Terör sağlık hizmetlerini engelleyemeyecek
Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Gedik, terör örgütünün her türlü saldırısı ve kışkırtmalarına rağmen, sağlık hizmetinin kesintisiz sürdüğünü vurguladı.
Terör sağlık hizmetlerini engelleyemeyecek
31 Aralık 2015 -

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Hikmet Selçuk Gedik, terör olaylarının yaşandığı bölgelerde sağlık çalışanlarının hedef alınmasına rağmen hizmetlerin kesintisiz devam ettiğini belirterek, "Hiç kimse merak etmesin, bize ihtiyaç olsa da olmasa da bütün imkanlarımızla orada olacağız" dedi.
 
Terör olaylarının yaşandığı Şırnak'ın Cizre ilçesinde incelemelerde bulunan Gedik, AA muhabirine değerlendirmede bulundu. "Güneydoğu, şu dönemde en fazla şefkatimize ihtiyaç olan yerlerden biri" diyen Gedik, bölgede terör örgütünün her türlü saldırısı ve kışkırtmalarına rağmen, sağlık hizmetinin kesintisiz sürdüğünü vurguladı.
 
Tüm sağlık personelinin özveriyle ve canı pahasına çalıştığını ifade eden Gedik, sağlık hizmetlerinin her koşulda devam ettiğini aktardı. Gedik, "Bakanlığımızın ve devletimizin hassasiyetini ortaya koymak için bölgeye gittik. Oradaki arkadaşlarımıza da bu mesajı verdiğimizi düşünüyorum. Hiç kimse merak etmesin, bize ihtiyaç olsa da olmasa da bütün imkanlarımızla orada olacağız" dedi.
 
Terörün sağlık çalışanlarını da hedef aldığına dikkati çeken Gedik, bölgede roketatarlarla saldırıların gerçekleştirildiğini, keskin nişancılarca sağlık çalışanlarının vurulmaya çalışıldığını, ambulansların kaçırıldığını ya da bombalandığını söyledi. Gedik, "Bölgede şu anda terörizmin her türlü iğrençliği yapıldı. Bunların hepsini herkes görüyor. En kısa zamanda bu yapılanlar, uluslararası kamuoyuna gösterilecek" diye konuştu.
 
"Öfke kontrolünü yaygınlaştırmamız gerekiyor"
 
Vatandaşlara yeni yılda huzur ve barış dilediğini belirten Gedik, "Yeni yıla nasıl başlarsanız öyle gider, derler ya ben de vatandaşlarımızın yeni yıla sağlıkla huzurla ve itidalli olarak girmelerini istiyorum" dedi.
 
Gedik, herkesin öfkesini kontrol etmesi gerektiğini vurgulayarak "Özellikle toplumumuzda öfke kontrolünü yaygınlaştırmamız gerekiyor. Daha tahammüllü, daha toleranslı ve birbirine karşı hoşgörülü bir toplum haline gelmemiz elzem. Yeni yılda da böyle bir toplumun oluşması, bu hoşgörünün toplumumuzda da yer almasını diliyorum" ifadelerini kullandı.
 
Yeni yıl gecesi trafik kazalarının artma ihtimaline karşı da hastanelerde gerekli tedbirin alındığını aktaran Gedik, şunları kaydetti:
 
"Olağanüstü durumlara karşı bütün planlamalarımız var. Acil ve olağan dışı hallerde zaten koordinasyon merkezlerimiz var. Bütün A, B, C, D planlarımızın hepsi hazır. Hiçbir sıkıntı yaşanmadan bunu atlatacağımızı düşünüyorum. Vatandaşlarımızdan istediğimiz, hiçbir şeyin aşırısına kaçmadan tadında yapılmasıdır. Alkollü trafiğe çıkmayalım."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA