Çin’in yeni Kovid-19 aşısı, ikinci ülkeden de acil kullanım onayı aldı
Malezya'nın Çin'in geliştirdiği CanSino aşısına onay vermesi ile CanSino, ikinci bir ülkeden acil kullanım onayı almış oldu.
Çin’in yeni Kovid-19 aşısı, ikinci ülkeden de acil kullanım onayı aldı
15 Haziran 2021 17:22 - Çin Uluslararası Radyosu

Malezya Sağlık Bakanlığı Genel Direktörü Nur Hişam bugün yatığı açıklamada, Malezya İlaç Kontrol Yasa Uygulama Grubu toplantısında Çin’in geliştirdiği CanSino aşısı ve Johnson & Johnson aşısı dahil olmak üzere iki tek doz Kovid-19 aşısının şartlı olarak kaydı ve kullanımına onay verildiğini duyurdu.

Hisham ayrıca Malezya makamlarının, aşıların etkinlik ve risk açısından karşılaştırıldığında avantajların dezavantajları aşmasının güvence altına alınması amacıyla, en son verilere dayanarak koşullu kullanıma onay verilen bu aşıların kalitesi, güvenliği ve etkinliğini test edip değerlendireceğini kaydetti.

Kısa bir süre önce de Arjantin Sağlık Bakanlığı CanSinoBIO aşısı için acil kullanım onayı vermişti. İzne ilişkin belgeyi imzalayan Arjantin Sağlık Bakanı Carla Vizzotti sosyal medyadan paylaştığı mesajında, “Bu, Arjantin için çok iyi bir haber, ulusal aşılama planımız için çok faydalı olacak” diye konuşmuştu. Arjantin, CanSinoBIO’nun geliştirdiği aşının yanı sıra diğer Çinli şirket Sinopharm’ın ürettiği aşı için de hükümet onayı vermişti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)