Tıp fakültelerine bir yenisi ekleniyor: Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Tıp Fakültesi
Nuh Naci Yazgan Üniversitesine yapılacak tıp fakültesinin inşaatı için protokol imzalandı
Tıp fakültelerine bir yenisi ekleniyor: Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Tıp Fakültesi
26 Aralık 2018 - AA

KAYSERİ- Üniversitedeki imza töreninde konuşan Vali Şehmus Günaydın, kentin hayırseverlikteki yarışının örnek olduğunu söyledi.

Sağlık ve eğitim gibi alanlardaki tesislerde sık sık Kayserili hayırseverlerin adlarına rastlandığına dikkati çeken Günaydın, hayırseverlere teşekkür etti. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de tıp fakültesinin ardından yapılması planlanan hastane için Kayseri Devlet Hastanesinin yerinin değerlendirilebileceğini belirtti.

Çelik, şöyle konuştu:

"İnşallah protokolü imzalanan tıp fakültesinin ilim irfan yuvası ve sağlık merkezi olduğunu hep birlikte görürüz. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Özhamurkar ile tıp fakültesinin yeri neresi olur diye çalışma yaptık. Şehir merkezindeki Devlet Hastanesi'nin yerinin Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Tıp Fakültesi olması için çalışalım ve gayret edelim istiyoruz. Tıp Fakültesi'ni merkezde böyle bir yerle taçlandırmış oluruz."

Konuşmaların ardından tıp fakültesinin binasını yaptıracak hayırseverler İbrahim ve Bekir Özbıyık tarafından protokol imzalandı.

İmza törenine, Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney ile Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Özhamurkar ve hayırseverler İbrahim, Bekir Özbıyık katıldı. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
13
1) misafir (dr)
04.01.2019 12:37:58
açın açın...yetmez daha fazla açın ...kalitenin ne önemi var...illlere yetmez ilçelere de birer tane tıp fakültesi açın ...açın ki yıllık mezun sayısı 12- 13 binlerden 20 -25 lere çıksın..ondan sonra da doktor fazlamız var deyip işe girişlerde doktorlara da işe giriş sınavı uygularsınız ..her muhtarlığa birer doktor düşsün...ne de olsa artık canı gönülden yapılan klasik doktorluğu bitirdiler . hastaların edilgen müşteri olarak tarif edildiği malpraktis cenderesi altında ezilen devlet memurluğu doktorluğu getirdiler...vatana millete hayırlı olsun.
People
2
2) Coşkun marşap (Doktor)
30.12.2018 14:01:51
Yeni tıp fakültesi adı yazılırken ikinci kelimede hata yapılmış acilen düzeltilsin
People
7
3) etimolog (dr)
30.12.2018 03:03:28
trabzon akçaabat'ta haçkalı baba hastanesi var. haçkalı baba bir eren,evliya ,yatır.eskiden çaput bağlanırdı.şimdi hastane ismi oldu. padişah isimlerinin hepsi yok.yıldırım,fatih kanuni,yavuz var ama III selim.I mahmut,abdulmecid,abdülaziz yok. hastanesi yok! türk tıbbına emeği geçmiş çoğu doktorun adı yok. aşağıdaki yorumcunun dediiği gibi dünya tıp literatüründe tek Türk ismini veren Hulusi Behçet'in adı hastanede yok. yunanlı papanikolu'yu (pap smeat testini bulan) her yere veriyor.
People
7
4) Cüneyt emre okkesim (Uzman Dr. )
28.12.2018 15:07:51
Nuh NACİ Yazgan nazi degil
People
3
5) mustafa (tıp öğrencisi)
28.12.2018 11:38:07
aslında çok tepki göstermiyorum vakıf üniversitelerinin kontenjanları zaten çok düşük sadece cerrahpaşa 350 kişi alıyor mesela
People
23
6) himmetdede (dr)
28.12.2018 11:22:41
Her yere tıp akıl fikir işi değil. Tı fakültesi açıp hekim yetiştirmeyi ilkokul açma sanıyorlar .
İsim aile ismi.
Hastane isimleri arasında yatır isimleri, şehit isimleri, padişah isimleri var. Ne yok biliyor musunuz. Dünya tıp literatüründe tek Türk ismi var. Hulusi Behçet. Bu isimde Türkiye'de hastane yok iyi mi
People
15
7) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
27.12.2018 12:03:15
Her yere bol keseden fakülte açılmasının avantajı : aynı ABD 'de olduğu gibi çevre ülkelerden öğrenci toparlayarak ekonomiye katkı sağlaması ve yeni kadrolar sayesinde kısa vadede nitelikli işsizliği azaltması olabilir . Dezavantajı : fazla olan her şeyde olduğu gibi , özen göstermede azalma ve değersizleşme gelişeceğinden , sayısal kategorideki zeki çocukların tıp yazma ihtimali aşağı trend gösterecek bunun da olumsuz sonuçları topluma uzun vadede yansıyacaktır.
People
19
8) Dr (Dr)
27.12.2018 11:16:18
Kpss tıp doktorluğu is coming...
People
10
9) naci nazilli (Osteopat)
27.12.2018 06:52:29
Fakültenin adında geçen kelime habee başlığı ile aynı ise mezunlarına yurtdışında fakülte ismi sorulduğunda zor durumda kalıp suçlu muamelesi görebilirler.
People
15
10) aydin sinal (hekim)
26.12.2018 16:25:51
hayirli olsun devamini bekleriz,
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori