Doktor belediye başkanı: Yoğun bakımlar yetmiyor
Denizli’de AK Partili Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulisi Şevkan belediye hoparlöründen vatandaşlara uyarıda bulundu: ''Hastaneler doldu, yoğun bakımlar yetmiyor. Önlem almazsak ölümler artacak" şeklinde konuştu.
Doktor belediye başkanı: Yoğun bakımlar yetmiyor
16 Kasım 2020 10:22 - Sözcü

Denizli Acıpayam'da vakalar artış gösterince AK Partili Belediye Başkanı Dr. Hulisi Şevkan, belediye hoparlöründen vatandaşlara seslendi.

Şevkan; “Size bir doktor olarak sesleniyorum. Hastaneler doldu, yoğun bakımlar yetmiyor. Önlem almazsak ölümler artacak” uyarısı yaptı.

Sözcü'den Selami Aydın'ın haberine göre, AK Partili Belediye Başkanı Hulisi Şevkan, "Sağlık çalışanlarımız da hasta ve yorgundur. Ne hastanelerde, ne de sahada personel yetmemektedir. Solunum cihazına bağlanan hastalarımız bile bir süre acillerde beklemektedir" ifadelerini kullandı. Şevkan, şöyle devam etti:

"Ölümler de bu oranda artacaktır. Tez zamanda ciddi tedbirler almazsak ölümler hepimizin canını daha çok yakacaktır. Bu hastalık sadece ileri yaşları etkilemiyor. Ne yazık ki çocuk ve gençlerimizden de zor durumda olanlar var. Bu daha ürkütücü bir tablodur. Akciğer, kalp ve beyini de tutabilmektedir. Ani kalp krizleri ve felçler meydana gelmektedir. Daha birçok etkisi olduğu ortadadır."

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
11
1) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
16.11.2020 16:08:11
Başlığın değişmesi içgörünüzün geliştiğini gösteriyor. Herkes tekamülde, güzel bir şey.
People
3
2) Anlayan sezer (HKM)
16.11.2020 11:01:07
covid hastalığı semptomlarına benzeyen bir hastalık var, lejyoner hastalığı, ayrıcı tanıda mutlaka düşünülmeli, sebeke suları mutlaka kontrol edilmeli, bu benim paranoyam değil, covid legionella yazarak araştırma yapın google da, https://pubs.acs.org/doi/10.1021/acsestwater.0c00151 böyle makalelere ulaşacaksınız.
People
22
3) AVNİ ÇELİK (DOKTOR)
16.11.2020 11:00:20
Bizim Gürbüz Pamukkale üniversitesi hastanesi Başhemkim yardımcısı iken Twitter den aman dikkat yoğun bakımlar doluyor. Tedbir alınsın deyince vay sen milleti nasıl galyana getirirsin, paniğe sevk edersin diye görevden aldılar. Daha bir hafta önce. Bakalım bu belediye başkanına ne yapacaklar. Halkı corona ya karşı uyardığı için madalyamı takacaklar. Bekleyelim görelim.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)