Türk Tıp Dünyası Kurultayı İstanbul'da katılımcıları ile buluşmayı bekliyor
Cumhurbaşkanlığı himayesinde bu yıl 5'incisi gerçekleşecek "Türk Tıp Dünyası Kurultayı", 27-29 Ekim'de gerçekleştirilecek
Türk Tıp Dünyası Kurultayı İstanbul'da katılımcıları ile buluşmayı bekliyor
17 Ekim 2018 - AA


Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB), Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Ofisi işbirliği ile organize edilen kurultayın InterContinental İstanbul Otel'de yapılacağı bildirildi. 

Bu yıl kongrenin ana konusunun "Kronik Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar" olduğu belirtilen açıklamada, risk faktörleri konusunda yapılabilecek çalışmaların da ele alınacağı kaydedildi.

Açıklamada, kurultayda hastalıkların önlenmesi, risk faktörleriyle mücadele, mevcut hastaların iyi tedavi edilmesi ve hastalıklardan kaynaklanacak komplikasyonların engellenmesi için DSÖ ile birlikte yapılabileceklerin belirlenmesi ve uygulamaya konulması hususundaki hedeflerin de tartışılacağı belirtildi.

Kurultaya dünyanın çeşitli ülkelerinden ve sağlık alanında küresel ve ulusal düzeyde başarılı çalışmalarda yer almış, patent ve ödül sahibi, üniversite, hastane ve tekno parklarda yönetici ve araştırmacı olarak çalışan katılımcıların yanı sıra, Sağlık Bakanlığı ve ilgili kuruluşların yetkilileri ile Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Ofisi üyeleri dahil yaklaşık 500 kişinin davet edildiği ifade edildi.

Açıklamada, etkinlikte TÜSEB tarafından, Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri'nin bu yıl 2'ncisinin de verileceği vurgulandı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
24/05-24/05 Cumhuriyetten Günümüze Kadın Sağlığı KADIN... ANKA
24/05-25/05 Marmara Odyoloji Günleri-2019 DİĞER İSTA
25/05-25/05 Vaskülitlere Multidisipliner Yaklaşım ROMATOLOJİ İSTA
25/05-26/05 MS'de Sağlıklı Yaşam Sempozyumu NÖROLOJİ İZMİ
30/05-31/05 5.Nadir Görülen Hastalıklar Sempozyumu NÖROLOJİ İSTA
26/05-01/06 Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı 2019 ACİL TIP ANTA
12/06-14/06 37. Zeynep Kamil Jineko-Patoloji Kongresi KADIN... İSTA