Sağlık-Sen 'yüzde 85 zam' iddialarına cevap verdi: Maaşlar konu edilenin çok çok altında
Sağlık-Sen şube başkanlarının maaşına yüzde 85 zam yapıldığı iddialarını yalandı. Yapılan açıklamada "Gerek Sayın Genel Başkanımızın gerekse şube başkanlarımızın maaşlarına atfen yazılan rakamların hiçbiri doğru değildir.  Dolayısıyla yüzde 85 zam yapma gibi bir durum asla ve kata doğru değildir. Maaşlar, haberde konu edilen rakamların çok çok altındadır." ifadelerine yer verildi
Sağlık-Sen 'yüzde 85 zam' iddialarına cevap verdi: Maaşlar konu edilenin çok çok altında
04 Ekim 2019 - MEDİMAGAZİN

Sağlık-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu web sitesinde şube başkanlarının yüzde 85 zam aldığına dair iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamada iddiaların asılsız olduğu belirtilerek " Gerek Sayın Genel Başkanımızın gerekse şube başkanlarımızın maaşlarına atfen yazılan rakamların hiçbiri doğru değildir.  Dolayısıyla yüzde 85 zam yapma gibi bir durum asla ve kata doğru değildir. Maaşlar, haberde konu edilen rakamların çok çok altındadır.  ‘Yeni lüks araç alındı’ iddiaları da aynı şekilde asılsızdır. Alınan araçlar ikinci eldir. " ifadelerine yer verildi. 

 

Anahtar Kelimeler:

saglik-sen

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
9
1) Sendika (Mendika)
07.10.2019 19:53:20
En doğru tavır KESK ve bağlı sendikalardadır.Örneğin KESK-SES tüzük kararı;

MADDE 60. BÜROKRASİYE VE YABANCILAŞMAYA KARŞI TEDBİRLER

a- Sendikanın yönetim, denetim, disiplin vb organlarına seçilenlerin bu göreve gelmesi, bu kişilere herhangi bir maddi avantaj veya dezavantaj sağlayamaz.

b- Sendikanın genel merkez ve şube yönetim, denetim ve disiplin kurullarında iki dönem üst üste görev alanlar üçüncü dönem aynı organa aday olamazlar.

İllerdeki şubelerde profesyonel yönetici yoktur genel merkez yöneticileri devlette çalışken aldıkları maaşı alırlar.Ekte maaş bordrolarını yayınlamışlar genel başkan maaşı 4.780 ,07 TL.

Sağlık-Sen den beklenende maaş bordrolarını açıklamalarıdır.
People
6
2) Cevat kelle (Tam teçhizatlı doktor)
07.10.2019 13:54:51
Gulermisin aglarmisin evet yüzde 85 değil yüzde elli, evet Audi ama ikinci el :)) Ülke resmen olacak o kadar setine döndü , mizah bile yapılamayacak kadar izahi yok olayların
People
5
3) AHMET (DR)
07.10.2019 11:24:26
Rakamı söylemek bu kadar zor mu, telaffuz edilen rakamın çok altındaymış. Gösterin bordroyu o zaman...
People
5
4) m. murat (dr.)
07.10.2019 03:47:16
%85 olmayabilir ama %50 falandır belki. Memur-Sen Başkanından biliyoruz...
People
4
5) Fatma şahin (Emekli)
06.10.2019 03:15:45
Peki ne kadar maaşınız
Söyleyin
People
7
6) Sendika (Mendika)
05.10.2019 11:11:44
Memur-Sen Sağlık-Sen o zaman rakam açıklarsın öyle söylenen rakamların altındadır denilerek geçiştirilmez. Bu gün bir gazetenin manşetinde var makam aracınında fotosunu koymuşlar Sağlık-Sen genel başkanı 800 bin liralık Audi A6'ya yönetim kurulu üyeleri ise Passat'lara biniyor.Genel başkan 17.340 TL olan maaşını %50.4 lük artışla 26.094 TL ye yükseltmiş.Memura %4+4 kendine%50.4 ne güzel değil mi? Öyle geçiştirme açıklama yerine bunlar doğru değilse belgesi ile net açıklama yaparsın.

İster beğenin beğenmeyin bu konuda en doğru yaklaşımı KESK ve bağlı sendikalar sergilemiştir.İllerdeki şubelerde profesyonel yönetici yoktur haftada 1 gün sendikal faliyetler için izin kullanırlar sendikadan maaş almazlar.Sadece Ankara genel merkez yöneticileri profesyoneldir onlarda devletten ne kadar maaş alıyorlarsa onu alırlar bir kuruş fazla değil.Örneğin KESK-SES genel merkez yöneticisi hemşire ise hemşire doktor ise doktor maaşı alır.

People
7
7) Ali Edizer (Hekim)
05.10.2019 09:44:12
Uzun bir basın açıklaması ile yönetici maaşları meselesine (benim akşama doğru haberim oldu) açıklık getiren sendikacı kardeşlerime tavsiyem, spekülasyonları önlemek için yuvarlak ifadeler yerine;
" — Genel Başkan maaşı ... ₺,
— Yönetim Kurulu Üyeleri maaşları ... ₺,
— Şube Başkanı şu kadar ₺
* Satın alınan araçların fiyatı da şu kadar ₺..." gibi net bilgiler paylaşmalarıdır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)