Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş: İlave ek ödemeler Kasım ayı gözetilerek yapılmalıdır
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarının ilave ek ödemelerinin kasım ayı gözetilerek bir an önce yapılması gerektiğini belirtti
Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş: İlave ek ödemeler Kasım ayı gözetilerek yapılmalıdır
05 Ocak 2021 13:30 - AA

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, yazılı açıklamasında, salgınla mücadele sürecinde sağlık çalışanlarına üçer aylık sürelerle yapılan ilave ek ödeme uygulamasında sorunlar yaşandığını aktardı.

Yeni yılın ilk haftasının geride bırakılmasına rağmen kasım ayı ilave ek ödemelerinin yapılmadığını ifade eden Durmuş, bu durumun sağlık çalışanları arasında sorunlara yol açtığını savundu.

"Salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarının ilave ek ödemeleri kasım ayı gözetilerek bir an önce yapılmalı." değerlendirmesinde bulunan Durmuş, şunları kaydetti:

"Ayrıca ilave ek ödeme uygulamasının süresi de uzatılmalıdır. Çünkü pandemiyle mücadele tüm hızıyla devam etmektedir. Mutlak surette gözetilmesi gereken bir diğer husus da ödemelerin hakkaniyetli bir şekilde yapılma zorunluluğudur. Sağlık çalışanlarının tamamı pandemiyle kahramanca mücadele etmektedir."

Sağlık hizmetlerinin çalışanıyla, altyapısıyla bir bütün olduğunu, sistemi ayakta tutanların da fedakar sağlık çalışanları olduğunu anlatan Durmuş, sorunlara kayıtsız kalmanın, ötelemenin, yürütülen hizmetleri aksatacağını ve sistemi yaralayacağını vurguladı.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
14
1) Gökhan (Tabip)
09.01.2021 20:34:21
Diğer tüm kamu personelleri ayın 15 inde ne kadar maaş alacaklarını bilir , gecesine maaşları yatar. Biz acaba bu ay kaç yatacak diye uykularımız kaçıyor. Allahtan devamıdır? 24 gün geçmiş hala dönerler yatmamış. Sadaka istemiyoruz hakkımızı istiyoruz. Yatmayan dönersermayeler gözetilerek hesaplama değil yatmayan döner sermayelerimiz yatırılmasını istiyoruz.
People
14
2) mahmut (uz.dr.)
09.01.2021 20:28:22
Sendika başkanı "-Maliye ek ödemeler için gerekli bütçeyi onayladı." diye bir açıklama daha yapmış".Allah Allah....Şimdiye kadarkiler hep onaysız mı ödenmişti acaba?....
People
9
3) mahmut (uz.dr.)
08.01.2021 13:18:51
Ahan da dedi.Dedi m demedi mi tartışmasına son noktayı koyamadıysa da son noktalı virgülü koydu.....
People
16
4) Kamikaze (Samuray)
07.01.2021 13:12:33
Şakacı şey, seni seni
People
39
5) Coral (Dr)
05.01.2021 22:15:41
Maalesef alkışlar, kahramansınızlar, cicim ayları erken bitti. Yazık.
People
44
6) Caner (Dr)
05.01.2021 21:41:13
Çok sert bi açıklama olmuş!...
People
40
7) Emekli (Hemşire )
05.01.2021 21:02:08
Ah SSK ah bizi bir tek sen maddi olarak mutlu ettin. Her ay ek ödeme peşin olarak hesaplara yatardı. Döner sermaye ne zaman çıktı iş barışı bitti. Hemşirelere para yatmaz oldu.
Sayın Başkan 3600 ek göstergeyi niye dile getirmiyorsunuz. Ayrıca sabit ek ödeme için adım atmıyorsunuz.
Sağlıkçılar hak ettiği parayı almalı.
People
221
8) Dr.Cevdett (Cerrah)
05.01.2021 15:31:20
BAKANIMIZA SESLENİYORUM, BU İŞE ARTIK BİR EL ATIN!!! EK ÖDEME Ek ödememeye dönüşüyor zaman geçtikçe. Her konuşmada sağlık çalışanlarına teşekkür eden bakanlığımız bu konuda ne kadar samimi şüpheliyim. Kasım ayına ait ek ödeme hesaplara yatmayı bırakın, halen hesaplanabilmiş değil. Bu işle ilgilenen bürokrat arkadaşlar sözleşmeli olduğundan onlar için hava hoş. Ek ödemeleri nasılsa en geç ertesi ayın 7 sine kadar hesaplarına tıkır tıkır yatıyor. Sağlık personeline kime ne kadar, hangi formülle ödeme yapacaklarına bir türlü karar veremiyorlar. Oysa eşi çalışmayan, tek maaşla aile geçindiren ve taksitlerini ödemek zorunda olan binlerce sağlık çalışanı var. 10 aydır zaten büyük bir sıkıntı içinde olan bizleri neden daha da sıkıntıya sokuyorsunuz???
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)