ
30/05-31/05 5.Nadir Görülen Hastalıklar Sempozyumu NÖROLOJİ İSTA
26/05-01/06 Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı 2019 ACİL TIP ANTA
12/06-14/06 37. Zeynep Kamil Jineko-Patoloji Kongresi KADIN... İSTA
13/06-15/06 9. Solunum Zirvesi GÖĞÜS... ISPA