19 sağlık çalışanı, sigarayı bırakarak örnek oldu
İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı çalışan, 19 sağlık çalışanı, sigarayı bırakarak örnek oldular, Halk Sağlığı Müdürlüğü'nde düzenlenen bir törenle, teşekkür belgesi ile onurlandırıldılar.
19 sağlık çalışanı, sigarayı bırakarak örnek oldu

İzmir Halk Sağlığı Müdürü Uz.Dr. Bediha Salnur: Buradaki on dokuz arkadaşımızı tebrik ediyorum ve sigarayı bırakmak isteyen herkese sesleniyorum; siz sağlığınız için bir adım atın, biz elimizden geleni yapalım

26 Mayıs 2016 -

İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde,  Vali Yardımcısı Celal Ulusoy ve İzmir Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur’un katılımı ile gerçekleşen törende, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi’nde çalışan, sekiz çevre sağlığı teknisyeni, üç hekim, iki ebe, bir tıbbi sekreter, bir sekreter, bir hemşire, bir veri giriş çalışanı ve bir de ziraat mühendisi olmak üzere, on dokuz sağlık çalışanına teşekkür belgesi takdim edildi.


“Siz sağlığınız için bir adım atın, biz elimizden geleni yapalım”
Tören, Halk Sağlığı Müdürü Uz.Dr. Bediha Salnur’un açılış konuşması ile başladı. Salnur konuşmasında, “Sigarayı bırakanlara soralım en etkili ne oldu? Geçen aylarda Kanser Daire Başkanlığı’nın açıkladığı bir oran var. Akciğer kanserleri düşüş oranı. Bu, Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak,  sigarayla mücadelemizde bizleri şevklendiriyor ve motive ediyor. 2008 yılında her iki gençten biri sigara kullanıyormuş. Şimdi her dört gençten biri sigara kullanıyor. Bu yıl Bakanlığımızın tütünle mücadeledeki ana teması gençler. Tütünsüz gençlik olarak ana temayı belirledi. Buradaki on dokuz arkadaşımızı tebrik ediyorum ve sigarayı bırakmak isteyen herkese sesleniyorum; siz sağlığınız için bir adım atın, biz elimizden geleni yapalım,’ dedi.
 
Vali Yardımcısı Celal Ulusoy, konuşmasında, “Sigarayla mücadele hayatın her aşamasında sürdürülmeli. Doğrudan doğruya sağlığı tehdit eden bir durum olduğu için. Tabi ki birebir bunu herkes kendi çevresinde yaşadığı için, bizim hepimiz, sağlıkçılar olarak yöneticiler olarak toplumun önünde olan toplumun içinde olan ve topluma iyi şeyler öğütleyen iyi öneriler getiren ve bunu davranış olarak da göstermesi gereken kişileriz. Bu nedenle Sigara konusu tamamen görsel olduğu için izlendiği için ve herkesi bir şekilde dikkat etmeye zorladığı için bizim daha da özen göstermemiz gereken bir durum. Herkes şunu söylüyor, Öğretmenlerle ve sağlıkçılarla ilgili olarak bize sigaranın zararlarını anlatıyorlar ancak kendileri bunu fark etmelerine rağmen niye içiyorlar? O yüzden sizleri kutluyorum. Örnek olduğunuz için, hesap verebilirlik durumunda olduğunuz için, kendinizle ve çevrenizle barışık olduğunuz için kutluyorum. Sadece 31 Mayıs değil, bütün zamanların sigarasız günler olarak geçmesi konusundaki çabanızı destekliyorum. Teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum,” dedi.


Daha sonra sigarayı bırakan kişilere teşekkür belgelerinin takdim edilmesi törenine geçildi. Sigarayı bırakan sağlık çalışanları, sigarayı bırakmaları konusunda destek aldıkları Sigara Bırakma Polikliniklerine desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.


Tören alanında ayrıca “bağımlılık” , “tütün bağımlılığı ve diğer bağımlılık yapıcı maddeler” konularında bir resim sergisi açıldı. Sergide Balçova Nevvar Salih İşgören Lisesi ve Salih Dede Lisesi öğrencilerinin eserleri yer aldı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) ali (öğretmen)
27.05.2016 14:46:08
eskiden mükemmel uygulanan yasaya izmir örnrkti.şimdi heryerde fosur fosur sigara içiliyor 3-5 kişi sigara bırakmıs komik değilmi
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA