Sedef hastalığı ile savaşan hastaya doktor desteği... Bütün masraflarını karşıladı!
Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde 23 yıldır sedefle mücadele eden 42 yaşındaki Musa Sümbül, vücudunu saran hastalığından büyük oranda kurtuldu
Sedef hastalığı ile savaşan hastaya doktor desteği... Bütün masraflarını karşıladı!
20 Eylül 2018 - AA

Sümbül, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık iki ay önce sedefle mücadelesinin haberlere konu olmasının ardından Ankara'dan bir doktorun kendisine ulaştığını söyledi.

Konaklama ve yol masraflarının da doktor tarafından karşılandığını anlatan Sümbül, "Sedef, vücudumun neredeyse tamamını ve yüzümü kaplamıştı. Dışarıya çıkamıyordum. İnsanlar korkuyordu. Telefonla çok kişi aradı yardımcı olmak için. Ankara'da bir doktor 50 gün tedavi uyguladı." dedi.

Tedaviden sonra hastalığından büyük oranda kurtulduğunu ifade eden Sümbül, sokağa çıktığında olumlu tepki aldığını dile getirdi.

Tedavinin altı ay süreceğini aktaran Sümbül, "Artık rahatça dışarıya çıkabiliyorum. Eskiden beni görenler korkup kaçıyordu. Artık beni görenler yanıma geliyor, tokalaşıyor, sarılıyor. Bu beni çok mutlu ediyor. Şimdi hayata karşı umutluyum. Tedavimin ardından çalışıp yuva kurmak istiyorum." diye konuştu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) Aydın yılmaz (Esnaf)
23.09.2018 17:38:24
Mrb. Doktor bey. Bende de plak tipi sedef var. Meto**** iğnesini her hafta yaptırmam gerekiyor. Cildiye doktoruma 2-3 ay gitmediğinde bu resimdeki beyefendi gibi oluyorum. Üstelik sadece kollarım değil. Sırtımın tamamı, karnım, yüzüm dahil. Bacaklarımdakileri saymıyorum bile. Bacaklarımdakileri hastalık gibi görmüyorum. Sanki doğduğumdan beri varlar.
Ancak haklısınız. Bu fotoğrafları kullanan dolandırıcılar türemiş bile. Bunlara kimse inanmasın. Sedefin kesin tedavisi henüz bulunamadı. Ancak tedavi edilebiliyor. Tekrar çıkması önlenemiyor. Yani koruyucu tedavisi yok. Heskeze saygılar.
People
3
2) turgay yücel (genel cerrahi uzmanı)
21.09.2018 09:32:59
Bu işte bir kurgu ve pazarlama kokusu var gibi. Kırk yıllık hekimim. Uzmanlık alanım değil ama , bırakın bu kadarını , böyle bir cilt hastalığının benzerini dahi görmedim.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori