Üroloji uzmanı hastası tarafından bıçaklandı!
Iğdır Devlet Hastanesi Üroloji Kliniği’nde görev yapan Dr. Serkan Yarımoğlu hastası tarafından bıçaklandı.
Üroloji uzmanı hastası tarafından bıçaklandı!
28 Eylül 2017 - MEDİMAGAZİN


Iğdır Devlet Hastanesi'nde görevli bir doktor, hastası tarafından bıçaklandı. Yaralı doktor ameliyata alınırken olayın şüphelisi İbrahim K. yakalandı.

Iğdır Devlet Hastanesinde bugün saat 15.00 sıralarında meydana gelen olayda iddiaya göre, bir hasta ile hastanede görevli Ürolojı Uzmanı Serkan Yarımoğlu arasında yaşanan tartışma kavgaya dönüştü. Kavgada hasta yakını İbrahim K. doktoru göğsünden bıçaklayarak yaraladı. Yaralanan doktor hastanede ameliyata alınırken, olaydan sonra kaçan şüpheli İbrahim K. yakalanarak gözaltına alındı.


Öte yandan şüpheli İbrahim K.’nın doktora "Beni kısırlaştırdınız sizin yüzünüzden ailemden ayrıldım" dediği öne sürüldü.

VALİ ÜNLÜ: PSİKOLOJİK SORUNLARI OLAN BİR ŞAHIŞ

Ağır yaralanan Dr. Serkan Yarımoğlu'nun ameliyatı sürerken, Vali Enver Ünlü açıklama yaptı. Şüphelinin, tıp dilinde 'bipolar bozukluk' diye tabir edilen psikolojik problemi olan bir kişi olduğunu belirten Vali Ünlü, şunları söyledi:

"Doktorumuz kalbin altında ve karın boşluğunda iki bıçak darbesi ile bugün hastası tarafından maalesef poliklinik hizmeti verirken bıçaklanmış. Sabahleyin hastayı muayene etmiş doktorumuz, gerekli tetkik ve tahlilleri istedikten sonra bir de psikiyatri servisine görünmesini istemiş. Herhalde hastanın bu sevk hoşuna gitmemiş olacak ki; öğlenden sonra tekrar gelmiş. Hemşire hanım da tahlil sonuçlarını göstermeye geldiğini düşünürken, hemşire hanımın poliklinik dışına çıktığı bir anı kolladığında içeride hekimimizi maalesef iki yerinden bıçaklamış. Poliklinikte bekleyen vatandaşlarımızın müdahalesi sonucu doktorumuz acil bir şekilde ameliyata alındı. Başhekimimiz cerrah, buradaki diğer cerrah arkadaşlarla birlikte gerekli müdahaleler yapıldı ve biraz önce Kars valimizle görüştüm. Kars'tan da cerrah olan genel sekreterimiz geliyor. Şu an için durumu iyiye gidiyor. Kısa sürede sağlığına kavuşacağını ümit ediyoruz, dua edelim hepimiz. Gerekli müdahale yapıldı, stabil duruma getirildi doktorumuz. Kalp damar cerrahımız da çok yakın, gelmek üzere. Sevk gerekiyorsa, bir üst kuruma muhtemelen Erzurum'a sevk edeceğiz. Diğer cerrahi müdahaleler yapıldı, kalple ilgili küçük bir temas olduğunu söyledi başhekimimiz, onunla ilgili kalp damar cerrahının görmesi lazım. Şahısla ilgili adli tahkikat başladı.Psikyatrik problemleri olan, tıp dilinde bipolar bozukluk diye tabir edilen psikolojik problemi olan bir şahıs. Şu an emniyette sorgusu devam ediyor. Üniversite mezunu sivil vatandaş. Doktorumuzun eşi de bu hastanede hemşire."


Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

28 Eylül 2017 tarihinde (bugün), Iğdır Devlet Hastanesinde görevli Üroloji Uzmanı Op. Dr. Serkan Yarimoglu bir hasta tarafından bıçaklı saldırıya uğramıştır.

 

Göğüs ve batın bölgesinden yaralanan hekimimize kalp damar cerrahi ve genel cerrahi uzmanlarımız derhal müdahale etmiştir.

 

Yapılacak ameliyat sonrası olası ihtiyaç durumuna binaen hava ambulansımız hazır bekletilmektedir.  Yine tedbiren Erzurum Atatürk Üniversitesi Hastanesi KVC Yoğun Bakım Ünitesinde gerekli hazırlıklar yapılmıştır.

 

Menfur saldırıyı gerçekleştiren şahıs yakalanmış ve adli işlemler başlatılmıştır.

 

Sayın Bakanımız Ahmet Demircan saldırıya uğrayan hekimimizin sağlık durumunu ve olayı bizzat takip etmektedir.

 

Bu çirkin saldırıyı kınıyor; saldırıya uğrayan hekimimize acil şifalar diliyoruz.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
11
1) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
02.10.2017 14:32:55
agal (diş hekimi) 'nin Yorumu ve Anlattıkları Doğruysa : Gidişat çok daha Kötü Demektir...

BUna Dram mı Diyeceğiz , Trajedi mi ??

