Yunanistan'da sağlık çalışanları 24 saatlik grevde
Greve giden doktor, hemşire ve hasta bakıcılar, Atina'da düzenledikleri gösteride maaş kesintileri ve personel azlığına tepki gösterdi
Yunanistan'da sağlık çalışanları 24 saatlik grevde
11 Ekim 2017 - AA

Yunanistan'da "kemer sıkma" önlemlerini protesto eden kamu sağlık çalışanları, bir günlük greve giderek, başkent Atina'da hükümet karşıtı gösteri düzenledi.

Panhelenik Devlet Hastaneleri Çalışanları Federasyonunun (POEDİN) çağrısıyla düzenlenen grev ve gösteride, aralarında doktor ve hemşirelerin bulunduğu yüzlerce sağlık çalışanı, Başbakanlık ve Sağlık Bakanlığı binalarına yürüdü.

Meclisin bahçe duvarına pankart asmak isteyen çalışanlar ve polis arasında kısa süreli arbede yaşandı.

"Maaşlarımızdan eliniz çekin", "Hastanelere bütçe" yazılı pankartlar taşıyan sağlık çalışanları, hasta bakıcı önlüklerini yakarak tepkilerini gösterdi.

Yeterli sağlık personeli bulunmamasından şikayet eden kamu çalışanları, kreditörlerin talep ettiği önlemler kapsamında maaşlarındaki kesinti ve çalışma şartlarını da protesto etti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
25
1) ufuk engin (uzman doktor)
12.10.2017 13:58:47
Bizde hekimler, hemşireler ve diğerleri birbirinin dedikodusunu yapıp asıl muhatapları hedef almaktansa, hep kendi yaptığı işin ne derece önemli olduğundan dem vurur ve birbirine sataşır.Bu nedenle birlik içinde hareket edemez.Kendi hakları yendiği zaman bunun için mücadele etmek yerine kendi meslekdaşının kendi seviyesine inmesi için uğraşır...sonuçta hep beraber kaybedilir ve grev de olmaz, birlik ve doğru düzgün sendika da olamaz..Sendika denen de bu insanlardan oluşur çünkü...
People
42
2) uz.dr (Hekim)
11.10.2017 21:09:09
iyiki sendikamız Sağlık-Sen var.Darısı Yunan meslektaşlarımızın başına...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori