Sinkaflı küfür kullanarak doktoru tehdit eden sanıklara ertelemesiz 2 yıl 8 ay hapis cezası
Acil serviste görev yapan doktor özel ihtiyacı sebebi ile görev yerinden ayrıldığı için hasta ve hasta yakını tarafından ölümle tehdit edildi. Doktorun şikayeti üzerine zanlılar 2 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanıklar daha önce de bu suçtan mahkum olduğu için ceza bu kez ertelenmedi!
Sinkaflı küfür kullanarak doktoru tehdit eden sanıklara ertelemesiz 2 yıl 8 ay hapis cezası
10 Temmuz 2019 13:28 - MEDİMAGAZİN

MEDİMAGAZİN - Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine yaralı olarak gelen F.T.’ye acil serviste görevli asistan Doktor Mustafa Demirçak tarafından ilk müdahalesi yapıldı. Gerekli teşhis ve tedaviye başlayan Doktor Demirçak özel ihtiyacı sebebi ile görev yerinden ayrılınca hasta ve hasta yakınının sinkaflı küfürlerine maruz kaldı. Olay anında ölümle tehdit eden zanlıların “Evimde silah var benim adliyede 11 tane dosyam var, silahımı alıp seni öldüreceğim, seni ortadan kaldıracağım” dediğini belirten Doktor Demirçak hasta ve yakınından şikâyetçi oldu.

“Seni ortadan kaldıracağım” dediler

Şahıslardan şikayetçi olan Doktor Mustafa Demirçak ifadesinde şunlar yer aldı:

“F.T. yaralı olarak acil servise geldi. Yanında diğer sanık G.E. vardı. Ben tedavi ve teşhise başladım. F.T.’nin elinden röntgen çektirmek için gönderdim. İhtiyacımı görmek için kısa bir süreliğine ayrılacaktım. Akabinde F.T. elini göstererek ‘buna kırık yazacaksın’ dedi. Ben de kendisine elinde kırık olmadığını söyledim. Bunun üzerine F.T ve G.E ile aramızda tartışma çıktı. Daha sonra bana ağza alınmayacak iddianamede geçen küfürleri ve tehditleri söylediler. Furkan ‘evimde silah var benim adliyede 11 tane dosyam var, silahımı alıp seni öldüreceğim, seni ortadan kaldıracağım’ diyerek tehdit etti.”

Zanlı daha önce 6 ay 7 gün hapis cezası aldı

Sakarya 2. Asli Ceza Mahkemesinde 26 Şubat tarihinde verilen kararda sanıklara ayrı ayrı 2 yıl 8 ay hapis cezası hükmedildi. Sanıklardan G.E.’nin daha önce 6 ay 7 gün hapis cezası ile mahkum olduğu belirtilen kararda suç ikinci kez tekrar ettiği gerekçesiyle cezanın infazından sonra denetimli serbestlik tedbirinin uygulanmayacağı hükmedildi.

Kararda doktorun ve onun yakınlarının sağlığına ve cinsel dokunulmazlığına bir saldırı gerçekleştirileceği tehdidi şeklinde işleniş biçimi, kullanılan sözlerin ağırlığı, suçun işlendiği yer ve zaman, sanıkların kasta dayalı kusurlarının ağırlığı nazara alınarak, sanıkların cezasına hükmedildiği yer aldı.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
8
1) Dr (Dr)
11.07.2019 17:03:50
Suclulara ceza verilmemesinden yakiniyoruz ama çoğu sağlıkçı kendine yapılanı sineye çekiyor şikayetçi olmuyor. Bu haber çok onemli bir şeyi gösterdi. Yapılan hiçbir şiddeti sineye çekmeyin şikayet edin. Böylece en azından aynı suçu tekrar isleyenler ceza alır.
People
36
2) Uzm (Dr)
10.07.2019 22:49:08
Eline sağlık dr demircak. Bu sefer iyi çakmışsın, soyadın gibi.
People
62
3) sağlıkta (şiddet)
10.07.2019 16:21:05
Bravo meslektaşımıza. Başka çare yok, bataklık kurutuluncaya kadar haşaratla tek tek mücadele edicez. Tabii bu da doktorun hastalarına ayıracağı enerjisini, zamanını, sabrını yanlış bir alanda kullanımı demek.
Normal olarak yapılması gereken BATAKLIĞI KURUTMAK...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer