Türk Sağlık-Sen: Polis de şiddet yanlısı olursa can güvenliğimiz kime emanet olacak
Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Bafra Devlet Hastanesinde iki polisin doktoru darbettiği iddiasıyla ilgili olarak, "Polis de şiddet yanlısı olursa can güvenliğimiz kime emanet olacak." ifadesini kullandı.
Türk Sağlık-Sen: Polis de şiddet yanlısı olursa can güvenliğimiz kime emanet olacak
06 Eylül 2019 - AA

Çakmak, yaptığı yazılı açıklamada, boyun ağrısı şikayeti ile hastane aciline gelen iki polisin o sırada epilepsi hastasına acil müdahale eden doktor S.G. ile kendileriyle ilgilenilmediği bahanesiyle tartıştıklarını belirtti.

Tartışma sonucu polislerin S.G'yi darbettiklerini belirten Çakmak, şöyle devam etti:

"Doktorumuza geçmiş olsun diyerek acil şifalar diliyorum. Bu iki polisin de bir an önce görevden uzaklaştırılarak haklarında gerekli soruşturmanın yapılmasını istiyoruz. Bizler hastanelerde polis güvenliği daha da artırılsın, çalışanları polislerimiz korusun derken polislerin hastanelerde şiddet uygulaması gibi kabul edilemez bir olay yaşanmıştır. Polis de şiddet yanlısı olursa can güvenliğimiz kime emanet olacak."


Doktor, 2 özel harekat polisi tarafından acil serviste görevi başında darp edildi! 


Yaşanılan talihsiz olayı tüm polislere mal etmek istemediklerini vurgulayan Çakmak, "Toplumun güvenliğinden sorumlu kişilerin sorumluluk bilincinden uzaklaşmış olmaları, polis ve doktorlarla birlikte bizleri de çok üzmüştür. Devletimiz, kutsal bir göreve leke süren bu polislere gerekli cezayı en kısa sürede vermelidir. Bu olay geçiştirilmemeli, üstü örtülmemelidir." değerlendirmesinde bulundu.


Tabip Odası doktora şiddete isyan etti: Kat ve kat üzüntülüyüz  

Anahtar Kelimeler:

turk saglik-sen

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
15
1) ömer hayyam (op.dr.)
09.09.2019 16:38:17
KİMSENİN EKMEĞİNE KARŞI DEĞİLİM

AMA POLİS BEYLER BU SİZE GÖRE İŞ DEĞİLMİŞ

İSTİFA EDİN
İSTİFA ETMİYORLARSA GÖREVDEN ALINSINLAR

BELİNDE SİLAHI OLAN VEDE ÖZEL HAREKATÇI BİRİSİNE NASIL NEFSİ MÜDAFAA YAPACAKSIN !!
People
16
2) Dralp (Dr)
08.09.2019 12:31:03
Aciga alinip yargilanmasi lazim ve guvenlik gorevlisi olduklarindan ust sinirdan ceza vermek lazım.polis bunu yaparsa vatandaş ne yapmaz .
People
11
3) ali (doktor)
07.09.2019 11:39:44
şiddet gösteren her polis işten atılmalıdır. disiplin çok önemlidir. her polis bu durumda işten atılacağını bilecek ona göre hareket edecektir.elinde silah olan damın disiplinsizliği felakettir.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)