Tabip Odası intern doktorlarla iftar yemeğinde buluştu
Kayseri Tabip Odası tarafından gelenekselleşen İntern Doktor iftar yemeğinin 8.si düzenlendi.
Tabip Odası intern doktorlarla iftar yemeğinde buluştu
24 Mayıs 2019 -

KAYSERİ-Özel bir restoranttaki toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu, Kayseri Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per, Kayseri Tabip Odasının yönetim kurulu ve yetkili kurulları, Kayseri Tabip Odası Tıp Öğrenci Kolu, hekimler ve çok sayıda Tıp Fakültesi Öğrencisi katıldı.

Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, burada yaptığı konuşmada, kendisinin de bir hekim olduğunu ifade ederek, “ Hekimlik mesleği çok kutsaldır. İnsanlara yardımcı olmak onların hastalıklarına çare bulmak ve onlardan alınacak olan duanın maddi karşılığı yoktur. Bu yüzden genç hekim arkadaşlarımız donanımlı olun, Sizleri, Türk Milletinin başını her zaman dik tutacak, araştırmacı, dünyada kendisinden söz ettiren kişiler olarak görmek istiyoruz” dedi.

Yemek sonrası Prof. Dr. Hüseyin Per, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinin Türkiye’nin sayılı fakülteleri arasında olduğunu söyleyerek, “ Erciyes mezunu olmak bir ayrıcalıktır. Biz bu ayrıcalığını yaşıyoruz. Siz genç meslektaşlarımız da mezun olup görevlerinize başladığınız nereden mezun olduğunuzu unutmamanız gerekir. Öğrendiklerinizi en iyi şekilde uygulayarak, hekimlik mesleğinin onuru ile hareket ederek necip Türk Milletine hizmet edeceksiniz” dedi. Başkan Per, intern doktorlar adına da Bekir Ayyıldız’a katkılarından dolayı teşekkür etti.
İftar yemeğinde, Prof. Dr. Selim Kurtoğlu, Prof. Dr. Karamehmet Yıldız ve Op. Dr. Seyfi Şahin’de birer konuşma yaparak genç doktorlara tavsiyelerde bulundu.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
20/09-20/09 7. Geriatri Günleri GERİATRİ İZMİ
19/09-22/09 14. Ulusal Genç Yaşam ve 4.Klinik Romatoloji Kongresi ROMATOLOJİ KIBR
19/09-22/09 16. Ege Romatoloji Günleri ROMATOLOJİ İZMİ
19/09-22/09 16. Metabolik Sendrom Sempozyumu BESLENME... MUĞL
20/09-22/09 5. Klinik Embriyoloji Derneği Kongresi HİSTOLOJİ... İZMİ
21/09-24/09 Dünya Gastroenteroloji Kongresi 2019 GASTROENT... İSTA
25/09-27/09 4. Ulusal Çocuk Genetik Kongresi ÇOCUK... ANKA