Sağlık-Sen'den 'yandaş sendika' eleştirilerine cevap
Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş: "Zaman zaman bize diyorlar ki 'Siz yandaş sendikasınız'. Milletin yanında olmak, milletin yanında olanların yanında olmak, mazlum coğrafyaların yanında olanların yanında olmak yandaşlık ise evet biz yandaşız, yandaş olmaya da devam edeceğiz"
Sağlık-Sen'den 'yandaş sendika' eleştirilerine cevap
09 Ekim 2017 - AA

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkanı Metin Memiş, "Zaman zaman bize diyorlar ki 'Siz yandaş sendikasınız'. Milletin yanında olmak, milletin yanında olanların yanında olmak, mazlum coğrafyaların yanında olanların yanında olmak yandaşlık ise evet biz yandaşız, yandaş olmaya da devam edeceğiz." dedi.

Memiş, Sağlık-Sen Kahramanmaraş temsilciliği tarafından özel bir tesiste düzenlenen il divan toplantısına katıldı.

İl divan toplantısında konuşan Memiş, kuruş değil duruş sendikacılığı yaptıklarını ve bu duruşla beraber ülkenin geleceğine sahip çıkmaya çalıştıklarını belirtti.

Millet adına sendikacılık faaliyetlerinde bulunduklarını ifade eden Memiş, şunları kaydetti.

"Bizler sahaya indiğimizde zaman zaman başörtüsü yasağının kaldırılması ve darbelere karşı olduğumuzu söylediğimizde birileri bizim sendikacılığımızı eleştirdi. Birileri 'Sizin bu işlerle ne işimiz var. Sizin darbeyle ne işiniz var. Siz çalışanların aldığı paraya bakın' dediler. Biz başımızı yastığa koyarken, yarınımızın ne olduğunu bilmediğimiz korkarak uykuya daldığımız bir Türkiye uykusu uyumak istemiyoruz. Uyandığımız zaman darbe mi? Olacak. Ekonomik kriz mi? Olacak. Terör olayları mı? Olacak. Böyle bir Türkiye uykusu uyumak istemiyoruz. Biz başımızı yastığımıza koyarken, yarınımızdan umutlu çocuklarımızın geleceğinden umutlu bir Türkiye uykusu uyumak istiyoruz. Onun için millet adına sendikacılık yapıyoruz."

Memiş, "yandaş sendika" eleştirilerine de değinerek, "Biz Memur-Sen ailesi olarak şu açıkça ifade ediyoruz ki, zaman zaman bize diyorlar ki 'Siz yandaş sendikasınız'. Milletin yanında olmak, milletin yanında olanların yanında olmak, mazlum coğrafyaların yanında olanların yanında olmak yandaşlık ise evet biz yandaşız, yandaş olmaya da devam edeceğiz." diye konuştu.

15 Temmuz Darbe girişiminde ilk meydanlara inan STK'nın kendileri olduğunu dile getiren Memiş, sözlerini şöyle tamamladı:

"15 Temmuz darbe girişimi gecesi sahaya mesaj gönderip, 1 milyon üyemizi aileleriyle birlikte meydanlara davet eden ilk Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olmanın gururunu yaşıyoruz. Klavye milliyetçiliği yapanlar, bu ülkede oturdukları yerden milliyetçi afrası tafrası kesenler 15 Temmuz gecesinde ne sokaklara indiler, ne de internet sitelerinden sosyal medyalarından en ufak bir eleştiri dahi yapmadılar. İşgal girişimine 'İşgal girişimi' dahi diyemediler. Bu teşkilatın güzide mensupları ülke sevdalıları Memur-Sen ve Sağlık-Sen ailesi meydanlara indik."

Anahtar Kelimeler:

saglik-sen elestiri

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) Sedat (Sağlık personeli)
22.10.2017 19:12:05
Malumun ilanı olmuş başkan. Yalnız demagoji yapıp biz bu yüzden yandaşız demene gerek yok. Biz senin niye yandaş olduğunu çok iyi biliyoruz. Yediğin memur haklarının hesabını ahirette verirsin inşallah. Hakkımızı helal etmiyoruz sana ve yandaş arkadaşlarına
People
2
2) HYAYK MAN (AİLE HEKİMİ)
11.10.2017 09:42:16
bir sağlık senli olarak,hem sendika baskanı ol ilin hemde mudurlükte yönetici.
bu taksimi kurtlar yapmaz kuzulara şah olsa...
People
79
3) verdi elek (uzman doktor)
09.10.2017 13:21:48
tamam yandaşsın güzel itirazım yok.Her ne hikmetse sağlık çalışanlarının şu hakları diye hep söylüyosunuz.Örneğin yıpranma ,emekli ücretleri, adaletli performans neden olmuyur cumhurbaşkanımız ın kendi demedi mi 3 yıl önce söz vermiştik diye. eee niye olmuyor kardeşim sorgulasana.
People
86
4) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
09.10.2017 11:42:23
Buna Kavram Kargaşası oluşturmak denilir..
Böyle yapa yapa Bugünlere geldik..
Hak ile Batılı birbirine Karıştırırsanız bunun Ahiretteki vebali de büyük olur..
Allah ( c.c ) Kalblerde olanı ve Kastedileni çok iyi bilir..

Mazlumun , Güçsüzün , Zayıfın Yanında Yeralmak ayrı , " Yandaşlık " ( Menfaat Birlikteliği , Haksız olsa bile hep Güçlüden Yana olmak ) ApAyrı ..

Allah'ın Resulü Hz. Muhammed (S.A.V) Din , Milliyet Ayrımı gözetmeden Her zaman Mazlumların , Gariplerin Yanında olmuş , Hiçbir zaman Hiçkimseye Yandaş Olmamıştır..

Her zaman Hakkı , Doğruyu Söyleyen , Söyleyecek bir İnsana Yandaşlık asla yakışmaz...

Yandaşlıktan zaman bulabilirseniz ; Biraz Kur'an , Hadis ve Siyer Okuyun..

Suriye iç Savaşında hayatını kaybeden ( Allah Rahmet eylesin ) Said Ramazan El-Buti'nin Fıkhu's Siyre isimli Eserini de...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori