Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Eylül ayında vaka sayıları artış gösterecek
Televizyon programına konuk olan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, vaka sayılarında yaşanacak artışa yönelik konuştu. Ceyhan, okulların açılmasıyla vaka sayılarının artacağına vurgu yaptı.
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Eylül ayında vaka sayıları artış gösterecek
12 Temmuz 2021 18:08 -

Haber Global’e konuk olan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan vaka sayısında artış yaşanacağına vurgu yaptı. Şu an yaşanan düşüşün Eylül ayında okulların açıldığı dönemde artış göstereceğini ifade eden Mehmet Ceyhan, ülkeye tatile gelen Rusların daha tedbirli alınmış olması gerektiğini, Rusların beraberinde getirdiği varyantın yayılım hızını büyük oranda arttıracağına da vurgu yaptı.

"Aşılamada yüzde 80' ulaşılamadan rahat edilemez"

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan salgınla mücadelede nüfusun yüzde 80’inin aşılanmış olması gerektiğini, bu hedefe ulaşılmadan kısıtlamaların kaldırılmasının doğru olmadığını ve bu orana ulaşmadan rahat etmenin mümkün olmadığını vurguladı.

Biontech’in kurucu ortakları olan Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin ihtiyaç halinde 100 gün içinde yeni bir aşının elde edilmesini sağlarız sözlerini yöneltilmesi üzerine Ceyhan, “Bu kişiler tarafından yapılan açıklamaları dikkat almıyorum, bu insanlar pazar arayışında insanlar. Böyle konularda yayınlanmış çalışmalara bakılması gerekiyor, kişilerin açıklamalarına değil.” Sözlerini kullandı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
9
1) ali yusuf (dr)
13.07.2021 07:57:11
yine aynı senaryo. yazın tatile gidin eylülden mayısa kadar karantina
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)