Sağlık Müdürü: Pozitif ve temaslı sağlık çalışanlarından maddi kesinti yapılmayacak
Erzurum Sağlık Müdürü: Pozitif ya da temaslı arkadaşlarımızın özlük haklarında kısıtlama veya maddi kesinti yapmayalım. İdareciler olarak personelimizi böyle durumlarda idare etmek, destek olmak, onlarla omuz omuza olmak ve onları üzmemek asli görevimizdir.
Sağlık Müdürü: Pozitif ve temaslı sağlık çalışanlarından maddi kesinti yapılmayacak
25 Kasım 2020 11:08 - AA

Erzurum Sağlık Müdürü Gürsel Bedir, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele eden sağlıkçılara destek vermek amacıyla, 60 yaş üzeri personelin evden çalışmalarını sağlayarak, pozitif ve temaslı personelden ise ücret kesintisi ve özlük haklarında kısıtlama yapılmaması talimatı verdi.

Kentteki hastanelerde pandemiye karşı fedakarca görev yapan sağlık çalışanları için çalışma yapan Bedir, bağlı kurum yöneticilerine personelin haklarının korunması ve mağdur edilmemesi için yazılı talimat gönderdi.

Sağlık çalışanlarından 60 yaş üzerindekilerin bu ve önümüzdeki hafta evden çalıştırılmasını isteyen Bedir, şunları kaydetti:

"Personel odalarında sadece tek personel olacak tarzda planlama yapıp diğer arkadaşlarımızı filyasyona gönderelim. Böylece hem filyasyon ekiplerimizi rahatlatmış olacağız hem de odalarda bulaş riskini azaltacağız. Binalarımızda dinlenmeler dahil, asla maskesiz personele izin vermeyelim. Maskesiz gelen hastaların da maske takmalarını temin edelim. Sağlık personelimize çok yük bindi, onları imkan varsa zaman zaman dinlendirelim. Ayrıca pozitif ya da temaslı arkadaşlarımızın özlük haklarında kısıtlama veya maddi kesinti yapmayalım. İdareciler olarak personelimizi böyle durumlarda idare etmek, destek olmak, onlarla omuz omuza olmak ve onları üzmemek asli görevimizdir."

İl Sağlık Müdürü Bedir, yazısında, Kovid-19 salgını sürecinde özveriyle çalışan tüm kahraman sağlık ordusuna teşekkür ederek, Kovid-19'dan hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, hastalara acil şifalar diledi.

Anahtar Kelimeler:

erzurum gursel bedir

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
18
1) Erkan (Dr)
26.11.2020 12:53:07
Bu arkadaş neyin kafasını yaşıyor.zaten ortada verilen bir döner yok verildiği zamanda temaslı ya da pozitiflerden kesinti yapılmayacağına dair yazı var.Kendince lütufta mı bulunuyor.Bunu haber yapan arkadaşı da tebrik ediyorum ne kadarlık bir haberi değeri var bunun
People
26
2) Drkbb (Op.dr)
25.11.2020 23:38:42
Sanki lutfediyorsunuz. Sizin himmetinize ihtiyacımız yok. Duyan da bışey veriyorsunuz sanacak. Ben elimden geldiğince bu pandemi sürecinde hastalara yardımcı olmaya çalışıyorum. Görevimin başındayım. Her türlü zorlukla başetmeye çalışıyorum. Aldığım terbiye, mesleki sorumluluğum bunu gerektiriyor. Gölge etmeyin başka ihsan istemez.
People
88
3) Olmayandan Kesinti (Olur mu?)
25.11.2020 16:06:21
Kesinti mi? Ay sonu geldi bakanlıktan ek ödeme ile ilgili bir genelge açıklama yok.Sağlık çalışanları yine SIFIR TL veya komik rakamlar alacak haberiniz var mı? Bu konuda MEB nı taktir etmek gerek online eğitime geçme kararı ardından hemen ek ders ödemlerinde bir kesinti olmayacak açılaması geldi.

Sayın editör bu konuyu haber yapmanızı gündemde tutmanızı rica ediyoruz.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)