Üsküdar’da doktora darp! Akılalmaz gerekçe: Sağlık raporu vermedi
Üsküdar'da aile sağlık merkezine gelen bir çift iddiaya göre sağlık raporu vermediği gerekçesiyle aile hekimine saldırdı. Doktor Alparslan Kılıç, yaşanan olayı anlattı.
Üsküdar’da doktora darp! Akılalmaz gerekçe: Sağlık raporu vermedi
10 Ocak 2022 09:18 - DHA Cengiz ÇOBAN-Ramazan EĞRİ

Olay Doğancılar Aile Sağlık Merkezi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre sağlık raporu almak için gelen çift, aile hekimi Alpaslan Kılıç'ın yanına gitti. Kılıç, hastanın başka bir yerde muayene olup test yaptırdığını ve rapor verme yetkisi olmadığını söyledi. Bunun üzerine Alpaslan Kılıç ile çift arasında tartışmaya çıktı. Hakaret ve küfür ettiği belirtilen çift, doktora saldırdı. Odada başlayan saldırı koridorda da devam etti.  Tekme ve yumruklu saldırıya uğrayan doktor kendini savunmaya çalıştı. 28 yıllık hekim Alpaslan Kılıç kendine saldıran çiftten şikayetçi oldu. Polisin yaptığı inceleme sonrası saldırganın koronavirüs testinin pozitif olduğu için izolasyonda olduğu belirlendi. İzolasyon sonrası çift hakkında işlem yapılacağı kaydedildi.

"Kovid testi verdiklerini ve muayene olduklarını söylediler"

Saldırıya uğrayan aile hekimi Alparslan Kılıç, "Geçen Perşembe günü, 6 Ocak'ta sabah 10.00 sıralarında iki kişi  odama girdi. Hastaneye gittiklerini, Kovid testi verdiklerini ve muayene olduklarını söylediler. Benden de rapor istediler. Ben de bu taleplerinin hukuki ve yasal olmadığını söyledim. Bunun üzerine ilgili kişi bana hakaret etti küfür etti. Ona odadan çıkmasını söyledim. Odadan çıkarken daha ağır küfürler etti. Bunun üzerine ben de o kapıya yöneldim. Ben kapıdayken koridordan koşarak gelip bana saldırdı. Bana yumrukla saldırdı. Ben de kendimi savunmak için karşı müdahalede bulundum. Daha sonra 'beyaz kod' verdim. Polis merkezini arayarak saldırganlardan şikayetçi oldum" dedi.

 

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
19
1) cek cak dr (doktor)
11.01.2022 15:16:23
uykusuz ve depresif günlerimizde bile yalnız bırakıldık!....kafası bozulan herkesin şiddeti sözlü ve fiziksel bize dönmüş durumda...bırakın günümüzü, gelecekten bile hayallerimizi aldılar elimizden!....ve eskiden cek-cak'la avuturlardı bizi....oysa ,artık buna dahi lüzum görmüyorlar...cumhuriyet tarihinde bir ilki bize yaşattılar....iyileştirmeler TBMM'de oy birliği ile kabul edilmişken, garip bir şekilde geri çekildi....fizan'da bile bulamıyoruz herhangi bir açıklamayı.......
People
17
2) Dr (Dr)
11.01.2022 14:27:04
Sağlıkta şiddete sert cezalar verilmeli. Sağlık sistemi netleşmeli, hangi raporu kim nerede nasıl verecek belirtilmeli. Elini kolunu sallaya sallaya her aklına esen yoldan geçen hekimin odasına girememeli. Kapılarda güvenlik olmalı. X-ray zorunlu olmalı. Polis ekipleri hastane ve polikliniklere nöbet tutmalı. Hastane yönetimleri acilde polklinikte en azından Bir gün çalışmalı ki şartları görsün idare ve yönetim odaları polikliniklere acile vs yakın yerde olmalı. Riski ve yoğunluğu hissetsin ve çaresini arasın. Vs vs.
People
27
3) baytar (baytarlık)
11.01.2022 12:44:14
aklı olan doktor olmaz bu ülkede.
People
25
4) ERDOĞAN SÜ (Doktor)
10.01.2022 20:42:06
İlgili makamlar görmezden duymazdan geliyor sözün bittiği yerdeyiz.
People
29
5) DR Betül (Uz DR )
10.01.2022 17:16:26
Bu nedir ya, hergün yeni bir şiddet haberi, ne bekleniyor yasa çıkması için, kaç hekim ölünce çıkacak bu yasalar!!!
People
35
6) sağlıkta (şiddet)
10.01.2022 16:33:53
Darpın gerekçesi olamaz. Ne olursa olsun DOKTOR
D A R P E D İ L E M E Z !!!
People
38
7) Drokmen (Emekli hekim)
10.01.2022 16:02:23
Beyaz kod o kod bu kod derken öldürecekler bizi. Anlamsız efektif olmayan tedbirler. Neymiş güvenlik varmış. Çoğu torpilli, kendini korumaktan aciz. Bir keresinde güvenliği ben sakladım hastadan. Beni koruyacakmış!!! Bunlarıda gördüm.
Hastanede yalnızsınız. İşlerine gelince Sağlık ekip işi diyorlar ya, o da yalan. Başka sefere ekipin beni nasıl yarı yolda bıraktığını anlatırım.
Size geçmiş olsun demek dışında maalesef başka birşey yapamıyoruz.
People
39
8) Hakan (Dr)
10.01.2022 15:59:11
İş güvenliğim sağlanmadı diye hastaneye dava açmalısınız
People
55
9) doktor (baytar)
10.01.2022 12:55:15
bu ülkede el birliğiyle doktorları hastaların önüne attılar.
People
45
10) SERHAN (AİLE HEKİM)
10.01.2022 12:16:10
Bu memlekette hekimlik yapmak artık imkansız başta meslektaşların sana düşman bir de dışardan bu tür saldırılar ben bir hakime bir savcıya yada başka meslek guruplarına saldırı haberini hiç duymuyorum yeter artık ya artık mahvettiniz sistem diye birşey kalmadı...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)