Yerli aşıda son aşama: Gönüllüler aşılanacak
İnaktif yöntemle geliştirilen yerli aşının Faz 3 çalışmaları gelecek hafta başlayacak. Yaklaşık 3 ay sürecek çalışmada ilk gönüllüler aşılanacak. Çalışmaya katılmak isteyenler için e-Nabız'a "Gönüllü ol" butonu eklendi.
Yerli aşıda son aşama: Gönüllüler aşılanacak
15 Haziran 2021 11:22 - TRT Haber

Erciyes Üniversitesi ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı iş birliği ile geliştirilen inaktif aşı Faz 3 aşamasında.

İnsan üzerindeki son çalışmalar için gönüllü başvuruları alınmaya başladı.

Yerli İnaktif koronavirüs aşısının faz-3 klinik çalışmaları için gönüllü başvuruları e-Nabız üzerinden alınıyor. Gönüllü olmak isteyenler için web sitesine "Aşı Çalışması İçin Gönüllü Ol" butonu eklendi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, “Aşının etkinliği konusundaki çalışmalar faz-1 ve faz-2 aşamasından faz-3’e geçmeye yetecek yeterliliktedir ve oldukça da iyidir” dedi.

"Gönüllü çalışmaları olumlu giderse kullanıma uygun hale gelecek"

Gönüllü aşılamaları gelecek hafta başlıyor.

Prof. Dr. Kemalettin Aydın, yerli aşının kullanım zamanıyla ilgili bilgi verdi:

“Binin üzerindeki gönüllü Üzerinde yapılacak çalışmaların sonuçları da her şey olumlu giderse kullanıma uygun hale gelip üretime geçilecektir. Bunun içinde faz-3 çalışmasında yaklaşık iki üç aylık bir zaman dilimi yani Eylül ayının sonuna kadar bir zamana ihtiyaç var.”

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)