Akademik zam, tüm hekimlere verilmeli
Akademik zam, tüm hekimlere verilmeli
13 Kasım 2014 11:10 -

Ben, tabelası eğitim araştırma hastanesi olarak değiştirilen bir devlet hastanesinde çalışmaktayım. Hastanemiz üniversiteyle afiliye pozisyonunda. Mesleğimin 25. yılındayım ve çalıştığım il kalkınmada öncelikli olduğundan dolayı 2 500 tl maaş bordrom var.

 

Son düzenlemeyle üniversite öğretim üyelerine yapılan 735 tl zam bizlere de yapılmalı. Beraber çalıştığımız üniversite kadrolarındaki arkadaşlarımız bu zamdan yararlanırken bizlerin bundan muaf tutulması haksızlıktır.

 

Sayın Başbakanımızın eşi kadın doğum uzmanı olması hasebiyle uzman doktorların maaş bordrolarındaki bu komedinin düzeltileceğini ümit ediyorum.

 

Sağlık Bakanımız göreve başladığında biz hekimlerin özlük haklarında iyileştirme yaparak moral motivasyonumuzu yükselteceğini ümit etmiştik ama dağ fare doğurdu. Neredeyse 2 yıla yakındır bakanımızdan ümit verecek bir çalışma göremedik. Halen yıpranma payı bile bir muamma olarak duruyor.

 

Tekrar ediyorum, üniversite kadrolarında çalışan arkadaşlarımıza hakları olarak verilen zam, hakkımız olarak aynı işi yapan sağlık bakanlığı kadrolarında çalışan biz hekimlere de verilmelidir.


Op.Dr.Cevdet TOKAT

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Cengiz (dr)
14.11.2014 14:27:04
Döner ve Performans ödemesinden mahrum edilen bütün Hekimlere ve Kurum Hekimlerine, TSK-SGK hekimine verilen %700'lük Denge Tazminatı verilmesi daha uygundur.
People
0
2) Alper Serdar ANLI (Akademisyen)
14.11.2014 13:32:42
Oldu
People
0
3) Alper (dr)
13.11.2014 17:33:51
İçinde emekli hekim ve kurum hekimi maaş iyileştirmesi olmayan her iyileştirme kanunu eksiktir, hatalıdır, düzeltmelidir. Çünkü var olan temel haksızlık hala devam ediyor demektir.
People
0
4) İsmail (dr)
13.11.2014 17:31:11
"..aynı işi yapan sb kadrolarında çalışan biz hekimlere de.." SB dışı Hekimlere de yapılsın şeklinde düzeltmek gerekiyor. Ya da, Döner ve Performans ödemesinden mahrum edilen Hekimlere, TSK-SGK hekimine verilen Denge Tazminatından (%700) verilsin.
People
0
5) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
13.11.2014 15:18:17
op.dr.cevdet tokat meslektaşımızın yazısına ben de katılıyorum..

ama şöyle de bir durum var:

şu an şerait gereği emanetçi pozisyonunda bir başbakanımız var..

2015'de seçimler..
sonrasında kabine değişiklikleri.
başkanlık sistemi tartışmaları..
ve başkanlık sistemi sonrası tekrar kabine değişiklikleri..

sonrası : yine başkanın insafına kalmış..

ben sözü tekrar sayın metin memiş'e getirmek isterim..

zat-ı alilerinden daha aktif ve somut çabalar beklemekteyiz..

ne de olsa: türkiye'de memurların sayıca en fazlasının bağlı olduğu bir sendikada genel başkan yardımcılığı yapmakta ve aynı zamanda "sağlık çalışanlarının her türlü hakları için mücadele ettiklerini söylediği" sağlık-sen'in de başkanlığını yürütmekte..

artık ne yapacaksa,yapılacaksa yapmasını bekliyoruz..

seyretmekle olmuyor..
People
0
6) Dr.Cevdett (cerrah)
13.11.2014 14:47:35
Yazının başlığı içeriği yansıtmıyor(Başlık bana ait değil). Ben bu ZAM tüm hekimlere yapılsın, hekimler arasında ayrımcılığa sebep olmasın istedim.
Editörün Notu: Başlık düzeltilmiştir.
People
0
7) SERDAR SAVACI (HEKİM)
13.11.2014 14:31:29
Yazılanlara katılıyorum.Ayni iş yerinde çalışan ve ayni işi yapan çalışanlar arasında ücret farklılığı yaratılmıştır.Sağlık Bakanlığı asistanı olarak çalışan kıdemli asistanlar ile üniversite kadrosundaki kıdemsiz asistanlar arasında ücret farklılığı doğmuştur.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)