Konya- Ankara yolunda acı kaza: Profesör hayatını kaybetti, kızı yaralandı
Konya'da, kontrolünden çıkarak, bariyere çarpıp, demire saplanan otomobilde yaşamını yitiren, Ankara'da hastanede görevli Prof. Dr. Kadir Okhan Akın'ın (52) cenazesi, ailesine teslim edildi. Kazada yaralanan kızı Yelin Su Akın (15) da tedavisinin ardından taburcu edildi.
Konya- Ankara yolunda acı kaza: Profesör hayatını kaybetti, kızı yaralandı
03 Şubat 2021 11:17 - DHA

Kaza, dün akşam Konya- Ankara yolu Altınekin kavşağı yakınında meydana geldi.

Ankara'daki özel hastanede görevli Prof. Dr. Kadir Okhan Akın yönetimindeki 06 ZCP 27 plakalı otomobil, kontrolden çıkarak, bariyere çarpıp, demire saplandı. Kazayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Sağlık görevlilerince yapılan kontrolde, Akın'ın yaşamını yitirdiği belirlendi. Akın'ın cansız bedeni, otopsi için Konya Şehir Hastanesine götürüldü. Yaralanan kızı Yelin Su Akın ise yapılan ilk müdahalesinin ardından ambulansla Cihanbeyli Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yelin Su, tedavisinin ardından taburcu edildi.

Otopsi işlemleri tamamlanan Prof. Dr. Kadir Okhan Akın'ın cenazesi, Ankara'dan gelen ailesine teslim edildi. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
6
1) Dr.Cevdett (Cerrah)
09.02.2021 15:18:48
80 yaşına kadar yaşayacak bir his vardır içimizde daima taze kalan. Her şey toz pembe güllük gülistanlık giderken film şeridi bir anda ''tık'' diye kopar ve film biter, bu dünyadaki ömür sona erer aniden. Halbuki daha nice bitmemiş işler, nice gerçekleştirilecek hayaller vardır. Bizim zannettiğimiz bütün dünyalıklar geride kalır. Sadece öbür dünya için biriktirdiğimiz şeyler bizimle gelir. Halbuki o güzelim arabalar, evler, yazlıklar için gece gündüz nöbet tutarak, ameliyatlar yaparak ne kadar da çalışmıştık. Bir doktor olarak artan ÖTV nedeniyle D segmenti sıfır bir araç alamayacağız artık diye ne kadar da hayıflanmıştık geçenlerde. Ölümle burun buruna kaldığımız zamanlarda(araçla hızla giderken direksiyon kontrolünü kaybedip şuursuzca slalom yaparken mesela) bazan zaman kavramı ortadan kalkar ve bir kaç saniye içinde bütün ömrümüz film şeridi gibi gözümüzün önünde akarken ''bu dünyada her şey boşmuş'' hissine kapılırız o ara. Bu kardeşimizin Allah taksiratını affetsin. Ne yaptıksak bu dünyada arkamızdan öyle anacaklar bizi de. Bu dünyada kalacak şeyler yerine ahirette lâzım olacak şeyler biriktirmek dileğiyle herkese selamlar...
People
5
2) Can K (Hekim)
08.02.2021 14:18:04
Okhan Hoca'yı 15 sene önce TUS dersanesinde tanımıştım. Çok keyifli ders anlatırdı. Allah rahmet eylesin, yakınlarının başı sağolsun.
People
4
3) Ömer Faruk Atay (hekim)
07.02.2021 20:30:29
Çok acı bir ölüm.Allah rahmet eylesin.Bir meslekdaşımızın ardından etik dışı yorum yapmamalıdır.Unutmayın "yolcuyuz cümlemiz hep o meçhule" ; Hz.Muhammed "ölülerinizi hayırla yad ediniz der.
People
11
4) A (İ)
06.02.2021 18:52:34
Doktor rumuzlu meslektaşım, Çok etik dışı bir yorum yazmışsın. Madem böyle bir cüreti gösterdin, o zaman buraya kendi ismini yazacak cesareti de gösterseydin! Sonuçta ölmüş kardeşim, ölüp gitmiş. Zaten hesabini verecek; nasıl bir kin varmış sende ; buraya bunları yazıp ölmüş gitmiş adama bir de itibar suikastı yapıyorsun. Medimagazin editörleri; bu insanlık dışı yorumu yayinladığınız için sizi de esefle kınıyorum
People
6
5) Mirza bayındır (Doktor)
06.02.2021 14:50:28
Allah kimseyi ölü birinin arkasından konuşacak kadar alçaklaştırmasın. Sıkıntın varsa muhatabın hayattayken çıkar karşısına söylersin, ölü birinin arkasından konuşmak bizim kültürümüzde en hafif ifadeyle ahlaksızlıktır.
People
44
6) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
05.02.2021 16:54:11
İlk defa bir doktor cenazesinin arkasından böyle ilginç yorum görüyorum. Ölen zaten hesap vermeye giderken, manevi değerlerimize aykırı bir şekilde kalanları üzecek- kinlendirecek yazılar yazmak bir yana, bunların yayınlanmasına müsaade etmek ne kadar doğru.
People
3
7) Dr (Doktor )
03.02.2021 19:16:52
Çok hak yedi. Hakkımı helal etmiyorum.
People
32
8) Mehmet Durmuş (Hekim)
03.02.2021 12:15:11
Koskoca profesör.. baktığım kadarı ile hastane genel müdürü..hayatının en tatlı yaşında.. İnsanoğlu bir var bir yok bu dünyada.. yaşarken başkalarını ezen dalga geçen alay eden.. arkasından konuşan kuyusunu kazan.. başkasının üstüne basarak yükselen.. içten pazarlıklı kişiler olmamak lazım.. merhumu çok tanımıyorum ama eminim ki yardımsever adaletli içten biriydi simasından belli.. Allah taksiratını affetsin.. sevenlerine sabır versin.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)