Ukrayna'da tıp öğrencileri vahşet kurbanı: Görgü tanığı Skype'tan cinayete şahit oldu
Ukrayna'nın Harkov kentinde öldürülen Türk öğrenciler Buket Yıldız ve Zeynep Hüsünbeyi için Harkov Karazin Üniversitesi'nde anma töreni düzenlendi.
Ukrayna'da tıp öğrencileri vahşet kurbanı: Görgü tanığı Skype'tan cinayete şahit oldu
09 Ocak 2019 - AA

Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencileri Buket Yıldız ve Zeynep Hüsünbeyi anısına düzenlenen törene üniversite yönetimi, öğretim görevlileri, öğrenciler, Türkiye Cumhuriyeti Harkov Fahri Konsolosu Vladimir Belıy ve Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği görevlisi İsmail Uçak katıldı.

Fahri Konsolos Belıy, öğretim görevlileri ve öğrencilerin konuşma yaptıkları törende, Yıldız ve Hüsünbeyi'nin fotoğraflarının önüne çiçekler bırakıldı.

Üniversite yönetiminden yapılan açıklamada hayatlarını kaybeden öğrencilerin ailelerine başsağlığı dilenirken, "Hayatınızdaki en değerli insanları kaybetmenizden dolayı yaşadığınız derin acıyı paylaşıyoruz" denildi.

Ukrayna'da iki Türk öğrenciyi öldüren zanlı tutuklandı.

Ntv'de yer alan habere göre önce suçlamaları reddeden Hüsnü Can Çökmez, görgü tanığının ifadesinin ardından cinayetleri işlediğini itiraf etmişti. Almanya'daki görgü tanığı, cinayete internet üzerinden görüntülü konuşma sağlayan uygulama Skype üzerinden şahit olmuş.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
6
1) Kara (zin )
11.01.2019 09:56:18
Allah rahmet eylesin yakınlarına sabır versin.
Benim merak ettiğim parayı bastırıp okumaya işletme,hukuk vb. tıp ta mı katıldı.Nedir şartları bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori