Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Kim Milyoner Olmak İster'de 1 milyonluk soruyu gördü
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Öğrencisi Arda Ayten, ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyonluk soruyu görerek büyük başarı elde etti
Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Kim Milyoner Olmak İster'de 1 milyonluk soruyu gördü
01 Temmuz 2019 10:01 - Haber 46

Haber 46'da yer alan habere göre; Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi 2. sınıf Öğrencisi Arda Ayten, ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyonluk soruyu görerek büyük başarı elde etti.  Aslen İskenderunlu olan ve KSÜ Tıp Fakültesinde okuyan Arda ayten 125 bin lira kazandıktan sonra 250 bin liralık soruyu gördü. Arda 250 bin liralık soruya hiç fikri olmamasına rağman cevap verdi ve 250 bin lira kazandı.  

 

 

Arda Ayten 250 bin liralık sorusunda aşağıdaki soruya cevap verdi: Heredotos'a göre Mısırlılar ilk insanları araştırdıkları deneydeki çocuklar kimlerin dilinde bekos yani ekmek dedikleri için ilk insanları onlar olarak kabul etmişlerdir?

A) Frigyalılar

B)Hititler

C)Sümerler

D)Lidyalılar

Doğru Cevap: Frigyalılar Bu soruya doğru cevap veren Arda Ayten 250 bin lira kazandı ve 1 milyonluk soruyu gördü...

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Mustafa Suphi BUĞDAY (Bilgisayar Mühendisi)
29.01.2020 19:52:22
Bu yarışma ile ilgili fetvayı öğrenmek isterseniz mutlaka https://www.youtube.com/watch?v=eRpIyA47fMY&t=564s bu videoyu izleyiniz. Yukarıda tebrikler demiştim orada bilgisine dedim kabul etin bu yarışmadan kazandığı paraya veya bu yarışmaya değil.
People
12
2) Mustafa Suphi Buğday (Bilgisayar Mühendisi)
01.07.2019 19:43:52
Benim bildiğim tıp fakültesi 2 sınıf öğrencisi arkadaş. Tebrikler arkadaşa.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer