Sağlıkta şiddetin geldiği nokta: Hasta yakını profesörün odasını kundakladı
Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde görevli bir doktorun odasını kundakladığı iddia edilen hasta yakını gözaltına alındı
Sağlıkta şiddetin geldiği nokta: Hasta yakını profesörün odasını kundakladı
12 Mayıs 2019 -

 Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde görevli bir doktorun odasını kundakladığı öne sürülen hasta yakını gözaltına alındı.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, yaptığı yazılı açıklamada, Turgut Özal Tıp Merkezi Beyin Cerrahisi Kliniğinde görevli öğretim üyesi Prof. Dr. Çağatay Önal'ın odasının cuma günü bir hasta yakını tarafından kundaklandığını belirtti.

 

 

Yangının hastanedeki görevliler ve itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldüğünü bildiren Kızılay, "Dumandan etkilenme ihtimali olan bölgelerde gerekli tedbirler alınmıştır. Yangına müdahale eden bir personelimiz dumandan kısmen etkilenmiş acil servisimizde kısa süreli tedaviyle düzelmiştir. Yangın, poliklinik ve öğretim üyesi odalarının olduğu bölgede gece yarısını geçen zamanda olması nedeniyle hastanemizin işleyişini etkilememiştir. Duman tahliyesi sonrası 9 öğretim üyemizin koridoru dışında kalan alanlar 2 saat sonra kullanıma açılmıştır. Olayda hocamızın odası kullanılamaz duruma gelmiştir. Diğer hocalarımızın odaları hafif etkilenmiş, 9 hocamızın odası geçici olarak taşınmıştır. Hasar tespitinin arkasından tadilat başlamıştır." ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Ahmet Kızılay, güvenlik kamerası görüntülerinin eş zamanlı incelenerek emniyet görevlileriyle paylaşıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Olayın faili tespit edilmiş ve suç duyurusunda bulunulmuştur. Fail, ertesi gün gözaltına alınmıştır. Hadiseyi yakından takip ediyoruz. Hastalarına gecesini gündüzünü veren, fedakarca çalışan değerli hocamız Prof. Dr. Çağatay Önal'a geçmiş olsun diyorum. Yaşanılan bu olay şiddetin ötesinde bir durum olup, hepimizin üzerinde düşünmesini ve sağlıkta şiddetin önlenmesine çare aranmasını elzem kılmaktadır. Yangın anından itibaren bizzat sahada takip ettiğim bu elim olayın ucuz atlatılmasından dolayı başhekimimiz ve tüm çalışma arkadaşlarıma, Malatya itfaiyesi ve emniyet görevlilerine teşekkür ediyorum."

Kamu malına zarar vermek suçundan tutuklandı

 Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde görevli bir doktorun odasını kundakladığı iddiasıyla gözaltına alınan hasta yakını tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Turgut Özal Tıp Merkezi Beyin Cerrahisi Kliniğinde görevli öğretim üyesi Prof. Dr. Çağatay Önal'ın odasını kundakladığı iddiasıyla Doğanşehir ilçesinde gözaltına alınarak Malatya'ya getirilen hasta yakını Uğur K'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen Uğur K. "kamu malına zarar vermek" suçundan tutuklandı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
12
1) pratisyen (acilde köle)
15.05.2019 10:28:32
SAĞLIKTA ŞİDDET ARTARAK YÜKSELİYOR. bu daha iyi günlerimiz.hakim ve savcı kral gibi.doktor ise şamar oğlanı olmuş.üç kuruş döner için köpek gibi çalışmak zorunda.yoksa kapı dışarı atılır.
People
7
2) Uzm Dr (Uzm Dr)
14.05.2019 16:50:52
Tabiki MALA gelmesin CANA gelsin.
Yoksa o demirbaşların parasını kim ödeyecek. Hem de ekonominin çoook iyi olduğu bu günlerde.
People
9
3) murat uyan (ürolog)
14.05.2019 14:15:38
KAMU MALINA ZARAR VERMEKTEN TUTUKLANMIŞ.YANİ;MASAYI-SANDALYEYİ YAKMADAN DORTORU KIZARTABİLİRSİNİZ.
People
25
4) sağlıkta (şiddet)
13.05.2019 16:53:36
kamu malına zarar vermeseydi tutuklanmazdı. Bu rezalet yapay zeka ve robotlarla çözülecek. An itibariyle yarı programlı doktor (RP-7) , hemşire Hospi ve Hasta bakıcı Ri-Man zaten kullanımda. İnşallah bize de bir an evvel gelir. Robotun kaportasına dokundun mu , kamu malına zarar vermekten hoop içeri... Sağlıkta şiddet anında biter. Yoksa daha başımıza çok gelecek var çoook...
People
32
5) Port (Op.dr)
13.05.2019 13:47:08
Bu adam birşeyleri kafasına koymuş.hocanin işi zor.
People
37
6) ali s.dr (dr)
13.05.2019 12:40:50
vatandaşa 4x4 bir saglik hizmeti verildigine inandir.ucube bir saglik sistemiyle Hekimler ile hastalari karşi karsiya getir..yöneticiler kapisinda güvenlik idasindan cikmaz..welahasili kelam işin zor Hekim kardeş.işiniz cok zor.
People
17
7) op.dr (surgeon)
13.05.2019 12:17:35
her geçen gun kendilerini gelistiriyorlar hasta yakınları..
People
26
8) Yeterli ısıyı verirsen (her şey yanar)
13.05.2019 08:58:35
Zıvanadan çıkmış sağlık sistemininin holiganlarını ve yapılan tacizi idarecilere söyleyip, önlem talep ettiğimde, şunu söylemişlerdi;

biz şikayet etmiyoruz, vatandaş şikayet ediyor, demişlerdi...vatandaşın şikayet etmesini önleyemeyiz, şikayet etmek suç değildir...eee gelinen nokta zannedersem , biz odayı yakmadık, vatandaş odayı yakmış...oda yakılması suç değildir, vatandaş her odayı yakabilir... Eee ne demiş atalar, ....yüz verirsen ayıya , gelir defekasyon yapar halıya...

bir kurumda böyle, insanın gözünü yerinden çıkartacak kadar şiddet içeren bir eylemin olması, o kurumdaki idarecilerin, sağlık müdürü, başhekim, yardımcılarının işlerini yapmadıklarının göstergesidir. Borçlar kanununa göre idareci altındaki tüm çalışanların her eyleminden mesüldür, umumi ve özel hastaneler kanunu, sağlıkla ilgili kanunlardada idareci herşeyden sorumludur der, ama fiiliyatta öyle bir durum yoktur. Oluşan tüm bu zarar yönetici kadroya rücu edilmeli ki, diğer yatan, uyuyan, sefa süren idarecilere ibreti alem olsun...idareciler yorgunluktan evlerinin yolunu zor bulmalı, yemek yemeye vakit bulamamalı, gecesi gündüzü, hafta sonu olmamalı,...idarecilik istenilmeyen bir makam olmalı... ama türkiyede yan gel yat osman makamıdır...
People
13
9) se (uzman dr)
13.05.2019 08:23:51
Kamu malına zarar vermek'den tutuklanması içimizi rahatlattı!
People
23
10) A (İ)
13.05.2019 00:30:42
Vatandaş şiddetde level atladı resmen. Sonunda bunu da gördük.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
23/11-23/11 Türk Kardiyoloji Derneği Ulusal Kardiyo Onkoloji Toplantısı KARDİYOLOJİ İSTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
20/11-24/11 24. Prof. Dr. A.Lütfi Tat Sempozyumu DERMATOLOJİ ANTA
22/11-24/11 7. Uluslararası Ürojinekoloji Kongresi ÜROLOJİ İSTA