Zatürre aşısı yok diye üç hemşireyi dövdüler!
Balıkesir Ayvalık 5 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde çalışan 3 hemşire, asm'de olmadığı halde zatürre aşısı olmak isteyen hasta ve yakınları tarafından saldırıya uğradı
Zatürre aşısı yok diye üç hemşireyi dövdüler!
10 Eylül 2020 15:36 - MEDİMAGAZİN

BALIKESİR - Ayvalık 5 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde çalışan hemşireler, zatürre aşısı olmak isteyen ve 'sadece bebekler için aşı var' cevabını alan hasta ve yakınlarının saldırısına uğradı.

Aile Sağlığı Merkezine gelen hasta zatürre aşısı yaptırmak istediğini söyledi. Hemşireler Sağlık Bakanlığının yalnızca bebekler için zatürre aşısı gönderdiğini söyleyince hasta ve yakınları aşıyı yaptırma konusunda ısrarcı oldu. Bağırmaya ve hakaret etmeye başlayan hasta ve yakınları, tartıştıkları hemşirelere saldırdı.

3 HEMŞİRE YARALANDI

Öfkeli hasta yakınlarının saldırısına uğrayan hemşirelerden üçü yaralanırken, diğer çalışanlar da büyük korku yaşadı. Saldırı karşısında şoka giren hemşireler gözyaşlarını tutamadı.

SALDIRGANLAR KAÇTI

Aile Sağlığı Merkezinde terör estiren şehir magandaları, tehdit ve küfürlerine devam ederek olay yerinden kaçtı.

DEHŞET KAMERADA

Yaşanan saldırıyı bir twitter kullanıcısı sosyal medya hesabından paylaştı. Görüntülerde gözyaşlarına boğulan hemşireler ve yerlere damlayan kan lekeleri dikkat çekti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
15
1) doktor uğur (doktor)
11.09.2020 11:42:17
televizyonda popülerlik adına çıkıp kpa aşısı yaptırın diye konuşan meslek mensubu kişiler bu sizin ve sizi televizyonda konuşturan sağlık bakanlığının suçu.aşı mı var bebekleri bile aşılayamıyoruz.aşının yapılma kriterleri var yetişkinlerde aksi durumda yaaptığım aşıyı bana vermeyen bir bakanlık var.önüme gelene aşı yapsam ben bebeklere ne yapacağım hava mı ki dolap boş aşı dolabı boş.stok yok.yeter artık ağzı olan konuşmasın.biz de yalancı muamelesi gçrmekten sıkıldık.sahyı bilmiyorsan oturduğun yerden konuşma
People
19
2) Fatma Yirmibeş (Dişhekimi)
11.09.2020 09:38:38
Bir insan benzeri yaratık bir kamu kurumuna geliyor,istediği olmayınca çalışanları rehin alıyor,ardından bir kişiyi bıçakla yaralıyor ve yüce adaletimiz tarafından serbest bırakılıyor! İşin acı yanı artık herkes o kadar alışmış ki bu tarz haberlere benden başka hiç bir sağlıkçı yorum bile yapmıyor! (şu an için görünen bu) Sonra da sayın büyüklerimiz çıkıyor sağlıkta şiddet konusunda konuşunca mangalda kül bırakmıyor! Vah Türkiye'm vah...
People
12
3) Can K (Hekim)
11.09.2020 09:37:07
Bu zatürre aşısı saçmalığına birisi dur demeyecek mi? Bu aşı zatürre aşısı değildir. Pnömokok aşısıdır. Bu ayrım önemli mi? Hem de çok öenmli. Tıp bilgisi olmayan vatandaş pnömokok aşısı ile covid olsa bile zatürrre olmayacağını zannediyor. Bunu çok sayıda hastadan bizzat duydum. Niye aşı yaptırmak istiyorsun dediğimde verilen cevap hep aynı. "Hocam zatürre aşısı yaptırınca korona ciğere inmezmiş, zatürre olmaz mışım."
Aşı üreten firmaların keyfi yerinde ama olan sağlık personeline, bu aşıya gerçekten ihtiyacı olan splenektomili hastalara ve ülkemin ekonomisine oluyor.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)