Vali şiddete uğrayan doktoru ziyaret etti: Saldırgan tutuklandı!
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Bölümünde bir hasta yakını tarafından darbedilen Dr. Bahattin Ahmet Yalçın'ı ziyaret etti.
Vali şiddete uğrayan doktoru ziyaret etti: Saldırgan tutuklandı!
18 Temmuz 2018 -

ŞANLIURFA  -Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Sağlık Müdürü Dr. Himmet Durgut ile Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine giden Vali Erin, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın ve Hastane Baştabibi Doç. Dr. Mehmet Akif Altay'dan olay hakkında bilgi aldı. 

Saldırıya uğrayan ve tedavisi devam eden Dr. Bahattin Ahmet Yalçın'ı ziyaret eden Abdullah Erin, bir süre sohbet ettiği doktora geçmiş olsun dileklerini iletti.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Vali Abdullah Erin, saldırıya uğrayan Yalçın'ın başından ağır yaralandığını, durumunun iyi olduğunu belirtti.

Erin, söz konusu olaydan duyduğu üzüntüyü belirterek, şunları kaydetti:

"Dün akşam yüksek ateş nedeniyle hastaneye getirilen çocuğumuza acil serviste doktor ve sağlık çalışanları tarafından gerekli müdahale yapılmış ancak hasta çocuğun yakınları ilgisizlikten şikayet ederek doktorumuza yönelik böyle talihsiz bir saldırıda bulunmuşlardır. Sağlık alanında hizmet veren çalışanlarımıza yönelik şiddet girişimleri kesinlikle kabul edilemez. Olayla ilgili olarak hemen başlatılan adli soruşturma kapsamında, olayın faili olduğu değerlendirilen şüpheli şahıs gözaltına alınmış ve ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştır. Hem adli süreç hem de başlatılan idari soruşturma valiliğimizce yakından takip edilecektir. Doktorumuza ve tüm sağlık camiamıza geçmiş olsun."

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Acil Polikliniği'nde görevli Dr. Bahattin Ahmet Yalçın, hasta yakını A.K. tarafından başına vurulan taşla yaralanmıştı. İlk müdahalesi acil serviste yapılarak ameliyata alınan Yalçın'ın tedavisi yoğun bakım servisinde sürerken  gözaltına alınan zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) Dr.Cevdett (Cerrah)
19.07.2018 09:16:49
Sözün bittiği yerdeyiz. İnsancıkların insanlara saygısı kalmamış. Vatandaş amir-memur dinlemiyor işi olmayınca saldırıyor. Mesleki saygınlıklar yok edilmiş. akşam tv haberlerinde her yerde şiddet ve kavga gırla gidiyor.Toplumsal bir psikoterapi görmemiz şart oldu.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
21/03-23/03Sağlık Bilimlerinde Araştırma SempozyumuTIP EĞİTİMİİZMİ
27/03-30/0318. Nefroloji Kış OkuluNEFROLOJİKIBR
05/04-07/04TOD Nisan KursuGÖZ...ANKA
07/04-10/0441. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİÇOCUK...İSTA
12/04-13/04Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019RADYOLOJİANKA
12/04-14/04Hedef Kanser 2019TIBBİ...KIBR
10/04-14/04Türk Toraks Derneği 22. Yıllık KongresiGÖĞÜS...ANTA