Yıllardır Akıl ve Mantık Dışı yönetiliyoruz..
Hiçkimsede Artık Sabır kalmadı , anlayış Kalmadı , Sevgi Saygı Kalmadı..
Tek çözüm yolu olarak Saldırganlık ve kaba kuvvet Görülüyor..
Bu şekilde Saldırma Potansiyeli Bulunan İnsanların varlığı ve sayısı da Düşünülecek olursa..

Cehalete Sürekli Övgü Nedeniyle , Cehalet aldı Başını Yürüdü..
Türkiye'yi yakın bir Gelecekte Büyük bir Kaos bekliyor..
artık Olağanlaşmış Terör saldırılarına İlave Olarak , ABD 'deki las Vegas tarzı saldırıların olayların olmayacağını veya olmadığını , Yaşanmayacağını Kim iddia edebilir..??

Hiçbir şeyden , Ülkede Kapalı kapılar ardında Ne olup Bittiğinden alışverişlerden Hiçbirimizin haberi bile olmuyor..

Ülke Akıl İle Yönetilmiyor..
Herkes Durumun Farkında..
Allah'ın Verdiği En Büyük Nimet ( Akıl ) Gereksiz görülüyor..
Bir kişinin aklı ile 80 Milyon Kişiyi Hatta daha da fazlasını , Yönetmeye İdare etmeye Çalışmak Akıllıca Bir düşünce ve davranış mıdır ???
Donald Trump'tan bahsederken Nedense Zorluk yok.. !

People
19
2) agal (diş hekimi)
01.10.2017 00:16:39
doktoru yaralayan şahıs liseden sınıf arkadaşımdı. 1 sene ise aynı odada kaldık(okul yatılıydı).fen lisesiydi.üstelik her yere mantar gibi fen lisesi açılmadan önceydi. yani kazanılması zor gerçekten başarılı öğrencilerin olduğu bir okuldu(okulun yarısı doktor oldu).içe kapalı ezik ve dışlanan bir tipti ancak bir o kadar da saf ve kandırılabilir biriydi. maalesef okulda en çok dalga geçilen kişilerden birisiydi. doğru düzgün arkadaşı olmadan da mezun oldu. kişilik sorunları lisenin ortalarından beri başlamıştı. tamamen aileden ayrı uzak bir ilde- okuduğun fen lisesi de olsa --bu tarz problemler yaşanınca başarın da düşüyor. haliyle de liseye geldiği sıralamanın tam tersi bir sıralamayla ege üniv. gıda mühendisliğine gitti. (fen lisesi mezunu için çok kötü) travmatik bir lise hayatından sonra üniversite de pek farklı geçmiyor anladığım kadarıyla. ancak her şeyin başladığı lisede o çocukla dalga geçilirken dışlanırken küçük görülürken hadi biz çocuktuk ne bir idareci ne bir psikolog ne de rehber öğretmen..biz bu çocuğu nasıl kazanabiliriz demedi. silindikçe silindi ezildikçe ezildi. memleketi olan ığdıra belkide üroloji uzmanı olarak gitmek varken şimdi cinayetlen yargılanıyor. doktorumuza da çok geçmiş olsun. sağlığına kavuştuktan sonra tek temennim bakanlığın doktorumuza türkiye haritasını açıp kendini rahat hissedeceğin neresiyse söyle bundan sonra orada çalış demesidir. ığdırda üroloji doktoru mu kalmıyor o da ığdırın meselesi..
People
10
3) Vk (Dr)
30.09.2017 11:57:59
Almanyada Dr oldugunu iddia eden ''aydın sinal'' soyleyebilirmi acaba
Almanyada yılda kac dr oldürülüyor ,bıcaklanıyor veya darp ediliyor
People
15
4) Ahmet (Taha)
30.09.2017 09:21:21
Çok yakın bir zaman önce kötü niyetli bir hasta yakını tarafından başka bir hasta muayenesi esnasında 3 kez polikliniğim basıldı. Hasta muayenem, hasta görüşmem sabote edildi. En son olarak tehdit, hakaret ve şantaja uğramam üzerine beyaz kodu devreye soktum. İşin garip tarafı ise hasta yakınının tüm yaptıklarına hakkı olduğunu düşünerek bir de üstüne şikayet edeceği hiç bir olay olmadığı halde şahsımı hasta haklarına şikayete gitmesiydi. Savcılık polise verdiği talimatla şahidim olup olmadığını sordu. Ne yazık ki hastane yönetimimiz tarafından poliklinik sekreter sayısı yetersizliği bahane gösterilerek şahsıma yardımcı sağlık personeli verilmediği için şahit gösteremiyorum. Savcılığın nasıl bir karar vereceğini merakla bekliyorum. Hastane yönetimlerinden başlayıp bakanlık ve hatta yargıya kadar sağlıkta şiddetin giderek artışına karşı inanılmaz bir duyarsızlık mevcut. Biz hekimler olarak en kısa zamanda duyarlılığımızı gösteremezsek daha bir çok hekim arkadaşlarımızın ve hatta kendimizin çok ciddi canı yanacak. Değerli hocalarıma yaşanan sağlıkta şiddet olayları ile ilgili olarak naçizane bir fikrimi paylaşmak istiyorum. Tüm branşlarda dernek yöneticileri arasında iletişim sağlanmalı. Tüm branşlardan hocalarımızın bulunduğu bir heyet oluşturulmalı. Bakanlık Yöneticilerine bu konu ile ilgili alınması gereken somut öneriler ve önlemler iletilmeli. Acil olarak ciddi ağır cezaların olduğu yasal düzenlemeler talep edilmeli. Hatta hekimler olarak adım atılmaması durumunda alınabilecek ortak tavırlar tartışılmalıdır.
People
11
5) Ahmet (Taha)
30.09.2017 09:13:06
Cezasız kalmış her sağlıkta şiddet haberi bu suçu işleme potansiyeli olan adi ve sapık beyinli insanların bilinç altına uyarı gönderiyor. Bu da yeni saldırların tetiklenmesini sağlıyor. Yani cezasız bırakılan her saldırı yeni saldırların fitilini ateşliyor. Suça cezanın olmadığı yerde medeniyet olmaz. Medeni toplumların en önemli özelliği adaleti mümkün olduğunca en üst seviyede temin etmeleridir. Hayat boşluk kabul etmez. Mutlaka bir eksiklik başka bir şey ile doldurulur. Kanunun olmadığı, uygulanmadığı yerde orman kanunu meydana çıkar. Çok acil en ağır caydırıcı cezalar uygulamaya koyulmazsa Allah korusun çok daha kötü haberleri duyabiliriz veya başımıza gelebilir. Aynı uzmanlık dalında görev yaptığım meslektaşım için Allah şifa diliyorum. Allah ailesine bağışlasın.
People
12
6) postenflamatuar (uzman enayi)
30.09.2017 01:10:45
Bir kez daha Allahtan şifalar dilerim. Don kişotluğun lüzumu yok. Devletn organize şekilde teşvik ettiği bu hekim düşmanlığı ile başa çıkmak mümkün değil. Hekimleri organize etmekle yükümlü tek örgüt-dernek olan TTB hem hekimlerden kopuk ve hem de bundan gocunmayıp üzerine hekimleri suçluyor ve kendidini her zaman kazanan ilan ediyor. Yani anlatacağınız başı kesilmiş bir gövdeden farkı yok camiamızın. Bir kere düşünce de herkes vurur. ilk vuran ve en ağır darbe indiren de bilfiğimiz devlet çarkıdır. Malpraktis uygulamaları ile guguk sistemi, medyadan düzenli yaptırılan itibar suikastleri. O demokrasi, özgürlük, hak hukuk laflarını ağızlarından düşürmeyen ana akım ve yan-tali akım medyanın hekimleri itibarsızlaştırma ihalesini aldıklarını biliyoruz.
meclisteki hiç bir partinin bu durumu engellemek gibi bir derdinin olmadığı ortadadır.
O nedenle bireysel DrExit en akıllıca tercihtir. Toplu istifa gibi ütopik hayaller kurnayın sakın. Bunu yapacak TTB nin pişkin hali görmeyi başaranlar için yeter. Uzun dönem taksitlere girmeyin. Bildiğiniz bir alan için sermaye biriktirin. Sermayeniz varsa bu ayağa düşülmüş meslekte kalmak için çabalamayın. katillerim, sırtlanların, psikopatların, kindarların, Allahtan korkmazların merhametine muhtaç halde çalışmayı kabul etmeyun. Aksi takdirde trilyonluk malpraktis davası, bıçaklanma, ateşli silah saldırısı uzak ihtimal değildir. Yani enayiliğin lüzumu yok, Drexit tek çıkar yoldur..
People
16
7) Yemrey (Dr)
29.09.2017 23:41:54
İlim saygı görmediği yerden gider (İbn-i Sina). 10 yıldır uzman doktorum bu yaşımda piyango oynamaya başladım çok üzgünüm. Para çıkarsa mesleği bırakacağım. Meslekten soğuttular, insanlıktan soğuttular, kindar nesil.
People
6
8) Ulviye (Ev hanimi)
29.09.2017 19:05:19
Türkiye de pskolojik modasi var bende iki yildir siddetli agrilarimdan calmadigim kapi kalmadi 2 yil snrasinda cok gec kalinmis kanserle karsilastim doktorlarin pskolojik diye yonlerdirmedigi hic bir hasta ve hasta yakini yok boyle saglik sistemi olmaz olsun olayida siddetle kiniyorum
People
8
9) se (Uzm Dr )
29.09.2017 18:33:03
Saldırganın bıçakla polikliniğe kadar ulaşmasının suçlusu idaredir. Ya güvenlik görevlileri görevini yapmıyor ya da kasıtlı olarak doktorların güvenliği sağlanmıyor. Hastalar ve yakınları içeri girmeden aranmalı, bir manyak bizleri bıçaklasın diye burada görev yapmıyoruz. Arkadaşımız çok geçmiş olsun.
People
10
10) john snow (........)
29.09.2017 16:36:14
çok sevdiğimiz mesleğimizi bile bize zehir etti şerefsizler
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori