ÜNİAR Direktörü: 71 rektörümüzün uluslararası araştırmalardaki aldığı atıf sayısı SIFIR!
"Edirne’den çıktıktan sonra kimse onları tanımıyor"
ÜNİAR Direktörü: 71 rektörümüzün uluslararası araştırmalardaki aldığı atıf sayısı SIFIR!
09 Aralık 2019 14:28 - T24

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi ve ÜNİAR Direktörü Prof. Dr. Engin Karadağ yaptığı araştırmaya dayandırdığı bilgilere göre görevde olan 71 rektörün uluslararası araştırmada aldığı atıf sayılarının 0 olduğunu söyledi. 

Fatih Altaylı'nın HaberTürk TV'deki "Teke Tek Bilim" programına katılan Karadağ akademi için dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Karadağ, “Scopus ve Web Of Scıence veri tabanları uluslararası makaleleri derliyor, bütün sıralama şirketleri bu veri tabanını kullanıyor. İki veri tabanında ne kadar çok yayın yapılırsa üniversitenin sıralamadaki yeri o kadar yüksek çıkıyor" dedi.

Karadağ, "Şu andaki üniversitelerin hâlihazırdaki rektörlerinin 68’nin uluslararası sıfır yayınını var. Yayınlarını sadece Türkiye’de yapmış. 71 rektörümüz hayatlarında yaptıkları araştırmada 0 atıf alıyor. Edirne’den çıktıktan sonra kimse onları tanımıyor" diye konuştu. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) bu doktor paracı (biz gidelim)
09.12.2019 15:15:16
türkiye çöp yayın deposu...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)