Yoğun bakım hastasına sigara verdiler
Adapazarı’nda özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören yaşlı bir hastaya sigara vererek dalga geçen hemşireler, bu anları videoya çekerek görüntüledi. Görüntüleri sosyal medyada paylaşılan ve tepki çeken olayla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı.
Yoğun bakım hastasına sigara verdiler
21 Eylül 2017 - IHA

Olay, Adapazarı’nda özel bir hastaneden meydana geldi. Yoğun bakım ünitesinde yatan yaşlı bir erkek hastaya sigara veren hemşireler dalga geçerken bir yanda da cep telefonu ile görüntü çektiler. Önce sigarayı hastaya veren hemşireler daha sonra sigarayı alıp gülüşürken daha sonra tekrar sigara ve çakmak veriyor. Ardından yeniden sigara ve çakmağı alan hemşiler kahkahalar atıyor.

Sigarayı yakmak isteyen yaşlı hasta elinden sigara ve çakmak alınınca öfkeleniyor. Hastayla dalga geçmeyi sürdüren hemşireler “Aaa çakmak ver amcama, az ver bakayım ne yapacak ya, ağzına sokacak kızım bir tane ver bakayım ne yapacak. Ben vereceğim sana bir dal. Sen sigara içiyor muydun? Ver kız ver, verelim bir dal al çakmak da al. Hemen sokuyor ağzına. Ağzına koy önce.” diye dalga geçtiler.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; Sakarya’da özel bir hastanenin yoğun bakımında kaydedilen (Hastaya sigara içirilmesi) görüntüler üzerine, İl Sağlık Müdürlüğünce soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
15
1) Vk (Dr)
23.09.2017 20:44:17
Sayın Aydın Sinal
Türkiye'de tıp fakültesini bitirip yurtdışında çalıştığınızı ifade ediyorsunuz!
Asıl sorumlular bu memlekette okuyup tam faydalı olacakken yurtdışına giden ve memleketlerine hiçbir faydası olmayan ama kendi memleketini hiç beğenmeyen tiplerdir
Ne olduğunuzu bilmiyorum ama ne olamayacağınızı çok iyi biliyorum...
People
26
2) aydin sinal (hekim)
22.09.2017 11:33:53
ne yazikki Türkiyedeki yogun bakim üniteleri denen yerler bati ülkeleri standartlarinda gercek yogun bakim -intensiv care-degildir,pekcok özel hastahanelerde YBÜ lerinin devleten aldiklari ücret fazla oldugundan devamli yatak sayisini cogaltmaktadirlar,tabiki bu YBÜ lerine personal bulmak lazim.
1950 lerde ben cocuken Nigde belediyesi bir Arazöz arabasi satin almisti,ögleden sonra caddeleri ! sular (caddeler toprak yoldu),suyu kesilen mahallerede su tasirdi.bir yangin aninda bu arazöze hortum takilir ismi Itfaiye arabasi olurdu, itfaiyeci personel kimlerdi? ;cöpcülere kirmizi musamba yagmurluk giydilir aninda itfaiye erleri olurlar,siren calarak yangina giderlerdi, biz cocuklarda arkasindan aslan itfaiye diye bagirarak kosardik.yangin eger kendiliginden sönmezse zaten pek fazla bir sey yapamatlar tankerdeki su bitenceye kadar su püskürtürlerdi.
ne yazikki pek cok YBÜ leride benim bu cocukluk hatiram gibi; bir salona 4-6 yatak atmak monitor,Bird gibi cihazlari leasing yapmak,bu isten anlayan bir hekimi YBÜ tesi sorumlusu yapmak,ve isteyen hemsireleride burada görevlendirmek,al sana YBÜ tesi,hastaya sadece sigara vermisler ,cilingir sofrasi kurmamisler.YBÜ lerinde kokarec yiyenleri,göbek atanlarida MEDIMAGAZIN sayfalarinda gördük.
YBÜ tesi hemsiresi nasil olunur.hemsirelik okulu mezunu 6 sene tecrübe ve ihtisas sonrasi sözlü,yazili, ve pratik imtihani verir YBÜ tesi hemsiresi olur,bu imtihanda kendi hastahanesinde degil baska bir egitim hastahanesinde yapilir.
Bu video hakkinda birsey söylemeyecegim.söylediklerim sadece pekcok hastahaneyi ilgilendiren YBÜ lerinin bir para kazanma mekanizmasina dönüstürdükleridir,bunda hemsireler degil idare ve sorumlu hekim sucludur.
People
44
3) dr mayer benzingen (nrş uzmanı)
21.09.2017 19:17:43
yıl 1995...stajer öğrenciyken nöroloji profösörü hocamız, arkadaşlarımızla vizitte iken yaşlı bir bayan hastayı muayene etmemi söyledi...ben hasta yatağına yaklaşarak 'otur bakayım ..teyze!' dedim...hocam bir anda bana kızarak 'ne demek teyze, hastaya ismi ile hitap edip otururmusun fatma hanım 'diye hitap etmemi söyledi....hasta yok, hastam var dedi...hasta önemliydi dr önemliydi...emek ve saygı önemliydi...! adap edep vardı..koridorlarda tiril tiril giyinen beyaz önlüklü doktorlar vardı...!...kuşlar göçüp gittiler sıcak ülkelere....

