Tebdili kıyafet ile denetim yapan rektör hastaneyi kapattı
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, "Hasta bakılmıyor" şikayeti üzerine kıyafet değiştirip hasta gibi Kuşadası International Dent Care diş polikliniğine gitti
Tebdili kıyafet ile denetim yapan rektör hastaneyi kapattı
31 Temmuz 2019 08:43 - Cumhuriyet Mehmet İnmez

Cumhuriyet'te yer alan Mehmet İnmez'in haberine göre doktor ve çalışanların, "Hasta bakmıyoruz, doktorlar izinli, başka hastaneye gidin" yönündeki sözleri üzerine rektör olduğunu açıklayan Aldemir, hastaneyi kapattı.

Aldemir, "Şikayetler üzerine hastaneye gittim. Görevliler, muayene olmadığını, doktorların izinli olduğunu belirterek başka hastaneye gitmemi istedi. Ben de 'siz niye buradasınız' o zaman dedim. Davranışları da çok laubali oldu. Üç katlı binanın klimaları da çalışıyordu. İsraf olduğunu ve hastalara saygısızlık yapıldığına karar verdim. Kapattık orayı. Rektör olduğumu da söyledim. Yeni doktorlarla en kısa zamanda açacağız. Ben vatandaşın mağdur edilmesine ve devletin israfa uğramasına karşıyım" dedi.

ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi'ne bağlı International Dent Care diş polikliniği Kuşadası'nda deniz manzaralı üç katlı binada 8 personelle, Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi, Protetik Diş, Endodonti, Estetik, Pedodonti, Periodonti ve Ortodonti hizmetini vermek için 1 yıl önce hizmete girdi.

Rektörü tanımadılar

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Aldemir, son teknoloji cihazlarla donatılan poliklinik personeli ve hastane hakkında şikayet aldı. Hastanın mağdur edilip, edilmediğini denetlemek isteyen Aldemir, mesai saatinde özel aracıyla kıyafet değiştirip, şapka takarak diş merkezine gitti. Muayene olmak isteyen rektörü elinde sigara ile karşılayan personel, "Muayene olamazsınız, doktor yok, başka hastaneye gidin" dedi. Rektör, "Doktor ne zaman gelecek. Dişim ağrıyor" dedi. Personel, "Neden bu kadar çok soru soruyorsunuz? Başka hastaneye gidin, doktorlar izinli. Bir aydır doktor yok" diyerek Aldemir'i tersledi. Rektörü tanımayan personele Aldemir, "Ben rektörüm, neden hastalara böyle davranıyorsunuz" diyerek tepki gösterdi.

Rektör Aldemir, Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi Başhekimiyle görüşerek kendisini tedavi etmeyen, tersleyen ve laubali davranan poliklinik çalışanlarının başka yere kaydırılması ve Kuşadası'nda polikliniğin kapatılması talimatını verdi.

Görevimi yaptım

Selçuk Aldemir, "Hasta bakmayan ve laubali davranan personeli affetmem. Bir aydır hasta bakılmıyor, ama o personel her gün orada. Klima çalışıyor, elektrik yanıyor. Hastaya hizmet vermeyen bir yeri kapattık. Beni tanımamaları çok önemli değil. Önemli olan hasta bakmamaları ve davranış şekilleri. Yeni doktorlarla en kısa zamanda açacağız. Ben vatandaşın mağdur edilmesini ve devletin israfa uğramasına karşıyım. Zaten bana bağlı kurumları, çat kapı gidip sürekli denetliyorum. Ben görevimi yapıyorum. Oraya rektör olarak değil, vatandaş olarak gittim. Vatandaşa nasıl davranıldığını ve sistemin nasıl aksadığını görmüş oldum. Gerekeni yaptım" dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Realist (yazar)
10.08.2020 21:53:40
Habersiz denetim, hizmet aksaklıklarını belirlemenin en etkili yöntemidir.Özverili sağlık çalışanlarını tenzih ederim. Ancak hastalığını anlatmak isteyipte hastayı dinlemek istemeyen doktorlar var. sonradan şiddet maduru sağlık çalışanı oluyorlar. Doktorlar hipokrat yeminine, hastalar da uslubuna dikkat etmesi gerekir.
People
6
2) Osman D (Doktor)
06.08.2019 15:50:19
Bunlar, ciddi bir devlet memurunun yapacağı işler değil. Nihayetinde, poliklinik kendisine bağlı. Oradaki aksamadan ve personel eksikliğinden haberi yoksa, bu kendisinin ve rektörlük personel dairesinin kabahati. Bunu, makamında da öğrenip müdahale etmesi, geçici görevlendirmelerle tamamlaması pekala mümkün iken, böyle baskınlar yapmaya kalkışılmasını ben şov amacına bağlıyorum ve kınıyorum.
People
2
3) HEKİM (HEKİM)
06.08.2019 10:43:07
ASIL 1 AYDIR ORADA HEKİM OLMADIĞINDAN HABERİ OLMAYAN BAŞHEKİM İLGİLİ DEKAN VE REKTÖRÜN GÖREVDEN ALINMASI GEREKİR.
People
0
4) fethi çengel (emekli)
04.08.2019 12:56:45
devlet nezaman batar basiretsiz calışan ve yöneticilerle. sayın rektör ALDEMİRİ kutluyorum basiretli yöneticilik yaptıgı için. en iyi örnek 600 yıl süren osmanlı imparatorluğudur.
People
0
5) Faki ozkan (Emekli)
04.08.2019 12:08:04
Ahmet rumuzlu dış hekimine cevap.
işini begenmiyorsan istifa edeceksin
istifa etmiyorsan görevini yapacaksın
Devlete kapak atana kadar kırk takla atıp
Sonra diklesmek olmaz.
People
1
6) Ali çantabey (Hekim)
02.08.2019 15:47:52
Yökü anlamış degilim. Bilinçli olarak veterinerleri rektör yada tıp fakültelerine dekan yapıyor. Aydında tokatta ki rektörler pamukkale tıpın dekanı say say bitmez.
People
49
7) acl (dr)
31.07.2019 18:51:06
Bütün doktorlara aynı anda izin veren kim? izin kağıtlarını imzalayan amirleri nerdelermiş? herşey şov
People
34
8) Doktor (Doktor )
31.07.2019 17:56:53
Hastane doktor olmayınca fiilen kapanmış zaten. Tebdil-i kıyafet gitmeye gerek yoktu. O üniversitenin personel işleri mu arasaydı söylerlerdi zaten. Hayır yani personel ne deseydi . Yoksa yoktur. Her gün Allah biliyo kaç kişi soruyordur
People
21
9) Mehmet mehmet (Dişci)
31.07.2019 16:51:55
Afferim sana ellerine saglik ordaki calisanlar napsalardi acaba doktor izinliyse
People
18
10) murat celikten (uzman)
31.07.2019 16:31:22
Darısı Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı çalışanlarına.
Merkez teşkilatlarımızın tüm karar alıcıları, mevzuat yazıcıları tedbili kıyafet gidip normal vatandaşmış gibi tüm hastaneleri gezmeli. makam arabaları ile veya önceden haber vererek hastaneye gidildiğinde tüm kapılar zaten size açılıyor.
Normal bir vatandaş ne sorun yaşıyor bunları bilmek düzeltmek lazım. Yoksa her yazı havada kalır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)