Türkiye'nin ilk şehir hastanesi 1 yılını doldurdu! İşte ilk istatistikleri!
Türkiye'de şehir hastaneleri arasında hasta kabulüne ilk başlayan Yozgat Şehir Hastanesinde bir yılda 800 bin hasta muayene edildi.
Türkiye'nin ilk şehir hastanesi 1 yılını doldurdu! İşte ilk istatistikleri!
17 Ocak 2018 -

YOZGAT-Hastanenin hizmet vermeye başlamasının birinci yılı dolayısıyla hastane konferans salonunda düzenlenen kutlama programında, bir yılda yapılan çalışmalar ve yaşananlar slaytlarla anlatıldı, pasta kesildi.

Kutlamanın ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, gazetecilere, sağlıkta dönüşüm projesini gerçekleştiren Türkiye'nin, şehir hastanelerini de yaptığını ifade ederek "Kapalı alanı yaklaşık 140 bin metrekare, 475 yataklı, 140 doktor modüllü çok modern bir hastanemiz var. İlimize ve insanımıza hizmet veriyoruz." dedi.

Hastane Başhekimi Dr. Aziz Ahmet Surel de 14 Ocak 2017 itibariyle ilk hasta transferini geçekleştirdiklerini anımsatarak şöyle devam etti:

"Geriye baktığımızda bir yılda çok iş yapmışız. Önce 'Bu iş olacak mı?' deniyordu. Biz de bunu diyorduk aslında, nasıl yapacağız diye. Elimizde bir kitabı yoktu, şehir hastanesi nasıl idare edilir, nasıl kurgulanır ama hem kamu tarafından hem özel tarafından gayretli çalışan arkadaşlarımız sayesinde bir yılı doldurduk. Gururluyuz, mutluyuz.

Geçen bir yıl içerisinde 421 bin nüfusu olan Yozgat'ta yaklaşık 800 bin muayene yapmışız, yani bütün Yozgat’ı iki kere muayene etmişiz. 30 bin civarında hastamızı yatırarak tedavi etmişiz. 18 bin de küçüklü büyüklü ameliyat yapmışız. Şehir hastaneleri projelerini gündeme getiren, bunun hayalini kuran büyüklerimizin hayalleri gerçekleşti. Bugün artık şehir hastaneleri Türkiye’de sağlık hizmetinin ağırlığını devralmaya hazırdır. İnşallah gün geçtikçe daha iyi noktalara geleceğiz. Kalitemizi daha da iyi ispat edeceğiz."

Yoğun bakım hemşiresi Aynur Koçak da daha önce 5-6 hastaya bir hemşirenin baktığını, ellerinde sedye ile hasta transfer ettiklerini anlatarak Şimdi aynı binanın içinde telefon ediyorsun, taşıma istiyorsun, oda desteği istiyorsunuz, yardımcı geliyor. 'Alo' diyorsun eczaneden ilaçları geliyor, 24 saat doktor başında, hastaya göre hemşiresi ve elamanı var." diye konuştu.

Hastanede yakını tedavi gören Oğuz Çetin de başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hastaneyi Yozgat'a kazandıranlara teşekkür etti.

Çetin, "Konfor, her şey çok mükemmel, tertemiz, pırıl pırıl bir hastane. Yozgat Şehir Hastanesini çok methettikleri için Kırıkkale'den buraya geldik. Bu sabah ameliyatımız oldu, çok güzel hizmet bulduk. Teşekkür ediyorum bütün personeline." değerlendirmesini yaptı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) osman (müh.)
11.10.2018 18:31:02
ali ihsan senin nitelik dediğin yozgatın yarısımıdır? demekki yozgatlıların hepsi hastaneyi beğenmeyip başka şehirlere gitse, başka hastanelere gitse bu senin için başarı öylemi:) o zaman sevilmeyen, hasta gelmeyen doktorlar en başarılı doktorlar öylemi;)
People
9
2) Ali ihsan ökten (Doktor)
23.01.2018 12:57:28
Sağlıkta her şey artık bilgisayar üErindeki veriler üzerinden yani niceliksel değerlendiriliyor. Niteliğe bakan Yok. Çok övünülen bir nokta olarak görülen Yozgat'ın iki katı kadar hasta baktık demek. Siz Yozgat halkını hasta etmişsiniz demektir. Siz şunu deseydiniz biz Yozgat'ın nüfusunun yarısı kadar hasta baktık. Geçen yıla göre hasta ve hastalık sayısı azaldı. Evet bu gerçek bir başarı olurdu. Sağlık bakanlığı da her yıl hasta ve hastalık sayısının artmasıyla övünüyor. Başka ülkelerde bu durum istifa edilecek, görevden alınacak veya utanılacak bir durumdur. Bizde ise övünülecek bir durum. Ne yazık ki O kadar hizmeti yapan hekimlerinize veya sağlık çalışanlarına bir teşekkür dahi edilmediğini tahmin ediyorum.
People
34
3) uzman (dr)
17.01.2018 23:02:38
bu hizmeti gören hasta, bizim hastaneyi görünce ,doktora saldırıyor.sanki hastane benim.
SON HABERLER
ETİKETLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
14/12-15/128. Türkiye Tiroid Hastalıkları KongresiENDOKRİNO...ANKA
14/12-16/128. Ulusal Sitopatoloji KongresiTIBBİ...İZMİ