toplum ektiğini biçiyor!
People
37
4) Ahmet Doğru (Yobaz )
21.09.2017 18:57:48
Daha bu ne ki ...
Önce hemşirelerin kalitesi düştü mesleğe daha erken başlıyorlar bundan dolayı şimdi görmeye başladık etkileri. Sonra asıl doktorları görün siz .. Bu kadar uyduruk tıp fakültesiyle yetişecek ihracat fazlası doktorlar sisteme girince asıl cümbüş başlayacak :)
People
20
5) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
21.09.2017 18:07:01
Yanlış ilaç Verip de Ölümüne Sebebiyet mi Vermişler ???

Türkiye'de Çok daha Önemli Konular var..
Ama Onlatrla ilgilenmezler..

Ne Yazık ki Bizim Milletimizin İlgi alanına Bu Haber daha Çok Girer...

Sonra da Sağlık Çalışanlarına Saldırmak için Bunları Bahane ederler..
Oradan da Çok Haber( Ekmek ) Çıkar Bunlara...
Mahkemelerde de Bu Tip haberleri izleyip Zıvana'dan Çıkıp , Tahrik olduklarını Söyler , Haksız Tahrik Nedeniyle de Cezadan Yırtarlar...
Bu Defa , Erteleme Cezası Bile almazlar...

Lüküs Hayat..
Oh Ne Rahat...!

People
27
6) Allı Turna (Dr)
21.09.2017 17:48:22
Hemşiresi sağlık sistemine benzeyen ülke. İşine, yaşlısına ve hastasına saygı göstermeyen, kötü yürekli, asla empati yapamayacak insan profilini hemşire diye diplomalandıran zihniyete de yazıklar olsun. EĞİTİMSİZ ÖĞRETİM OLMAZ, OLURSA SONUCU BU HEMŞİRELER GİBİ OLUR. Yazıklar olsun sizi hemşire yapana da, eğitmeden, insanlık öğretmeden ortaya salan ana babaya da.
Amca ısrar etseydi de verselerdi sigarayı kızmazdım. Doğru bulmazdım ama anlayabilirdim. Hatta o amcaya empati kurduklarını düşünürdüm. 60 yıl sigara içen yenilmez oluyor bilirim. Ama bu insanlıktan nasiplenmemişler, konuşulanları duymayan, anlamayan herşeyden habersiz bir yaşlı adamla alay ediyor. Benim babam da 80 yaşında. Yoğun bakımda yattı. Yatarken bitki gibiydi, birşey duymuyor anlamıyordu ama şimdi gazetesini de okuyor, haber programını da seyrediyor. Yaşlı yurttaşın işitme sorununu, sigara bağımlılığını kendilerindeki gibi akıl fukaralığı sebepli zannetmişler. Yazıklar olsun. Ülke insan çölü oldu. Yazıklar olsun, yazıklar olsun...
People
17
7) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
21.09.2017 15:54:23
Olayın Savunulacak Bir Yönü Yok Ama Şurası da bir Gerçek ki : Medya Ağırlıklı olarak Sağlıkçılara olmak üzere , Hücum Borusunu Tekrar çaldı.. Büyük Taarruz başladı...

Bu tip Haberleri Çok Sevdiklerini Bildiğimizden , Bunca Yıl Nasıl Sabrettiler ( Konjonktür Gereği ) ona Şaşırmak Lazım..:

Asıl Amaç Daha önce Kanka ( waterproof , Water resistant ) oldukları Hükümeti Eleştirmek ama olan Sağlık Çalışanlarına olacak , Fatura Onlara kesilecek...

Genç Kardeşlerimiz Çocukça ( Sorumsuzca da denilebilir ) Davranışlar Sergileyerek Başlarını Yakacak , Böyle Şeylere Meydan ve Fırsat verrmesinler..

asıl Kurban Mevsimi , Av Mevsimi Şimdi Başladı...

Geçmiş ola artık...

SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori